Антикорозия

Аватар
московчанин2140
Глобален модератор
Глобален модератор

Антикорозия

Мнение от московчанин2140 »

Пред смяна на ламаринени детаили съм, затова се поинтересувах как да ги обработя антикорозиино преди монтажа.
Поитересувах се, предлагат се различни антикорозиини бои, грундове, като се започне от миниум и се завърши до епоксидни такива. Проявих интерес към т.н. ,,студено поциконване" и към такава боя ZINGA (не е реклама), въобще към галванизация. Ако някой има опит в това отношение, моля за съвет. Не искам да ,,стрелям на тъмно", да си хабя труда без резултат.
Поздрави!
Бако.
Все великие! Все гениальные! А ракию выпить не с кем
Jory
Потребител
Потребител

Re: Антикорозия

Мнение от Jory »

И на мене ми предстои тук на скоро да боядисвам,и ще съм крайно благодарен,ако споделите и на мен какво трябва да се използва.Е,моя въпрос съдържа и още нещо: Като материали - какъв преобразувател (има едни тука по 60 ст. но не вършат работа..) Какъв кит (влакнест,стъкловлакнест,марка?)Какъв грунд,или епоксидна основа?Каква боя - акрил,блажна,автоемайл лак и дали ще има такъв модел,дето ще предпазва ламарините от корозия..?И накрая не на последно място искам лак да туря.Какъв ?И за това искам да знам.А за полир паста за боя?Мога ли да използвам и какъв модел?Защото веднъж си купих една и като я нанесох,боята и лака останаха по кечето.
П.п.Търсил съм във форума,каква боя да се закупи,и че се пръска с пистолет.Аз колата на майстор няма да я дам,щото тука е само един,който ги изпича във фурни,но иска хиледарка..Друг е въпроса,че за Москвич няма да се хване да си цапа ръцете.Решил съм сам да я боядисам.
П.п.А може ли някой да ми каже как вървят цените на компресора,защото магазина е за 2 седмици в отпуск. (не,че не мога да питам,и в интернет не намерих.) Разчитам да отговорите на въпроса на Бако Емо и на моя.. Благодаря предварително.Ако има нещо,за което питам,и в същото време е писано по него,моля драснете линк към темата,а съобщението ми го изтрийте.. :)
Аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от П*Г* 3451 »

Преобразовател Wurth по около 8 лева за 100 мл върви. Кит в зависимост от това за каква работа ще ти трябва има бял, жълт и влакнест в момента мисля Боди е най-евтин и най-често срещан. За боя вече ти си решаваш. Един компресор който може да ти даде дебит за да пръскаш с него качествено цял автомобил върви около 300-500 лв.
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!
Jory
Потребител
Потребител

Мнение от Jory »

[quote П*Г* 3451]Преобразовател Wurth по около 8 лева за 100 мл върви. Кит в зависимост от това за каква работа ще ти трябва има бял, жълт и влакнест в момента мисля Боди е най-евтин и най-често срещан. За боя вече ти си решаваш. Един компресор който може да ти даде дебит за да пръскаш с него качествено цял автомобил върви около 300-500 лв.[/quote]
Ами кит,ще ми трябва примерно като изшкуря преден калник,или врата или нещо друго,да му сложа.Нали едно време като са ги боядисвали в завода,са им слагали кит или шприц кит.Незнам точно,за да се изгладят неравностите на врати,калници и прочие.За това ще ми трябва.Кит на Боди ползвах едно време като си боядисвах Балканчето и останах с добри впечатления.Може пак от него да взема.Ако има по - добър от боди,споделете. :)
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Така като те слушам ми се струва, че не си се занивал до сега...Нещата не стоят толкова просто колкото изглеждат и ако наистина искаш да стане "като от завода" ти трябват поне 500-600 лв в зависимост от това колко ще ти вземат за работа.Ако искаш просто да си го направиш сам колкото да прилича на кола и да има все пак някаква визия си вземи кит на Боди акрилна боя заедно с предвидената за нея основа.За да се изглади колата и да стане наистина права ти трябва и бая щприц кит.Грубо сметката е следната: 100лв кит, шкурка, преобразовател...100лв шприц и 150-200 за боята с всичките и придружаващи компоненти :) В такъв случай ако даваш толкова пари за материали не върви сам да го правиш на пътя и да го оплескаш....по-добре го дай на майстор в такъв случай. Дригият вариант е по вместо шпиц грунд от 3лв кутията алкидна боя за 15-20 лв литъра и за около 100 лв ще го доведеш до някакъв приличен вид.
stanchev
Потребител
Потребител

