Пловдив(баланс на кардан 2140)Къде?

Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Пловдив(баланс на кардан 2140)Къде?

Мнение от KOKLEV »

Здравейте!
Искам да попитам:
Някой правил ли е такова нещо?
Колко струва?
Къде го правят в Пловдив?
Как се дебалансира кардана?
А именно: Боя,смяна на карета,и също зацеплането му за фланеца на дифа.Трябва ли да се бележи и да се зглоби по същия начин както е било?
Поздрави!
angel1250p
Потребител
Потребител

Re: Пловдив(баланс на кардан 2140)Къде?

Мнение от angel1250p »

Пиши ми по скаипа.
Москвича си мирише на Москвич
azlk20101981
Член на клуба
Член на клуба
Кара:: 2140

Мнение от azlk20101981 »

колега намери ли къде в пловдив правят баланс на кардан ако знаеш или разбереш нещо пиши на лични Поздрави
Веднъж купиш ли си за втори път москвич, то вече е състояние на духа
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Пращах го в Кубрат..Смених 2 те карета...Същата работа....Вибрира и това си е..
Смених кардана с  друг и се оправиха нещата!
Явно не са си играли да го балансират!Който сменя карета,да си бележи фланците и после да го сглоби по същия начин!
Моя кардан май за това прави така.С другия няма нищо общо няма и помен от вибрации...
Казвам го това някой ако е решил да прави подобно нещо....просто да не се занимава...пък може неговия да го направят знам ли...
Поздрави!
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Радостта не беше за дълго....
Този кардан който сложих и се оправиха вибрациите е 2-ра употреба..Не са му сменяни каретата...
Но,ето че от скоро се получи едно звънтене при потегляне,също вчера изминах 200км и забелязах че сякаш нещо шуми(вие) на 4-та не обичайно при подаване на газ...(усещат се и на свободна, при 100км)Прибрах се,качвам го на канала ...задното каре има много малък луфт...
И сякаш шума е придружен с леки вибрации (усещат се на пода) Оприличавам ги на вибрации от виброшлайф,но много по слаби,като честота имам предвид...
Въпреки че не малко години карам такъв Москвич,винаги съм карал с този кардан (вибриращия)Карета не съм сменял никога...знам само че звънтят при потегляне...Днес по телефона нашия колега Вачес, ми каза нещо ново за мен, а именно че могат и да вият...
Искам да разбера някои подробрности:
Какви са признаците на разбито каре освен дрънченето при потегляне?Може ли да породи вибрации,жъжгания и т.н..
Понеже тоя кардан (вибриращия) където го пращах в Кубрат е с нови карета "АТ",мога ли да ги прехвъля на този където беше ОК...Как ги избивате лесно освен с преса?Да не ги повредя с чука?Или самия вал да повредя...фланец и т.н.?
Ще видя дали ще мога да се уредя с нов  читав кардан....с фирмите за ремонт на кардани мисля че приключих...Пък и нямам излишни 100лв + за проба с друга фирма.....
Който даде малко инфо  за тези неща ще съм му благодарен...
Поздрави!
Аватар
Mosko
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Mosko »

Каретата могат и да вият и вибрират, вибрацията е както я описа като от ъглошлайф лесно се вижда на огледалата образа се замъглява. Каретата можеш да ги смениш на по голямо менгеме, а може да си направиш рамка и с крик да ги извадиш подобно на преса. Забелязал съм, че като са пуснали луфт почват да дранчат леко като на тръба от кардана, чува се само по инерция и на отворен прозорец, отразява се от сградите покрай пътя. Ако взимаш нови търси си с гресьорка с гресиране карат по дълго.
Последно промяна от Mosko на 01 Мар 2015 20:34, променено общо 1 път.
Москвич 2140 ☭
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

Коклев, аз съм избивал каретата и без преса и не съм ги повреждал. Свалял съм ги за смазване поради липса на гресьорка.
Особенност е преди да започнеш да избиваш каре да си бележиш как е била кръстачката (  защото вероятността да я завъртиш е огромна и може сам да си разбалансираш кардана по този начин ). Иначе като направиш бележка кое срещу кое стои, махаш зегерките и с бронзов избивач (гледай да е не по-малко отф12мм) и средно голям чук като удариш по едната чашка на карето срещуположната ще излезе навън и така за другата страна ( понеже е старо каре което е вървяло ще почнат да падат иглите от лагерите като избиеш карето, гледай да не ги изгубиш) Сглобяването става с подреждане на иглите посредством греста.  Ако преди избиването на карето забележиш че освен скърцането има и луфт в карето файда от това каре няма да има, затова слагаш новото може да има гресьорка, но може и да няма - не е фатално ( ще го смазваш когато се разскърца като го избиваш )
П.С. ако имаш книга - Ремонт на Москвич 2140 или някоя подобна, там са описани подробно тези работи + мисля имаше и описано избивача какъв да е за по-лесното избиване на карето.
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Този месец ще го заземя малко понеже нямам време да го направя....Че има и други дреболийки за барване...
Значи 99% от карето прави така...питах и други хора от карето е..Ще прехвърля новите карета от другия кардан...Някой ако знае нещо по-читаво да казва..Тези са на "АТ"не изглеждат зле,нямат гресьорки...има "Фенокс", "Прогрес" други не съм срещал по магазините.
Благодаря за информацията!
Мисля че разбрах как да ги демонтирам без да ги повредя!
Ще пиша какви са резултатите!
Поздрави!
Публикувай отговор