Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Сменям задното гърне на москвич 412

george_shumanov@
Потребител
Потребител
Регистриран: чет яну 09, 2020 8:34 pm
Кара:: 412

Сменям задното гърне на москвич 412

Мнение от george_shumanov@ »

Здравейте,купих си ново задно гърне на москвича,тоест това което е с изкривената тръба над моста, но незнам как е било захванато оригиналното гърне, защото дядо ми го беше сменил с гърне от друга кола и го беше захванал с планка, която си беше направил сам. Но това беше грешка, защото имаше вибрации в купето, поради това,че нямаше гумена връзка или тампон, който да обира вибрациите. Сега съм махнал всички тези глупости ,,направи си сам" които дядо ми беше сложил и съм оставил оригиналната планка свързана към купето с болтове ,която е с две ушета. На новото гърне също има две ушета. Ясно ми е че трябва да ги свържа, но как и с какво?Трябва да е някаква гумена връзка, която да прекъсва вибрациите от гърнето, за да не се предават в ку-
пето. Как е свързано задното гърне оригинално?С какво,каква част ми е необходима?Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете!

Потребителски аватар
pacho
Администратор
Администратор
Регистриран: пет юни 13, 2008 10:43 am
Кара:: 2335 (Служебен)
Контакти:

Re: Сменям задното гърне на москвич 412

Мнение от pacho »

Преместил съм въпроса ти в нова тема, защото няма нищо общо с тази в която бе написан.

А по въпроса ти, свързано е с две парчета гума с дупки и болтове към гърнето и планката на купето. Можеш ги да изрежеш от стара автомобилна гума.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Оригинално е с парчета армирана(с канап) гума... Не смятам, че това е най-доброто решение, та ако искаш да няма вибрации, може пак да импровизираш с някаква тампони от кола, които би трябвало да обират повече вибрациите.

george_shumanov@
Потребител
Потребител
Регистриран: чет яну 09, 2020 8:34 pm
Кара:: 412

Мнение от george_shumanov@ »

Ок значи ми трябва да намеря някакъв тампони с които да го закрепя или да изрежа от някаква по здрава гума.Благодаря ви!!Ще питам и за напред,защото още много работа имам!

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон май 11, 2009 11:11 am

Мнение от dino412 »

Намираш транспортна лента и изрязваш две парчета за гърнето и едно за тръбата най-отзад и си решаваш проблема.Дари в оригинал от завода е нещо такова.
hfwbR6g5.jpg

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

george_shumanov@ написа:
пон яну 13, 2020 11:51 am
Ок значи ми трябва да намеря някакъв тампони с които да го закрепя или да изрежа от някаква по здрава гума.Благодаря ви!!Ще питам и за напред,защото още много работа имам!
Или парчета от стар ангренажен ремък - със зъбите едно към друго и става много здраво.

Отговори