Заден спирачен цилиндър от кола ?

Аватар
wrecked_pld
Потребител
Потребител

Re: Заден спирачен цилиндър от кола ?

Мнение от wrecked_pld »

Тая болест голяма напаст.Все ще има някое цилиндърче дето да става от западните кошници,които поне за тях части.Трябва да видя да намеря едно цилиндърче за шаблон и да ида в някой магазин да търсим докато намерим нещо дето е горе долу същото.
Спомням си ядеше ванилов сладолед,а аз паркирах москвича точно пред теб !
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Слагайте само руска спирачна течност ''Собол'' и ще забравите за течащи цилиндърчета. Имаше писано някъде. Другите течности разяждат гумичките.
Аватар
Zarankov
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Zarankov »

Спирачна течност "Нева", би трябвало още да е произвеждат
2140-1979
Аватар
wrecked_pld
Потребител
Потребител

Мнение от wrecked_pld »

Собол или Нева да сложиш положението според мен ще си остане същото до време и пак ще си текне.Няма просто начин да се излъже толкова лесно :) ?
Спомням си ядеше ванилов сладолед,а аз паркирах москвича точно пред теб !
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Напротив, толкова е лесно. И аз не повярвах първо, но сложа ли собола и течовете изчезват. Другите течности ряпа да яд. Пробваите и ще видите. Е, ако е разкъсана гумичката или е надран или корозирал цилиндъра е друг въпрос.
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Подкрепям Методи!И аз имах разни проблеми с течове,но като смених спирачната помпа смених течноста в цялата система....Скоро сменях серво,помпата не беше просълзила и капка а я смених  2009г. фенокс то други няма.Помпата на съединителя смених само гумичките пак тогава,течове НЯМА!Тая течност пак е някаква руско-украйнска "ОИЛРАЙТ DOT 4"Преди наливах каквото ми падне ДОТ 4....и течовете бяха на лице.....Само за информация на работата ми има УАЗ-ки 469 и им наливат течност "НЕВА" ДОТ 3 и страдат от цилиндърчета...може и от цилиндърчетата да е...
Поздрави!
Последно промяна от KOKLEV на 06 Фев 2014 13:25, променено общо 1 път.
Аватар
curse_m
Потребител
Потребител
Кара:: 2140д

Мнение от curse_m »

Аз съм с нови гумички просто навсякъде без задните спирачни цилиндърчета, които май са си оригиналните от завода.  Не го карам практически, но спирачната течност е Собол дот 4 от 5 години насам и нищо не се разпада и не тече. Все си мисля че за да имате такива проблеми просто попадате на супер ментета. Не мисля че има смисъл човек да се прави на алхимик, а просто да се помъчи да си намери по истински гумички. Вярно вече е доста трудно, но не е невъзможно все още.
Разбира се ако износването и корозията са големи вече с гумички не става само, тогава... е ми късмет с намирането на нещо залежало от едно време по магазините.  :)
Последно промяна от curse_m на 16 Окт 2014 09:48, променено общо 1 път.
Аватар
московчанин2140
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от московчанин2140 »

И аз да се намешам, абе манджата си е манджа, ама нали трябва и меродия :)

Поздрави!
Бако.
Все великие! Все гениальные! А ракию выпить не с кем
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

Според  мен проблема е в спирачната течност,а не в  гумичките. Отговор #131 от тази тема http://www.moskvich-bg.org/forum/http:/ ... .120  Преди месец/два се появи подобно пропадане на педала което и до ден днешен го има,но не остава време да се ремонтира.Цитат от тема #131: (....Купих и още една нова спирачната течност dot4 която по думите на няколко човека не е подходяща на руските коли ми излезе на цена 4.80лв. Не е подходяща понеже разяждала гумичките,а и после като забелязах старите гумичките не бяха износени или надрани,а по скоро омекнали в сравнение с тези който монтирах но дали от течноста или от времето си нямам идея.  Препоръчаха ми да да използвам спирачна течност на ПРИСТА ДОТ4 ,а не тази с черепахата ) ...................... 
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

99 % от течовете са заради спирачната течност. Просто гумата си иска руска или българска /последната не препоръчвам понеже сигурно и нея я правят по западен стандарт вече/. С руска течност просто незнам откога не съм ремонтирал течове, вече има две три години и повече, забравих как става даже.  Другите марки разяждат, незнам причината но е факт.

п.с към Бако - хидравличното масло в съединителя май си беше най добре, гъсто, никога няма да протече, натискаш и имаш две минути докато се зацепи през което време спокойно си уцелваш скоростта, ако кутията е разбита. Е, ще те попсуват малко по светофарите, но пък си решаваш проблема с теча завинаги, а и правиш мускул на левия крак :) Та много се замислям....
Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Стефчо »

Поради поредно протекло цилиндърче се разрових във форума и открих тази тема. Заех се със задачата да монтирам въпросното фиатско цилиндърчр на моя 21412. Ето какво се получи:
Това е цилидърчето, марката е Metelli и номера му.
Изображение
Изображение
Изображение

Както се вижда от снимките цилиндърчето няма жлебове в които да влезе челюстта на накладката, което не е проблем по принцип. Понеже на повечето не-руски коли резбата на тръбичките е 10х1, а на руските е 10х1,25 е необходимо да се направи преходник. Другия вариант е да се поръчат специални спирачни маркучи със съответните резби.

Изображение
Изображение
Изображение

Както пише в оригиналната статия, отворите трябва да се изпилят малко, за да се монтира монтира новот цилиндърче. Пиленето е малко и става лесно.

Изображение

Възникна малък проблем, обаче! Оказва се, че новото цилиндърче се позиционира малко по-ниско от оригиналното. По тази причина горната част на челюстта започва да подпира, при отпуснато положение, в горната част на корпуса на цилиндърчето. Тогава долната част на накладката започва да опира в барабана и неможе да се осигури нужната хлабина. За да се преодолее проблема трябва да се избили малко от челюста, колкото да не подпира в корпуса на цилиндърчето.

Изображение
Изображение
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

Малко в страни от темата имам въпрос за заден спирачен цилиндър.
При натискане на спирачката задно ляво колело много лесно започва да "сурка" гумата. В същото време задно дясно спира както трябва когато затъркват и предните, но това задно ляво изпреварва всички. Обезвъздушавах, накладките са еднакви, пружините са накладките са здрави, гумите са еднакви четирите. Искам да ги уеднаквя задните и после ще регулирам налягането на задния мост спрямо предните.
Нямам омасляване на заден десен цилиндър евентуално ако някой помисли че заден десен не спира рано по тази причина.
П.С. карам с течността която е написал Методи - нямам проблеми с течове и аз от повече от 3 години или 30к километра.
Аватар
Niki Zarkov
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Niki Zarkov »

Накладки от Пежо 405 Дизел 1.9
Задни цилиндърчета от Рено Фуего
Прикачени файлове
20210510_094039.jpg
Srock1122
Потребител