Мнение от stanchev »

Емо здравей, не знам кои ламарини ще сменяш, но ако са калници боядисаи ги отвътре с грунд ,мажеш с грес и слагаш подкалници,защото от лугата няма спасение.Прагове и греди пълниш с отработено масло.Ако сменяш дъна отвътре обилно с БОДИ тъй като колата гние отвътре на вън. Отвън отново две ръце БОДИ сравнително евтин и качествен доказан вариант.
Аватар
vaches
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от vaches »

В праговете, гредите и всякакви такива кухини използвайте восък! Стига с тия методи от панти века! Да караш и да ти мирише на горяло масло и да се разтича отсякъде! Всички нови коли излизат от завода с обилно количество восък в тези области, не знам някой да събира горяло масло да пълни прагове...
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Вачеса е прав ако го говори за това за което си мисляи не му знам името:) Предимството му е, че е по гъсто и където напръскаш с него си остава там докато маслото се стича и за 1-2 години се изпарява.Според мен не се оливай с предварителните мазания.Мойте наблюдения са, че когато се маже на дебело след 1-2 до 3 години покритието се напуква и тогава става по-лошо! Мини го с една ръка епоксиден грунд, а отвън и с боди след това.За предпочитене е 999 то е най-доброто и не се пука, докато за другите имам леки, непотвърдени съмнения.

П.П.Забравих най-важното - постарай се да не влиза вода било то в купето или в багажника.За целта ако се налага може да се използва акрилен уплътнител преди боядисване, НЕ СИЛИКОН ! ! !
Аватар
московчанин2140
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от московчанин2140 »

Благодаря за съветите, но мисля, че разводняваме темата..... ще сменям калници, поне така съм намислил.
Затова питах... Всичките тия неща съм ги правил с маслото в гредите, в кухините, в праговете и има ефект. Има защото маслото непрекъснато ,,напива", а не запечатва ръждата като парафина и тя да си действа под запечатката. Има един химикал за впръскване в кухини Молвил се казва, руски е. Та затова праговете ми са здрави дъната не са мръднали... Въпросът ми беше за галванизация с цинково покритие(анодно). Хубавото на поциконването е, че цинкът играе ролята на анод и докато не се разруши изцяло, черният метал не се разяжда от ръждата. Ръждопреобразувател за калниците няма да ми трябва, защото ще ги лъсна до огледало и после ще им нанеса защитното покритие каквото и да е(грунд, цинкова боя., ако трябва ще ги калайдисам отвътре, стига да има как...) И затова попитах дали някой има опит в тая област.
Поздрави!
Все великие! Все гениальные! А ракию выпить не с кем
qvitoo1
Потребител
Потребител

Мнение от qvitoo1 »

