Колеги имам въпрос.
Купих си нови серво и спирачна помпа.По начало и двете трябваше да са за 2141/21412 и идеята ми бе да си ги сложа комплект на 2140 и да имам някакви нормални спирачки най-после.НО се оказа,че помпата е за 2141/21412, но сервото е за 2140.
Дали има някаква разлика или в крайна сметка нещата ще си паснат и ще работи.Бях чел преди,че имало разлика:
1.В дължината на стержените на сервото(този вътре,а не към педала)
2.В дълбочината на разпробития стержен на самата помпа,в който влиза горния стержен :)
Ако някой по вещ се изкаже ще съм благодарен :)
Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
-
white_shark
- Член на клуба

- Мнения: 2350
- Регистриран на: 27 Мар 2005 20:43
Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
Re: Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
Стержена на помпата 2141е по дълбоко разпробит. Следователно с 2140 серво ще имаш празен ход който може да се навакса с дорегулиране на дорегулиране на дължината на подвижната част. Буталата на 2141 помпата са с по-малък диаметър от тези на 2140 следователно обема изтласквана течност при същия ход ще е по-малко ,което ще улекоти спирачката.
Аз при алекото опитах обратната комбинация. Серво от 2141 и помпата от 2140. Разпробит стержена на помпата на дълбочина като на 2141 и получих дървени спирачки при запалена кола и невъзможни за натискане при неработещ двигател. В следствие на което се отказах от заводските решения на братушките. За времето на пробите изгубих почти година през която смених 3 стари 2141 помпи които съм ремонтирал, една 2141Фенокс от магазина , една 2140 от магазина и 2 сервота и не проимах читави спирачки.....
Дано при теб комбинацията да е успешна и новите части да се окажат недефектни
Аз при алекото опитах обратната комбинация. Серво от 2141 и помпата от 2140. Разпробит стержена на помпата на дълбочина като на 2141 и получих дървени спирачки при запалена кола и невъзможни за натискане при неработещ двигател. В следствие на което се отказах от заводските решения на братушките. За времето на пробите изгубих почти година през която смених 3 стари 2141 помпи които съм ремонтирал, една 2141Фенокс от магазина , една 2140 от магазина и 2 сервота и не проимах читави спирачки.....
Дано при теб комбинацията да е успешна и новите части да се окажат недефектни
Последно промяна от chiMol на 31 Мар 2017 14:52, променено общо 1 път.
21011(78)&21412(90)
https://easycryptobot.com
https://easycryptobot.com
Re: Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
Коклев е със серво от 2140, помпата мисля е за 2140 и спирачките са не човешки, даже са прекалено чувствителни.
Милчо, предполагам, че сервото не е било О.К.
Милчо, предполагам, че сервото не е било О.К.
Всеки иска да е директор на водопад! http://gazclub-bg.org
-
white_shark
- Член на клуба

- Мнения: 2350
- Регистриран на: 27 Мар 2005 20:43
Re: Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
Ами значи ще измеря със шублера разликата в дълбочината на стержена на помпата и ще подложа нещо вътре,за да я докарам колкото 2140 помпа на дълбочина...Ново СССР серво не искам да му разбутвам нищо.
Друго си мисля обаче сега. Ако буталото на помпата на 2141 е с по-малък диаметър да не стане да не достига дебит с тия 4-бутални апарати на 2140...както се случва с ладова помпа. Макар че на Самара върши работа,а тя не е по-голяма от на Алеко.
Друго си мисля обаче сега. Ако буталото на помпата на 2141 е с по-малък диаметър да не стане да не достига дебит с тия 4-бутални апарати на 2140...както се случва с ладова помпа. Макар че на Самара върши работа,а тя не е по-голяма от на Алеко.
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
Re: Серво 2140 + помпа 2141/21412 = ?
Ще стига дебита ако дисковете са прави и задните барабани са добре регулирани. Ако не са прави дисковете при въртене раздалечават накладките(връщат буталцата) - следователно се губи част от дебита за приближаване на накладките към диска , а не главно за притискане. Теоретично буталата на апаратите трябва да се движат, колкото позволява мекотата/ пружинността на опръстена в апарата което и около 1мм (ако са така нещата няма как да протече и апарата).
В момента на 403ката ми съм с апарати от 2140 и задни цилиндри от 2140. помпата ми е от фиеста. Фиестата е с почти 2 пъти по малки задни цилиндри и едно бутални предни апарати и помпата е с почти 1/3 по малък дебит от алековата. Педала е доста мек което разбира се отдавам и на работещото серво и остава достатъчно ход при натискане.
<alko>
В момента на 403ката ми съм с апарати от 2140 и задни цилиндри от 2140. помпата ми е от фиеста. Фиестата е с почти 2 пъти по малки задни цилиндри и едно бутални предни апарати и помпата е с почти 1/3 по малък дебит от алековата. Педала е доста мек което разбира се отдавам и на работещото серво и остава достатъчно ход при натискане.
<alko>
21011(78)&21412(90)
https://easycryptobot.com
https://easycryptobot.com
