Аксиален(коксов лагер) за 408 Съвети

Аватар
Asen Martinov
Член на клуба
Член на клуба

Аксиален(коксов лагер) за 408 Съвети

Мнение от Asen Martinov »

Здравейте колеги  <alko>
Докато паркирах в гаража при натиснат съединител,се чу леко притракване и съединителят потъна :(
Веднага се светнах,че съм счупил коксовият лагер(добре,че не бях на скорост) :) Свалих предпазният капак на съединителя и в него бяха всички парченца от кокса.Свалих скоростната кутия и дойде ред да търся нов лагер.Отидох в магазина в Пловдив при бат Жоро в кичука и той ми предложи нещо странно за мен защото знаех,че за 412 има с търкалящ лагер,но се оказа,че има и за 408,но пак с кокс на края за да щади планката на съединителя в която се търка,но по тънък.Молбата ми е,ако има някой от вас който кара с подобен или има впечатление от това,кой лагер е най добър,нека сподели опита си.Аз си купих такъв лагер,но за сега се въздържам да го монтирам,защото се притеснявам от това дали няма да блокира лагера защото бях челвъв форума за подобни случаи и дали кокса няма пак да се счупи.Благодаря ви предварително за компетентните съвети и се надявам темата да помогне на повече хора с моя проблем.Ако се окаже добър вариант,ще монтирам лагера и ще споделям какво се случва.ето и снимки на лагера:
Поздрави  <alko>
Прикачени файлове
rps20151104_125536.jpg
rps20151104_125456.jpg
Асен Мартинов.Почитател на марката Москвич
Аватар
412
Потребител
Потребител
Кара:: 2x2140
Обратна връзка:

Re: Аксиален(коксов лагер) за 408 Съвети

Мнение от 412 »

Колега аз сам писал но за 2140 при мене се оказа че е турски ментак  и за това блокира смених го пак с въртящ и няма проблеми !
Аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от П*Г* 3451 »

Аз карам с такъв лагер вече 4 години и нямам проблеми.
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Зависи от качеството, трябва да го огледаш как е изработен. На един от осмаците ми е такъв, за сега няма проблеми, но на един дефорсак, пак същия тип лагер не изкара и 10 000км. и се разпадна.
tropan4o
Потребител
Потребител

Мнение от tropan4o »

Аз съм с текстолитов вече първо бях с таркалящ ама беше почнал да заяжда леко после сложих коксов ама мн бързо сгъна и сега съм с текстолитов и няма никви ядове няма и как да се счупи
pirania30
Потребител
Потребител

Мнение от pirania30 »

Аз също съм с текстолитов вече над 20 години, и ннямам никакви проблеми
Публикувай отговор