обръщане на джанти

Публикувай отговор
rastar
Потребител
Потребител

обръщане на джанти

Мнение от rastar »

съжелявам за възможното повторение ,но не открих тема как става това :/ всеки казва как ,ама не точно .моля за изяснения и дали е нужно издуване на калниците ............. мерси на отзовалите :)
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Re: обръщане на джанти

Мнение от Кольо_москвето »

Колега виждаш за ко стаа въпрос във форума, никой не ще да обяснява вече за кото и да било...е може да не са видели темата.

За джантите мога да кажа че не е мноо лесно...абе играчка е.
Взимаш джантата и в средата на точковата заварка отвътре биеш по един център, после разпробиваш с 6mm свредло и след него с 12 или 14mm.
След това избиваш лицето на джантата(разделяш двете части) и до тук всичко е ок.
Обръщаш лицето и го набиваш във обръча и си избираш колко да ти е ЕТ-то
Грешката, която аз направих от невнимание беше че гледах като обърна джантата отворите, които съм разпробивал да си съвпадат НЕ ПОВТАРЯЙ ТАЗИ ГРЕШКА!!!
След като центроваш джантата(най добре е на струг или машина за изправяне на джанти)
Важната част е във заварката не си мисли че си заварчик, просто иди при тъкъв!!!Това е джанта не е остъклени е или асма, за това требе сериозно да се заваря, ако ще возиш хора или се движиш в градски условия...
:)))
Посдрави...
П.П. а калници мисля че не си се напрегнал да видиш дали е нужно да раздуваш...не се раздуват ако само я обърнеш джантата, ако от 2 правиш 1 джанта тогава може да се наложи, зависи колко жироки ще станат!!!
Форсирай свободно!
Москвич 408 й
Потребител
Потребител

Мнение от Москвич 408 й »

И гуми за обърнатите джанти се намират трудно!
"Силен съм,защото съм българин!"
Аватар
kokill
Потребител
Потребител

Мнение от kokill »

[quote Москвич 408 й]И гуми за обърнатите джанти се намират трудно![/quote]
Аз тука нещо не разбрах! От кога има гуми за обърнати джанти!? Ако си прави човека от 2 джанти 1 ще му трябва само малко по-широка гума, а изкара ли я само навън си слага същите гуми ;)
Москвич 408 й
Потребител
Потребител

Мнение от Москвич 408 й »

Ами да де това ми е мисълта че става по-широка гумата!
"Силен съм,защото съм българин!"
pino
Потребител
Потребител

Мнение от pino »

И аз имам мерак да обърна 2 или 4 джанти ама незнам каде мога да го направя в Пазарджик и разбирасе на каква цена.
Ако знае някой каде да пише.
rastar
Потребител
Потребител

Мнение от rastar »

""""Грешката, която аз направих от невнимание беше че гледах като обърна джантата отворите, които съм разпробивал да си съвпадат НЕ ПОВТАРЯЙ ТАЗИ ГРЕШКА!!!"""""
защо? какво става тогава?
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Уфффф...добре де помисли ли преди да попиташ или проста така по инерция попита...Ми като ги съвпаднеш този който заварява трябва да напълни една дупка с фи 14-16мм, което не е толкова лесно, а освен това тогава заварката става по слаба поради по - малката си контактна площ между двете тенекий ( обрача и "таса" ). Когато ги разместиш получаващ 2 пъти повече заварки от оригиналното при положение, че заварките са къдърни !

Колкото до таова, че никой нищо не обяснява не е така ! Просто всички новодошли , ако мога така да се изразя, питат за едно и също, което в повечето случаи е нещо което е разисквано вече няколко пъти или е нещо тъпо от рода "как да вдигна мощостта" А да не говорим за тези, които се "запалват" по москвичите за 1-2 седмици, писаш разни глупости, тук във форума и после никви ги няма.По - добре да спра да пиша, че незнам до къде ще я докарам ако продължа .
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Момчета, колеги, да ви кажа за джантите още нещо.
Ако някой иска обърнати джанти да не се захваща ако не знае какво прави и ако сам си ги прави (което не е за препоръчване) да използва стоманени електроди "ОК" в никъкъв случей "Вежен" това не е асмалък!!!
От личен опит казвам че е добре да се заваряват от заварчик, а не от аматьор!!!