Така нека и аз да изкажа скромно мнение по въпроса за корозията .....та Бако според моя опит и практика най добре се получава като на вътрешната страна на дадения детайл да речем калник или праг се свали заводското покрите (боята) става с телена четка или шкурка и се оработи със следните бои на БОДИ за справка преди 4 години съм намазал един ръждясъл винкел на двора с мн „цъфтяща„ ръжда по него зиме лете до ден днешен намазан с Боди 969 грунд не е избила никъде работя само с него и гарантирам за неговата ефикасност .След тази основа препоръчвам 2 ръце с интервал между тях 5 6 часа да изсъхне добре да се намаже с основното покрити е БОДИ 999 това смола запечатваща основата и не позволява да достигне вода и влага до нея нанася се със дебела четка но на тънак слой или с пистолет на 2 3 слоя ( както каза колегата АLEX не трябва да е дебело защото се пука !) с това работя аз моя москвич е третиран по същия начин за 4 години не е мръднал никъде вече за по новите автомобили със специални сплави от които се правят калниците има друг метод за работа но за москвича това е един добър вариант. За праговете както каза Ванката новите методи са шприцоване на топъл восък в кухините и праговете но това изисква определени инструменти и усилия но ефекта е траен и мн ефикасен.Преди да монтирам праговете на моя москвич ги калайдисах при един циганин който прави казани за ракия .... намазах ги след това със специална бързооборотна грес и мисля в близките 10тина години (дори и повече ) да не се занимавам с кърпежи и боядисвания......та Бако това са мойте наблюдения ако съм бил полезен се радвам .......п.с когато кърпех лади това беше най доброто с изключение че собствениците им искаха и отвътре дъната на подовете да се заливат с асфалт ......:) Поздрави ааааа Бако кой ше кърпи нереза ........
АВТОЕКСПОРТ-СССР
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Здравейте!
Значи мойте калници ги правих с алкиден грунд за метал и боди 930.Не е най-доброто,но тогава преди 2 год. това знаех.
Не са мръднали.Но аз карам с подкалници(и когато има сняг не го карам),иначе ако ги няма подкалниците според мен боди 999 е добър вариант за финишно покритие.
Поцинковането е най-добрия избор + другите му бой там.
Колко струва незнам!
Новите калниците които купувах бяха без ламарината зад фара,а тя гние много!Трябва да я имаш предполагам.
Ето малко снимки на новите калници:
http://koklev.snimka.bg/tuning/remont.233261.5509597
Ето и старите как съм ги правил:
http://koklev.snimka.bg/tuning/podgotov ... ici.339345
Това е от мен.
Ааа Бако пиши ако разбереш за това поцинковане цена!
Поздрави!
gaz_maniak
Потребител
Потребител

Мнение от gaz_maniak »

Волгата пролетта я мазах отдолу и калниците с грунд БОДИ 969 и после с БОДИ 910 (сивото, на гумена основа) .Сега ми се появи следния въпрос,от вътре пода и багажника същата процедура ли да минат или да нанеса разбита грес с масло и праговете какво да ги правя?Също ме интересува дали ще е добре да нанеса и един пласт Боди 930 (черното, на битумна основа) върху БОДИто 910
ГАЗ 24 Волга 1977г.
Ралчев10
Потребител
Потребител

Мнение от Ралчев10 »

Аз за запълване на праговете използвах пяна преди 4 години. Първо добре почистих доколкото може праговете и докъдето стигнах ги намазах с миниум. Дава много добър резултат - каквото запечатах видимо не е мръднало. Върху нея можеш да си слагаш кит и да боядисваш ако ти се играе. Маслото за стари пробити прагове не става щото веднага изтича а влагата и мръсотията си прониква. Пяната се разширява и всичко запълва и уплътнява и е евтина.
По въпроса за вътрешната корозия мога да кажа за москвичите модел 2141/12, че в Ловеч много калпаво са ги правили и от вътре лапарината няма никва антикорозионна защита в много ключови участъци, като праговете например. Освен това вода прониква в купето лоради лошо система на оттичане и там трябва да се взимат допълнителни мерки.
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Само искам да спомена, че не ви препоръчвам да използвате 3в1 за където и да е....Казвам го от личен опит.След това се разрових из нета и видях, че му дават 100 часа устойчивост на солена мъгла....или иначе казана 5 дена каране зимата :)
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Айдеее който е мазал с тая простотия сега се наигра :))
Ще се сетите,че работата се оправя с класическите грунд,автоемайл,антикор/боди и яко пълнене с изгоряло масло ама първо ще похарчите пари за 3в1,препарати за студено поцинковане,всякакви новоизмислени пръскала за кухини и накрая ще излезе по-кофти резултат срещу 3 пъти повече пари ;)
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
Публикувай отговор