Проблем с главен спирачен цилиндър

Аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 05 Окт 2015 11:16
Местоположение: Сливен

Проблем с главен спирачен цилиндър

#1

Мнение от fentazi »

Здр-те колеги от няколко дена ми изчезнаха предните спирачки на Ижока (пикапа) пробвах да ги обезвъздуша но забелязах че нещо няма налягане към колелетата .Само да вметна че отпред съм с барабани не е с апарати .Снощи реших да извадя помпата да я разглобя да видя какво се случва и останах приятно изненадан когато излезе половината бутала а другите неискат и неискат опират ще кажеш някаде и дотам като натисна потъват и като пусна рязко се чува някакво думкане ще кажеш че буталото има ограничител стига до там и неще.
Ако може някой да даде идея как да го извадя ще съм много благодарен
d_stoi4ev
Потребител
Потребител
Мнения: 204
Регистриран на: 03 Фев 2011 15:22

Re: Проблем с главен спирачен цилиндър

#2

Мнение от d_stoi4ev »

В момента нямам чертеж да ти го покажа, НО под едната гумичка която държи казанчето на помпата има щифт който държи буталцата от предната част на помпата. Извади предната гумичка мисля под нея беше щифта.
boro s moskvicha
Потребител
Потребител
Мнения: 1612
Регистриран на: 22 Апр 2009 19:36
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с главен спирачен цилиндър

#3

Мнение от boro s moskvicha »

Ако ползваш такава помпа,то щифта е в предната част на помпата.НА ЗАДНАТА ЧАСТ НЯМА-да не се подлъжеш по снимката.
[img width=640 height=480]http://media.snimka.bg/s1/5422/037088486.jpg?r=0[/img]
Аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 05 Окт 2015 11:16
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с главен спирачен цилиндър

#4

Мнение от fentazi »

Ще я погледна след малко да видим за кво иде реч че съм намерил друга работеща може да я зема и тази да си направя че да имам резерва .Ама първо да видя тази какво е станало ако се види де.
Аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 05 Окт 2015 11:16
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с главен спирачен цилиндър

#5

Мнение от fentazi »

Намерих шпленда извах го и падна буталото видимо гумичките са здрави както и самия цилиндър . Слагам нови гумички  че да видим за ко ще идва реч
Публикувай отговор