обръщане на джанти

Публикувай отговор
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Re: обръщане на джанти

Мнение от Кольо_москвето »

Абе хора не съм казъл че карам така, а че съм пробвал, и не съм казъл карайте така...май не четете какво пиша!
Съпромат съм учил и в училище и в къщи(съпротивление на материалите) ама не мисля че това е науката, която обеснява натоварванията в/у лагерите на главината шпилките носачите и др. по-скоро е механика, физика, математика...както и да е нека да спрем, тежки са споровете, когато са във тъкъв формат...

НЕ КАРАЙТЕ С ТАКИВА ДЖАНТИ!!!

Предполагам че така е по-добре...изтрих поста си.
Форсирай свободно!
emo66
Потребител
Потребител
Кара:: 2138
Обратна връзка:

Мнение от emo66 »

Изнасянето на джантите с гайки е супер опасно!
Вярно е, че на повечето нови коли централния отвор на практика "носи" тежестта, а при Моско не е така. Но и при Москвича в стандартно изпълнение колата не лежи на шпилките - джантата ляга на доста голяма площ, и притегната достатъчно силата на триене м/у джантата и барабана/главината я държи, а не виси директно на шпилките.
С правилни фланци не е проблем да се ползват и по-дълги шпилки - другарите от руските форуми казват, че ползват оригиналните по-дълги шпилки от Нива, ставали направо на Моско (отзад накатката била същата и диаметъра и резбата май също). Но това само съм го чел, не съм сравнявал или реализирал на практика
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Само на шпилките си лежи нали с помоща на гайките се стяга към главината няма шпили и гайки няма и сила, която притиска джанта и главина!
Форсирай свободно!
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

[quote emo66] другарите от руските форуми казват, че ползват оригиналните по-дълги шпилки от Нива, ставали направо на Моско (отзад накатката била същата и диаметъра и резбата май също). Но това само съм го чел, не съм сравнявал или реализирал на практика[/quote]
Аз съм сравнявал и разликата е минимална и не си струва.Спомням си,че исках да сложа джантите 14ки от 123-ката ама не ми достигаха като дължина Нивовите.Оставете ги тия работи.
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

[quote boro s moskvicha][quote Кольо_москвето]Я дай снимки да видим ко си направил!Качи ги някъде...
Поздрави!!![/quote] За момента няма с какво да направя снимки на вече готовите с гумите джанти.[/quote]
Най после снимки на джантите.
Изображение
Ето и още някоя друга от вчера.
http://boricha.snimka.bg/automobiles/mo ... 5.16431330
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Много добре са станали и хубаво си ги боядисал.Браво.Жалко само,че на тия 8ци задните им мостове са толкова тесни...ако му сложиш мост от 2140 може би почти ще напълни калниците.Действай сега и 2 предни и е готова на 100% ;)
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Здравейте!
Мога да кажа само:
" БРАВО НА МОМЧЕТО!!! "
Хубави са дано да немаш проблеми с баланса!
Поздрави и весели празници!!!
Форсирай свободно!
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Здравейте колеги.Скоро си обарнах и предните две джанти.
Изображение
Ето и още някоя снимка.
http://boricha.snimka.bg/automobiles/mo ... 5.18469677
Moskvich3v1
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Moskvich3v1 »

лично мое мнение е, че ако е с Тасове ще е 1000 пъти по добре на вид :)
.ОО=w=ОО.   Москвич Рулит!
novaka
Потребител
Потребител

Мнение от novaka »

[quote Кольо_москвето]Абе хора не съм казъл че карам така, а че съм пробвал, и не съм казъл карайте така...май не четете какво пиша!
Съпромат съм учил и в училище и в къщи(съпротивление на материалите) ама не мисля че това е науката, която обеснява натоварванията в/у лагерите на главината шпилките носачите и др. по-скоро е механика, физика, математика...както и да е нека да спрем, тежки са споровете, когато са във тъкъв формат...

Предполагам че така е по-добре...изтрих поста си.[/quote]

[sub:1tbhnyi0][s:1tbhnyi0]Извинявам се предварително за офф-топика, но съпромата си е точно механика, при която се отчита и материала. А ако си мислиш, че съпромата не се занимава с динамични натоварвания, значи със сигурност не си учил една дисциплина, която поне в ТУ-София и филиалите му се нарича "Съпротивление на материалите II част" .[/s:1tbhnyi0][/sub:1tbhnyi0]
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

[sub:quiqy3sw][s:quiqy3sw][quote novaka][quote Кольо_москвето]Абе хора не съм казъл че карам така, а че съм пробвал, и не съм казъл карайте така...май не четете какво пиша!

Предполагам че така е по-добре...изтрих поста си.[/quote]

Извинявам се предварително за офф-топика, но съпромата си е точно механика, при която се отчита и материала. А ако си мислиш, че съпромата не се занимава с динамични натоварвания, значи със сигурност не си учил една дисциплина, която поне в ТУ-София и филиалите му се нарича "Съпротивление на материалите II част" .[/quote]

До бре господин Новак. Айде сега като си толкова "умен" и си много разбиращ ми кажи колко вида сили действат върху шпилките (болтовете) на колелата, когато колата е в престой и когато е в движение? Да видим аз и още няколко незнаещи във форума на какво са ви научили в ТУ-софия!

"Извинявам се предварително за офф-топика"
:)))
И не мисля, че мястото да правиш незначителни забележки от сорта "колко съм умен" е в темата, нито във форума!!!Тук хората говорят "за обръщане на джанти", а не за "вижте какво знам! мога да напиша думата съпромат!!! "[/s:quiqy3sw][/sub:quiqy3sw]
Форсирай свободно!
Аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от П*Г* 3451 »

Момци полека с приказките, да не минавам пак с парцала.
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

[quote Moskvich3v1]лично мое мнение е, че ако е с Тасове ще е 1000 пъти по добре на вид :)[/quote]
Никак не стоят добре с оригиналните тасовете тези джанти.Повярвай ми.А ако по някое време ти се наложи да сваляш таса не ми се мисли за боята,а и зора е доста голям да се извади.
Moskvich3v1
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Moskvich3v1 »

има си начини да не се обелва боята при сваляне на таса :) просто иска малко тренировки , таса му допридава визията на класически автомобил просто допълва колата като цяло иначе, ако бяха малко по широчки можеби щеше да изглежда така :o
Изображение
Поздрави!
.ОО=w=ОО.   Москвич Рулит!
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

За по широки и със тас наистина е добре.
Публикувай отговор