обръщане на джанти

Публикувай отговор
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Re: обръщане на джанти

Мнение от boro s moskvicha »

[quote rastar]огърнах ги ... центрирах ги . .... завариха ги...... боядисаха ги... и пак мятат като вдигна над 100 баланс не сам и слагал защото гумаджията вика няяя снисъл ,пак ще мята... някои друг с подобни проблеми?[/quote] мойте джанти ги качвах на баланс без гумите и машината показа 25 до 55 баланс за всичките джанти.гумаджията каза че е добре.с гумите не сам пробвал още какав ще е резултата понеже и аз имам проблеми с боята.
Iany
Потребител
Потребител

Мнение от Iany »

Колеги,при резултати качете снимки как седят джантите на зверчетата...
да се порадваме
Я пилот изтребитель.....
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

[quote Iany]Колеги,при резултати качете снимки как седят джантите на зверчетата...
да се порадваме[/quote] Аз ги монтирах в сряда на москвича,но ми се струва че ефекта ще е по голям,ако от 2 джанти се прави една.понеже много малко излязоха навънка-само 2 см.
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Мнение от Кольо_москвето »

Я дай снимки да видим ко си направил!Качи ги някъде...
Поздрави!!!
Форсирай свободно!
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

[quote Кольо_москвето]Я дай снимки да видим ко си направил!Качи ги някъде...
Поздрави!!![/quote] За момента няма с какво да направя снимки на вече готовите с гумите джанти.
vladinko
Потребител
Потребител

Мнение от vladinko »

Привет колеги днеска ми доиде нещо на акъл... може ли да обърнем джантите без да си играем да ги разпробиваме и така нататък само сваляме завъртаме джантата с лицето навътре... интересува ме какви ще са последствията и до колко е възможно да речем с по дълги шпилки,аз лично мисла ,че шпилките няма да издържът но кажете менение..благодаря ви рпедварително.
Остро !
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

1-во джантата не ляга с лицевата част добре върху главината и 2-ро няма конус за гайките...3-тото е че това е прекалено много изнасяне и наистина ще натоварва много шпилките.Не го прави.
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
vladinko
Потребител
Потребител

Мнение от vladinko »

[quote white_shark]1-во джантата не ляга с лицевата част добре върху главината и 2-ро няма конус за гайките...3-тото е че това е прекалено много изнасяне и наистина ще натоварва много шпилките.Не го прави.[/quote]

Мерси за бързия и отзитчив отговор. Докато се ровех преди млако в нета видях един москвич с такива джанти но темата му е доста старичка и незнам дали някои ще отговори ... http://www.tuning.bg/forum/download/file.php?id=86500
сигурно си е играл да направи конуси за гаиките но със шпилките нз как се е справил :)
Остро !
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Не е за препоръчване да карате с джанти, които са обърнати изцяло без заварки!!!
Форсирай свободно!
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Абе не,че нещо ама най-големия мислител се оказа ти.Предлагам награда да ти връчим на някой събор за тази твоя безумна идея!Ти кара ли караш своята кола?Това беше най-глупавото мнение,което съм чел съвсем сериозно и призовавам въобще да го прескачате.Има случаи от няколко фланеца в повече да се скъса болт или шпилка,а какво остава да се правят такива технически нововъведения с по 2 гайки и обърната наопаки джанта...NO COMMENT!
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Въпрясната снимка (черния космич) е точно по този начин и съм карал така, но не е удобно щото гумите стържат калници и хвърляш гума за отрицателно време.И не мога да разбера защо се заяшдаш, като си толкова умен що не се сети как става?
Форсирай свободно!
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Абе това са абсолютни глупости и е опасно!Тоя черния Москвич,когато почне да се кара активно по 1000-2000км. на месец тогава можеш да кажеш "аз съм карал".И ние сме ги правили тия работи на Трабантите едно време ама колко кола е това и обикаляхме из махалата.Тая джанта нали трябва да легне плътно на главината.Как така с втора гайка отдолу ще е безопасно.Ами не е.Виждал съм шпилки и вместо фланци сложени дистанционни втулки.Резултатът бяха скъсани шпилки.Така става и като се прекали с фланците.Натораваш я прекалено много с това изнасяше,като и наредиш и гайки отзад самата джанта отива към края на шпилката и почва да се осуква и рано или късно може да се скъса.
Те затова истинските дистанционни фланци не са просто шайби ами са по 8/10 дупки едните служат за закрепване към главината,а другите са с резба или стърчащи шпилки да си захванеш джантата.
Паля се,защото някой лаик ще го направи и може да му коства живота примерно.То така от прости на пръв поглед работи стават бели.Най-добрия е вариант джанти,които си пасват точно или с минимално преправяне-по-дълги шпилки или хубави фланци,каквито са на Васко от Разград.
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

[quote white_shark] ...........Паля се,защото някой лаик ще го направи и може да му коства живота примерно........ [/quote]

Подкрепям колегата и призовавам за малко по-отговорно отношение защото пребиването не е майтап работа и е почти гарантирано. Аз съм с оригиналните болтове и всичко стана на голям късмет с тия мойте джанти да пасне. Освен всичко друго е хубаво и централния отвор да пасва и джантата и там да ляга, ако ще има фланци. Виждал съм Ауди А4 което се дотътри до сервиза с по 2 болта на джанта клатейки се едвам едвам....... точно заради това. Джантата пасваше на размери, но централния отвор беше доста по-голям и така само болтовете са натоварени на срязване.
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Не съм казъл че е хубаво да се кара така.Казах че черния москвич е направен така, и че става да се обърне цялата джанта.Мога да твърдя че този начин е малко по-за предпочитане отколкото дистанционни втулки или обикновенни фланци, но не мисля че е разумно да се кара по шосетата, поради съображения за сигурност.За безопасноста толкова!!!А за централния отвор на космича не съм съгласен, защото ако се замислим одзаде на космо нема ко да държи джантата освен петте гайки, а отпред джантата не влиза плътно в главината (като на Ауди) така че за централен отвор на москвич нема да говорим, защото той не е нищо друго освен отвор за да може капачето на лагера на главината да може да мине през него!
Извинявам се че съм си дал мнението по темата!
Форсирай свободно!
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

То и изнасянето на москвичовата джанта спрямо главината не е феноменално. Нали уж говорим за изнасяне навън. Не е въпроса ти да си съгласен или не, но като се изнася навън се получава рамо. Дисциплината е СЪПРОМАТ и се учи в ТУ и май в някой техникуми..... Аз ти дадох насоки къде да четеш ако ти се чете, Морския ти даде акъл от практиката. Толкова от мен! Ти караш ти си трошиш глава! Късмет!
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Публикувай отговор