Олекотяване на маховик

412 Racing
Потребител
Потребител

Re: Олекотяване на маховик

Мнение от 412 Racing »

Бат Тошко, нали като резнеш главата с 1 мм в комбинация с чисти бутала детонира много ? И кой колектор е заменим с москвичовия без да го правя инжекция, че не съм чак толко инженер. С портване на всмукателните отвори няма ли да има някаква разлика в комбинация да речем с някой солекс със вакуумна втора клапа ?
Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Бошнаков »

Ще детонира, ако делкото не е настроено. А какво да и портваш на главата, при положение че диаметъра при смукателния колектор си остава същия. Дори и него да пипнеш не можеш да бръкнеш навътре докрай. А колектори се правят.

За солекса нищо не знам. Самия факт че е с вакуумна втора клапа нещо не го свързвам с вървене.
Ретро фен 8-)
Moskvich3v1
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Moskvich3v1 »

Ето табличка за степента на сгъстяване, в зависимост колко намаляваш главата(за чист 412)
[img width=466 height=117]http://store.picbg.net/pubpic/10/1A/df3 ... 6b101a.jpg[/img]
Намери си безконтактно запалване.
Ако караш на газ ти препоръчвам механичен карбуратор ДААЗ 2101 с щуцери.
Като цяло не очаквай чудеса от тези дребни нещица. Ще живне, но няма да е нещо осезаемо.
Както ти каза колегата по-напред: Атмосферния тунинг е неблагодарен, особено с малки бюджети.  :)
.ОО=w=ОО.   Москвич Рулит!
412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Не знам дали ще живне ама преди толкова вървеше това дефорсе, че като се качих на един издухан осмак без спирачки ми се стори самолет.
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Мнение от delux100 »

Солекса е с мех. втора клапа , аз се бях заиграл с такъв и имаше малък ефект.Много труден за настройване и иска много чист резервоар и смяна на филтъра редовно първото което се запушва е жигльора на празния ход и много кофти гаснеш на светофарите и ще се научиш да спираш с левия крак  :D.Ако имаш здрави нерви и ти се занимава си е икономичен карбуратор с добро вървене.
Аватар
Filiu
Потребител
Потребител

Мнение от Filiu »

Олекотяването на маховика не може да "намали" въртящия момент.Той най грубо се изразява в силата на буталото върху рамото на кол. вал.Ако се олекоти кадърно и се балансира, при всички случаи ще има полза, но една птичка пролет не прави.Както каза Тошо всмукателния кол. е мн зле, фабричния карбуратор също.Наистина, ако човек иска москвича да тръгне, трябва да се бара коелктор, карб, глава, маховик.също така и изпускателната система.аз имам една резервна двуцевка, която е запушена от зварки, освен че е прекалено тънка...
Пабло Ескобар
е моят господар!
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Според мен основния недостатък е прекалено малкия ход, безумно дългата биела и буталото с форма на буркан.. става и за пиене между другото... но това се лекува малко трудничко  <alko>
Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Стефчо »

[quote="ALEX"]
. но това се лекува малко трудничко  <alko>
[/quote]
Хич не е трудничко, но за сметка на това е скъпичко! :D
Олекотяването на движещите се части в мотора има осезаем ефект при ускорение, при агресивно ускорение. Впечатлението ми е от сравнението на ВАЗ 2106 и 412 (мотори) в едно и също купе. Въпреки, че ладата има доста по-голям момент, но всичките детайли в мотора са доста по-леки и ускорението е по-добро.
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Смятам, че това е така не само при  ускорението на автомобила, защото първата работа, която извършва буталото в работен такт е да ускори останалите  три от 0 до нз си колко м/с за "отрицателно време" и това се случва постоянно, дори при подържането на едни и същи обороти. По-леки бутала и биели би трябвало да доведе до по-голяма мощност към  колелата... Теглото на вала и маховика би трябвало да играе само при промяна на оборотите, иначе ускорението ти е 0...  ?
Публикувай отговор