И като съм се хванал да пиша, мога да кажа че форума е за обсъждане на даден въпрос от съвкупност хора с еднакви идеи...и казвам къде съм згрешил за да не повтаряте грешките ми, ако всеки правеше това тук щеше да е много-по уютно отколкото е сега, защото старите москвичисти им е писнало да обесняват, а младите само питат...
Аз за джанти не съм питъл никой и за това обърках нещата но сега знам как става...
Поздрави на всички!!!
Форсирай свободно!
rastar
Потребител
Потребител

Мнение от rastar »

нямам думи просто. човек да не пита .....веднаго го хранят че пита "глупости"...... с питане се стига до Цариград..... защо не ми позволявате за тръгна за там?
ПП... мерси за обяснението ще ми помогне,ако някой знае още ,да сподели по възможност.. :)
човека с пикап
Потребител
Потребител

Мнение от човека с пикап »

На 6,5J джанта си седи доста прилично 175/70 гума така , че не е нужно да се търсат някакви спешъл гуми .

Аз съм си правил джантите , като мога да споделя , че максималното изнасяне на само обърната джанта е някъде около 35мм .
За да не опират задните джанти във веждите , или караш висок (неприемливо за мен), или караш със заден мост и полувалове от 412 , той е по-къс с 15мм на страна .

Какво повече? Влагаш труд и прилагаш прочетеното и това е .
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !
MoherA
Потребител
Потребител

Мнение от MoherA »

Здравейте.
Аз тия дни почвам да обръщам москвичови джанти и ще кача снимки на целия процес.Заварките не ме плашат смея да твърдя че съм доста добър заварчик.За стоманения електрод не съм много сигурен дали е по-добре тъй като по този начин вече добавъчният материал е с доста по различна структура от основният(този от който е изработена джантата) и има опасност да се спука шева,но това си е мое мнение.
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

То като можеш да заваряваш не е проблем, ама с "вежен" недей да си играеш електродите за които говоря са "46 ОК" и за тях всички знаем че са много по-добри от каквито и да било електроди.Ако искаш и с "Emona" пробвай, ама електрожени като кра-кра не ги палят добре залепва и така на татък.Докато "ОК" са си обикновенни електроди (говоря за "46") така им казват стоманени ама те са си обикновенни, но са по качествени от нашия "вежен"
Аз днес ще одя да ми ги монтират вече си имам две а после и още...
Поздрави!
Форсирай свободно!
Аватар
Кольо_москвето
Потребител
Потребител

Добър вечер, добър ден...
Сложих си джантите, само обърнати са и ги сложих на задните колела.Някой беше споменал някъде за някъкъв ефект от това че задните са по широки от предните...при мене промяна няма никъква.
Имам нещо за тези, които искат по широки джанти:
"J" = 2,54x5=127мм или 2,54 инча по 5J е равно на 127мм
2,54x5,5=139,7mm
2,54x6=152,4mm
2,54x6,5=177mm
Широчината на мойте джанти е с моя шублер(който е стандартен) 141,5мм, но трябва да знаем че "J" се мери на малкия берт и там махаме около 20... и малко мм и се получава че нашите джанти са около 5"J"
да знаете за напред кое колко е, а и това има значение при баланса на гумата гумаджията като мери 5,7J как ще настрои машината после ако е по-стар модел, но по принцип J е през половин единица...5,5;6,0;6,5...
Да речем че иска някой джанта 6J и ко прайм?поглеждаме в таблицата и виждаме че това одговаря на 152,4мм и като прибавим 20мм и малко получаваме 172...и нещо(тук ще кажа, че съм попадал на различни джанти за москвич едната от тях беше с по-малък най-външен диаметър по-малък около 2 или 2,5 мм, а има и по-тесни с 1-2мм, за това си мерите джантата да не говорим на изуст,) и от тук всичко е ясно режете и заварка...

П.П. Три пъти мери, един път режи...
Успех на всички!
Форсирай свободно!
Васко
Потребител
Потребител

Мнение от Васко »

Стандартно Москвичовата джанта е 4,5J.
Публикувай отговор