Заден спирачен цилиндър от кола ?

ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Заден спирачен цилиндър от кола ?

Мнение от ALEX »

След амнайстото задно дясно цилиндърче вече ми писна от боклуци ! Пробвах с едновремешни, с друговремешни, с фенокси, с втора употреба... и какви ли не още. Всичките протичат. Вече сериозно обмислям варианта за някакви от автомобил, пък дано нещата се оправят. Някой да е работил в тази посока и да знае от какво могат да паснат с минимално преправяне?
medun412
Член на клуба
Член на клуба

Re: Заден спирачен цилиндър от кола ?

Мнение от medun412 »

За ВАЗ дали няма да имат поне отправни точки, има варинти на LPR, евтина марка ама все пак уж италианска.Има както за Самара , така и за класика
ЭТО НЕ ВАЗ, ЭТО АЗЛК........
Аватар
chiMol
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от chiMol »

Проблема ти идва според мен и група съветски учени от калпави DOT течности (особено приста - тя е като киселина) . Имах куп проблеми с течове на цилиндри дълго време и на ладата  на алекото .... после преминах на ДОТ5.1 - не разяжда гума дори обикновенна и има по-висока температура на кипене и абсурвира по малко влага . Срок на експлоатация 5 г. за разлика от ДОТ3,4 които са с 3г. Разликата в цeната се компенсира с липсата на проблеми и по дългия експлоатационен срок.
21011(78)&21412(90)
https://easycryptobot.com
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Според мен ако е от течност ще прокапват всичките...  <?> Предните са ми оригиналните, задно ляво може би и то, а дясното се сменя всеки "сезон" ... Накладки смених, барабан също. Полуоската  не е крива.... Не виждам от какво друго може да е за да тече това колело...
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

То това с цилиндрите идва като темата с бензиновите помпи. Има една поговорка която глаласи: Там където е текло пак ще тече..........ако не се направи нещо по въпроса  <alko>
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Мнение от delux100 »

Аз реших проблема с поставяне на дискови спирачки и оттогава забравих за проблеми.Но това не е проблем само на москивчите колкото коли са дошли в сервиза за смяна на накладки повечето течаха.Ето за алеко от какво стават
http://azlk-team.ru/articles/tuning/rea ... woo-nexia/
Jory
Потребител
Потребител

Мнение от Jory »

Италианските цилиндри за ВАЗ също протичат! Доста хора изреваха от тях, изкарват точно 1 месец...
Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Стефчо »

Щом стават на 2141,ще станат и на 2140.
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

От ВАЗ цилиндрите стават на Москвича,но доста се разминават отворите на захващане и се налага да се разпробиват нови отвори.Прави се и една втулка понеже вазовото цилиндърче  е по малко.Също така и дължината му е по голяма и се налага да се скъсяват накладките. Единственното еднакво е резбата за тръбата.
Имам десетина снимки на преправянето вероятно  от руските форуми,но не мога да ги кача.
Ако се наложи ще ги преснема.
Аватар
ianchev
Член на клуба
Член на клуба
Кара:: Москвич 407

Мнение от ianchev »

[quote=""boro s moskvicha""]
От ВАЗ цилиндрите стават на Москвича,но доста се разминават отворите на захващане и се налага да се разпробиват нови отвори.Прави се и една втулка понеже вазовото цилиндърче  е по малко.Също така и дължината му е по голяма и се налага да се скъсяват накладките. Единственното еднакво е резбата за тръбата.
Имам десетина снимки на преправянето вероятно  от руските форуми,но не мога да ги кача.
Ако се наложи ще ги преснема.
[/quote]
Колега ако можеш покажи снимките. :D <idiot>
Казват, че кеф цена няма, не им вярвайте - има.
Аватар
Mosko
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Mosko »

Ето я темата за ладините цилиндърчета в ТКМ форума има и снимки, само дето иска регистрация.
http://forum.moskvichtuning.ru/index.ph ... ntry660787
Москвич 2140 ☭
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Този метод на преработка не е като моя!При мене просто пича отряза едно парче тръба с една ножовка на менгемето и втулката беше готова,но нещо не намирам снимките.......... <zz>
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Koлега ето темата и снимките за които говорих,но са за 21412  http://azlk-club.ru/forum/http://moskvi ... ic.php?t=3
Аватар
wrecked_pld
Потребител
Потребител

Мнение от wrecked_pld »

Тоя ладовия толкова преправки и накрая ако със същото качество като Фенокса кел файда да си играя толкова време за нищо.Тука някой беше постнал за друг цилиндър от Фиат/Рено пишеше нещо,но не можах да го намеря от кой точно модел и година.А в случая само преходник искаше и малко отворите да се пипнат.
Спомням си ядеше ванилов сладолед,а аз паркирах москвича точно пред теб !
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Преди няколко дена се наведох да погледна ресьорите.... и какво да видя тва дясно цилиндърче пак е тръгнало  <fire> , та темата важи с пълна сила. Задните на Логана ми приличат доста на москвичовите, предполагам са като на Рено. 
Публикувай отговор