Втулки на долните носачи от Тоаран

Evgeni_turbocharger
Член на клуба
Член на клуба

Втулки на долните носачи от Тоаран

Мнение от Evgeni_turbocharger »

На баща ми на 2140-ката сменихме втулките на всички носачи преди около 3 месеца и долните даже не трябваше да ги вадя , просто ги нямаше. Не ми се правеха повече напразни упражнения и поразтърсих други втулки. Най-близкото което ми намериха са тампони от преден носач на Фолксваген Тоаран . първо една втулка да компенсира отвора с 2 мм в диаметър , подвеждаща втулка (много приличаща на легло на клапан) и малко заварка към носача . Втулките са по дълги и направих оси с дължина 360 мм , можеше и по-малко с окло 15 мм  :)
Прикачени файлове
CIMG3313.JPG
CIMG3310.JPG
CIMG3309.JPG
CIMG3314.JPG
Има вълци в овчи кожи ,но повечето са овце във вълчи кожи ...
Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Re: Втулки на долните носачи от Тоаран

Мнение от shipin »

Аз задължително трябва да сменям втулки(отдясно-долу е няма даже) и ми е ясно ,че тези които ще сложа няма да изкарат и 10 000км.Каква алтернатива имам?От полиуретан по твърда ли става предницата,по ли скърца и скъпо ли е за изработка ?Имаше тема ,но не пишеше достатъчно в нея  <O>
Evgeni_turbocharger
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Evgeni_turbocharger »

аз не мога да ти помогна с информация за твърдостта или скърцане , но знам че ще ти е в пъти по-скъпо упражнението с полиуретана
Има вълци в овчи кожи ,но повечето са овце във вълчи кожи ...
Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Мнение от shipin »

Само да попитам,понеже имам някои съмнения около това как да прибера пружината(без да дигам с крика) в носача при сглобяването в гаража намерих това
http://prikachi.com/images/153/8369153f.jpg Тези двете не са шайби а лагерчета и предполагам е за свиване на пружината,но после като се сложи как ще се извади шайбата ?Ако е изобщо за това де  <?>
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

Вероятно идеята е да сваля (и ако може да качва) пружината в комплект с долния носач,а голямата шайба е най отдолу под носача.Може да се ползва при смяната на горен и долен шарнир,но трябва да се сваля амортисьора,което си е заигравка.  <alko>
Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Бошнаков »

Не е скъпо, материала за 4те долни втулки беше към 20-25лв. 90 по ШОР, всичко надолу е много меко и се обезмисля цялата идея. Направих го преди година, бих казал че няма разлика откакто съм го сложил, вчера свалях пружина да сменям и го размърдах носача.

[img width=720 height=476]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56679B14[/img]
Ретро фен 8-)
Публикувай отговор