Как да регулирам съединителя на 408?

krum_krumov_911
Потребител
Потребител

Как да регулирам съединителя на 408?

Мнение от krum_krumov_911 »

Здравейте, съединителя на москвича отделяше много високо, буквално няколко мм. преди отпуснато положение, а на вилката на помпата долу беше натегнат докрай, тоест стъблото на помпата беше навито до упор и лагера стоеше максимално към скоростите. Въпреки това като погледнах палците бяха натегнати докрай и лагера постоянно триеше в притискателния. Започнах да ги охлабвам полека като се стараех луфта да е еднакъв и на трите палеца. За луфта между лагера и притискателния го направих около 2мм. защото ми казват, че за трактор и камион било нормално горе-долу колкото кибритена клечка, а за Москвича трябвало да е по-малко. Колко е нормалния луфт, който трябва да направя? Иначе след като охлабих палците, започна да отделя по-ниско, но пак не е нормално, трябва да потегляш с много газ и пак започва да отделя в горния край на хода на педала. Иначе и ниските се вдигнаха защото двигателя се тормозеше като трие постоянно в лагера. Ако направя луфта още по-голям, почти ще отвия гайките на палците, което ми се струва неестетсвено, а на помпата е пак натегнато почти до края, защото ако от там охлабя и отново ще започне да трие лагера в притискателя.

ПП. Забравих да кажа, че феродовия диск е добър, не е чисто нов но има бая дебело феродо по него.Също така като потеглям на задна има едно чукане, което според мен е от това, че палците не са изравнени до стотни.
krum_krumov_911
Потребител
Потребител

Re: Как да регулирам съединителя на 408?

Някой?  <wonder>
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

Разхлаби още палците и закарай лагера още напред,а не да е максимално близо до скоростната кутия.Премести лагера поне с още 5мм напред.
За луфта м/у лагера и петата 2-4мм е достатъчно.  <alko>
krum_krumov_911
Потребител
Потребител

Мерси много  <alko>. Лагера на резбата на помпата колко горе долу да го върна, аз мисля до средата, за да има за регулиране и в двете посоки. Обаче ако охлабя гайките на палците достатъчно, за да направя луфта достатъчно, значи че трябва почти да ги отвия, защото сега са на ръба, а лагера е максимално към скоростите. Но сега събота и неделя ще си играя да видя какво ще стане. Друг проблем в как да ги законтря, някой като ги е пипал и няма почти останало от периферията на гайката да я чукна. Комшията викаше да се пипне с електрожена, но наистина съвсем леко да се капне колкото да се фиксират. На мен нещо не ми се ще така.
Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Бошнаков »

Син локтайт 243 за трудно развиване на резби или зелен 638 за залепянето им. Последното се разглобява след нагряване до към 200 градуса. <tu>
Ретро фен 8-)
boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Мнение от boro s moskvicha »

Регулирай така че да ти върши работа,а това за двете посоки може да не се получи дори и при подмяната с нови части.
[img width=640 height=480]http://media.snimka.bg/s1/3560/033363555.jpg?r=0[/img]
[img width=640 height=480]http://media.snimka.bg/s1/2672/031587381.jpg?r=0[/img]
Регулирай палците само чрез развиване или само чрез завиване,а не произволно.Пробвай с по голям луфт м/у петата и лагера,но не скоростите да включват трудно или съединителя да боксува.  <alko>
krum_krumov_911
Потребител
Потребител

Мерси за снимките! Днес не ходихме на село, но се надявам през седмицата да отида и да го оправя. Благодаря също и за инфото за локтайта, въобще не съм мисил за подобно нещо!  <alko>
Публикувай отговор