403 - Ремонт

Форум за по старите модели (400-407) и събития свързани с тях.
Аватар
mzeto
Член на клуба!
Член на клуба!
Мнения: 1029
Регистриран на: 15 Мар 2007 15:00
Местоположение: Габрово

Re: 403 - Глава

#31

Мнение от mzeto »

Тоз клапан май е от Ваз не мога да видя много хубаво от снимката. На дължина по-къс ли е от осмаковия? Моя съвет е да не се занимаваш с тез клапани ами да идеш да си вземеш едни ладови 50-тина лв струва комплекта. Отиваш при един стругар да ти ги преработи, слагаш ги и забрвяш за клапани!
Да си Москвичист, не означава да имаш Москвич, това е начин на мислене!
desislavkt
Потребител
Потребител
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Авг 2009 13:39

Re: 403 - Глава

#32

Мнение от desislavkt »

да, по-къс е с 3-4 мм
emo66
Потребител
Потребител
Мнения: 560
Регистриран на: 06 Авг 2007 19:05
Местоположение: Разград
Кара:: 2138
Обратна връзка:

Re: 403 - Глава

#33

Мнение от emo66 »

Ладови гумички могат да се сложат на осмакова глава, вярно, че трябва да се преправи малко водача отгоре, но оттам нататък проблема ти е решен. До няколко дни ще мога да ви кача снимки как изглежда преправения водач и на инструмента, с който се прави на място на главата. Много полезно нещо е, препоръчвам го на всеки, който така и така си е свалил главата за някакъв ремонт.
desislavkt
Потребител
Потребител
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Авг 2009 13:39

Re: 403 - Глава

#34

Мнение от desislavkt »

Ще съм ти благодарен ако качиш тези снимки.
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#35

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Еми незнам мойта глава си я обурудвах с жигулови клапани преработиха ми ги сложих им гумички пак от жигула сега няма никакав проблем всичко е ок работи като нов.Трябва да кача малко снимки докаде съм стигнал с ремонта.Иначе завърших двигателя вече със сменени биелни лагери,сегменти и клапани,колата работи известно време и картера протече гарнитурата беше исплюта като съм го затягал и днес го свалих пак ще заварявам едни ламаринки там да не исплюва така.Направих и ремонт на кормилните щанги смених външните накрайници на вътрешните смених ябълковидните втулки.Колегата Милен ми прати един кормилен вал уж да го сменя защото секторната ми кутия има голям луфт,но се оказа за 12так ако някой е заинтерсуван мога да кача снимки,вала е чисто нов.Та засега всичко е ок боядисал съм повечето детайли по двигателя ето и малко снимки
Изображение
Изображение
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#36

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Да покажа и аз малко снимки докъде съм стигнал с колата значи разколачих я цялата почти и почнах лека по лека със шкурката 200-300-400-500 съм използвал навсякаде е изшкурена без малка част от предницата където седи решетката и другата неделя почвам с кита.Китосвам, най вероятно и грунд ще сложа боядисвам лакирвам и почвам да сглобявам ,вътре имам повече играчка защото трябва да свалям табла мабла да ги боядисвам и тях ,да оправя малко тапицерията да почистя и е 6 ,а двигатела е готов освен картера, който все още тече,но ако намеря лоени набивки ще оправя работата...Засега е това регистрация след няколко месеца като взема книжка :)
Изображение
Изображение
Изображение
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
Москвич 408 й
Потребител
Потребител
Мнения: 328
Регистриран на: 09 Фев 2008 00:37

Re: 403 - Глава

#37

Мнение от Москвич 408 й »

Един въпрос от ниските темперетури през зимата кита не се ли напуква?

И как се избягва нежелания ефект?
"Силен съм,защото съм българин!"
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#38

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Аз много не разбирам от тенекиджийска работа под напътставията на майстроите в сервиза бачкам ама доколкото знам след като я китосаш слагаш грунд тоест основата на боята и след това боядисваш :)
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#39

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Имам виброшлайф,но не работя с него защото няма смисъл много боя ще падне и ще отиде после сумати кит... отгоре отгоре колкото да хване новата и айде
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#40

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Няма да я боядисвам аз ,а всичко съм махнал без фаровете и стоповете тях с книжно тиксо ще ги облепя
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
Аватар
mzeto
Член на клуба!
Член на клуба!
Мнения: 1029
Регистриран на: 15 Мар 2007 15:00
Местоположение: Габрово

Re: 403 - Глава

#41

Мнение от mzeto »

Ще се усере по-добре ги свали за 10мин работа е :)
Да си Москвичист, не означава да имаш Москвич, това е начин на мислене!
pandeliev71
Член на клуба!
Член на клуба!
Мнения: 143
Регистриран на: 12 Юли 2009 20:52

Re: 403 - Глава

#42

Мнение от pandeliev71 »

Здравей. Колегата мзето е прав. Свали фаровете , стоповете и хромираните детайли. По принцип кола се боядисва със свалени стъкла ,защото под уплътненията и лайстните на страничните прозорци най напред избива ръждата.Ако пръскаш с акрилна или с някоя от по модерните бои задължително трябва да я минеш с 2-3 ръце шприц кит,защото иначе има опасност старата боя да се надигне.Пожелавам ти успех.
Човекът е човек когато е на път.
Pesho_Moskvich403
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 31 Юли 2008 03:55

Re: 403 - Глава

#43

Мнение от Pesho_Moskvich403 »

Еми смятам да я пръскам с българска боя видях колегата от Пловдив с червения октомври лятото като идваха пловдивската група до несебър много добре му е станал 8мака ... и моя ще го пръсна с българска боя и след това ще сложа един лак и това ще му е,а стъклата и немога да ги сваля защото тогава играчката ще бъде много голяма пък не и правя цялостна реставрация да пипна отвсякаде.
1965 Москвич 403 1360 см2 45 к.с.
П.Попов
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Мар 2018 21:58

Re: 403 - Ремонт

#44

Мнение от П.Попов »

Здравейте приятели москвичисти!
Тъй като не помня паролата на първоначалното ми потребителско име ще пиша направо от тук.
Последното ми мнение е било преди 9 години както и не завършеният москвич 403.  Е, 9 години по-късно вече 403-ката се движи по улиците на крайморски градове!
[\IMG][img width=800 height=600]https://d.radikal.ru/d01/1804/7b/e9fd88476c58.jpg[/img][\IMG]

[img width=800 height=665]https://c.radikal.ru/c04/1804/8d/35f50125fdfd.jpg[/img]

[img width=800 height=600]https://c.radikal.ru/c42/1804/c7/07d206c26db0.jpg[/img]
Последно промяна от П.Попов на 09 Апр 2018 23:06, променено общо 1 път.
Публикувай отговор