Семеринг на секторна кутия
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Семеринг на секторна кутия
Здравейте. Как се сменя сенеринга на секторната кутия този откъм волана? Питам защото в момента го гледам целия вал изваден пред мене и не ми го ражда главата таз семеринка как ще мине през шлиците без да стане на смачкан пъпеш. Как е сглабано туй нещо?
Благодаря ви за помощта. Поздрави от Пелово!!! <alko>
Благодаря ви за помощта. Поздрави от Пелово!!! <alko>
За родину!
Re: Семеринг на секторна кутия
По принцип с "приспособление", както е наречено в литературата, което разтваря семерингата и вала минава. Обаче такива не съм срещал. Аз моя го монтирах като увих шлица на вала стегнато с тиксо от това широкото за да е гладко, като гледах да няма набръчкано, след това намазах обилно с масло и си влезе без проблем, колкото и аматьорско да звучи. Вала преди това беше почистен и обезмаслен.
Москвич 2140 ☭
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Мерси колега. И аз го обмислях този вариант но ме притесняваше факта че може да се скъса я пружинка я гумичка.Но щом си го пробвал това значи е изпитан метод.
За родину!
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Срещнах трудност при монтажа. Купих два семеринга за кутията. Номера е даден в каталога: 400-3401069. За оста на ролката става, но за остта на червяка симерината би трябвало да е различна, защото там оста е с по-малко фи и тази семерина която е дадена хлопа.
Питането ми е има ли разлика в семерините и защо са дадени в каталога 2 еднакви?
Питането ми е има ли разлика в семерините и защо са дадени в каталога 2 еднакви?
За родину!
Re: Семеринг на секторна кутия
Семерингите са еднакви, при мен оста с ролката беше 23,6 мм, а червяка точно 23 мм. Вътрешния диаметър на семерингата е 22 мм. Понеже сменях само лагерите си монтирах същите червяк и ролка и преди да монтирам минах повърхностите с финна шкурка и полирах с шлайф паста. Семеринга на червяка контактува с удебеленото място до конуса на лагера, по нагоре към шлица вече става по тънко.
Москвич 2140 ☭
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Другари, пак греда. Тези семеринги дето съм ги купил са повече от калпави. Едно, Че са с неправилна форма, ами и ръбчето на пружината е едно такова, колкото да се каже че има ръбче. Пружината едва запецва в него и при най-малкото докосване изхфръква. Вчера от сто неуспешни опита да я сглобя таз кутия накрая се отказах. И пружината влиза с каскета и тя-хлабава та няма на къде повече. Верно е че е два лева пустата, ама не върши работа. Просто невъзможно е да се провре вала без да излезе пружината. И с мазло мазах и от бутилка пластмасова изрязах парче да служи като водач и не бива.
За родину!
Re: Семеринг на секторна кутия
Натъпчи каналчето и пружинката с грес, и при мен падна един път. Ако не стане сменяй семерингата.
Москвич 2140 ☭
Re: Семеринг на секторна кутия
Има истински семеринги, аз преминах на по-голям размер с разстъргване на корпуса. Не се занимавай със стари буклуци от едно време. Мисля че на 35мм стана ако не се лъжа.
Ретро фен 
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Криво ляво сглобих я палията 
Сега идва момента с регулирането. Как става тази процедура? Колко да са натегнати лагерите?
Сега идва момента с регулирането. Как става тази процедура? Колко да са натегнати лагерите?
За родину!
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Колко трябва да бъде вкаран кормилния вал в шлиците на червяка?
За родину!
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
-
boro s moskvicha
- Потребител

- Мнения: 1612
- Регистриран на: 22 Апр 2009 19:36
- Местоположение: Ямбол
Re: Семеринг на секторна кутия
Колкото да не стърже волана в пласмасите под волана. <alko>
- nikolovsky
- Потребител

- Мнения: 221
- Регистриран на: 29 Юни 2006 10:46
- Местоположение: Пелово
Re: Семеринг на секторна кутия
Кутията си е на мястото, вече регулирана и правилно функционираща. Благодаря на всички включили се за помощта. <alko>
За родину!