съединител

Аватар
тоби123123
Потребител
Потребител

съединител

Мнение от тоби123123 »

колеги купих москвич който не е пален и каран 20 години като му натиснах съединителя не можа да отдели  натегнах лостчето на съединителя колто можах но сега кто го натисна се чува стържещ звук намаляват се оборотите и пак не може да отдели  дали не е счупена вилка или легер  че ми се вижда там много голями луфтове да има
. нагоре надолу всичко мърда
Аватар
тоби123123
Потребител
Потребител

Re: съединител

Мнение от тоби123123 »

забравих да кажа че москвича  е 408 с горни скорости 1970 година двигател 1380куб см
Аватар
Moskvich_2140
Потребител
Потребител

Мнение от Moskvich_2140 »

Има голяма вероятност съединителят просто да е залепнал от дългото стоене.  Прегледай тази тема: http://www.moskvich-bg.org/phpbb/viewto ... =1728&nbsp; Не спомена дали помпите функционират и тласкачът се движи.  <alko>
Аватар
тоби123123
Потребител
Потребител

Мнение от тоби123123 »

помпата работи и тласкача също но според мен вътре нещо е счупено
Аватар
тоби123123
Потребител
Потребител

Мнение от тоби123123 »

забравих да кажа че в багажника мамерих 3  стари феродови диска за съединител на единия от които бяха му останали само железата
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Залепнал е просто. Направи нещата от линка като палене на втора на стартер при натиснат педал на съединител с рязко подаване и отнемане на газта.
пс. искаме сники на колата :)
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

[quote="Методи Кръстанов"]
Залепнал е просто. Направи нещата от линка като палене на втора на стартер при натиснат педал на съединител с рязко подаване и отнемане на газта.
пс. искаме сники на колата :)
[/quote]

И след това сменяй натрошен коксов лагер  :D Това от опит.... Най-добре нещото на канал и съединителя на земята. Смяна на феродовия диск поне с друг. От опит... отлепиш ли го и сложиш ли го същия... пак залепва....
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Г-н Димитров не мога да се съглася. Отлепвал съм поне 8 бр. на различни москвичи, няма проблеми. Кокса ако се строши от това, значи по принцип за нищо не е ставал. Няма как пак да залепне, освен ако след това двигателя не е пален поне една година и се съхранява във влажен гараж.  С първият ми отлепен съединител се прибрах от Варна :) Имам и доста подобни случай. При теб сигурно е било инцидентно.
пс. все още искаме снимки на колата и резултат от опитите :)
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Метооооу първия път нещя да се отлепи.... разглобих го и пак го събрах със стария притискател... след един месец същата работа. Тоя път го разлашках по описаните от теб методики - отлепи се, но след 10 натискания на съединителя кокса свъши.... т.е. раздробил се е при тия упражнения. Пак разглабяне и тоя път го събрах с нов притискател с друг бичим феродо - тогава и след една година престой нямаше такива проблеми
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Мнение от shipin »

Моя 2140 не го бях палил близо година нищо,после на ден го палех само за вкарване и изкарване от гаража след това за 2-3 месеца 1-2 пъти и като го сглобих напълно се оказа ,че е залепнал  <hihi> Направих 2-3 опита на 2ра,но не стана и накрая на задна отлепи ама тряя се внимава.
Публикувай отговор