Скоростна кутия-спъва мотора...възможно ли е?

Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Re: Скоростна кутия-спъва мотора...възможно ли е?

Мнение от shipin »

Мен ме интересува има ли много файда от тва балансиране на кардана,специално на Москвич.Ако не е тайна колко пари ти взеха от Кубрат само за балансирането и каретата от теб ли са ?
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Dino412
"Провери за луфт в диферинциала.Имал Съм случай на камион с разхлабен пиньон да има инерция, но като подадеш "газ" да ускорява или в байр, все едно е на спирачка.Имаше и вибраций като от разбито каре или разбалансиран кардан.След притягане на фланеца нещата се оправиха."
-Диферициала съм го правил:нови лагери,регулирах го,подлагах шайби между планетите и касетата да обера луфтовете.А пиньона се стага на 14кгс/м ако се разхлаби ще се наруши хлабината между пиньона и короната от там адското виене....а виене няма...
ben
Щом продължава задължително виж и хлабината на клапаните. Малко по-хлабави можеш да ги оставиш за проба.
Предварението си е индивидуално за всеки копач, съм забелязал от бедния си опит.
Успех!
-От както ми прегоря клапан ги гледам на 10 000км+опъване на веригата всмукателни 0.15мм,изпускателни 0.20.
За предварението си много прав че за всеки е индивидуално....
shipin
Мен ме интересува има ли много файда от тва балансиране на кардана,специално на Москвич.Ако не е тайна колко пари ти взеха от Кубрат само за балансирането и каретата от теб ли са ?
-Не знам дали има файда защото смених много работи,задното каре беше тръгнало да си заминава!Иначе са преместили същите тежести на други места....Баланса е 25лв,смяната на каретата 10лв,куриерски услуги 20лв,каретата аз съм си ги купувал на "АТ" са по 15лв парчето.......пак казвам вибрации няма.

Иначе го направих да върви!Както и предполагах ....делкото по-точно центробежния регулатор.Боднах онова с датчика на хол тип"Самара" и все едно сложих друг мотор...върви.Гледайки със стробоскопна лампа как върви белега на центробежния му регулатор,исках да направя и другото индуктивното делко тип"Волга" така,и да разбера от какво направи така.Оказа се че има позапекла грес на тежестите...Смених и едната пружинка с по-слаба да сработва по от рано,вакумния беше 1:1 едно с тоя тип "Самара"тествах ги със спринцовка,като създавам вакуум и гледам на колко започва да дърпа и на колко е напълно... :).
Така и така съм на тема баланси,ходих вчера да ми балансират 4-те колела и гумаджията ми каза че ми сa износени леглата на задните джанти!?Там където лягат гайките и не можли да се центрират хубаво...Възможно ли е това пък,за първи път го чувам!?Друга предпоставка за вибраци са полуваловете ако играят много в планетите нагоре/надолу.. Мойте са от стария ми Москвич и са над 400 000км и шлиците им са износени...ще сменям скоро семерите та въпреки че не усещам вибрации мога са ги сменя направо,имам едни не много карани.(това си е лично мое твърдение)ще се радвам някой ако каже нещо повече по въпроса.
Иначе скоростите се окараха след 70км пробег започват да влизат все по-леко..Игнорирал съм всички луфтове на лостовата систeма:Там при ск.лост съм направил втулки от фосфорен брoнз вместо  пласмасовите,а тези на щангите бяха добре само наварих износените щанги,после ги припилих г/д кръгло и стана добре.Аз съм малко маниaк на тема луфтове в Москвича,а то не е като да няма.
Благодаря на включилите се в темата!!
Поздрави от Карлово!!!
Последно промяна от KOKLEV на Нед Фев 23, 2014 6:06 pm, променено общо 1 път.
ben
Потребител
Потребител

Мнение от ben »

Не знам дали нарочно, или така си знаеш, ама на 12-сетков мотор хлабините са по 0.15 на всички клапани. При 408 изпускателните са на 0.20. Инак всеки си има стил на работа с луфтомера и на едни излизат по-хлабави, на други по тегави.
Аз си ги правя според настроението и още не съм намерил оптимален за мен вариант.
Отвора на делкото си е за регулиране на центробежните регулатори с огъване на "закачалките" на пружините. Аз поне така съм чувал.
Радвам се, че има развитие по темата  <alko>
Последно промяна от ben на Нед Фев 23, 2014 7:30 pm, променено общо 1 път.
Болт забит с чук държи по-здраво от пирон завит с отвертка!!!
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Гледам  сега че тъпия семеринг на КВ е образувал капчица масло,може и той да уляга.Иначе е Payen 80х105х13 с посока за няква Мазда го дават по-добро не намерих,оригиналния е на 80х105х10...с тоя размер не намерих нищо читаво.
Иначе за клапаните знам че всичките са на 0.15мм,но така си ги правя знам го още от баща ми..
За отвора на делкото може както казваш и за това да е....
Последно промяна от KOKLEV на Нед Фев 23, 2014 9:24 pm, променено общо 1 път.
Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Бошнаков »

Клапаните на 12-таков мотор трябва да са мин 0.20, да не кажа 0.25. Всичко оттам надолу е само проблеми и неравномерна работа на двигателя.
Ретро фен 8-)
azlk20101981
Член на клуба
Член на клуба
Кара:: 2140

Мнение от azlk20101981 »

Температура на обкръжаващата среда и мотора 20 градуса луфта на клапаните 0,20мм  ако се кара на газ може и по-хлабави.За полуосите вдигни отзад и провери се едно гледаш за луфт в предните лагери аз отзад имам луфт точно от вътрешната страна на полуосите а дифа ми е нов на около 30 000 км.
Веднъж купиш ли си за втори път москвич, то вече е състояние на духа
Аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

<wonder> Кви са тия 0.20-0.25мм на клапаните на 412-ка??? Това да не е камион бре хора? От завода пройзводител са написали: при 20 градуса околна температура 0.15мм хлабина на клапаните.После що Москвич гори 100/100 и неще да върви. <hammer>
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.
Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Бошнаков »

Виждал съм мотор как работи преди гласенето и след като е направен на 0.15. Правил съм тази грешка и на моя, мисля да не я повтарям. Който се е бъзикал достатъчно, знае за какво говоря.

Този размер бих го възприел само на чисто нов двигател, но както всички знаем москвича няма ресурс и бързо се износва. Което значи че тая работа ще важи само до едно време.
Ретро фен 8-)
Sp1k1
Потребител
Потребител

Мнение от Sp1k1 »

Хлабав клапан майстор не срами  :D :D
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

"Баланса е 25лв,смяната на каретата 10лв,куриерски услуги 20лв,каретата аз съм си ги купувал на "АТ" са по 15лв парчето.......пак казвам вибрации няма."

Внушението е голяма работа!
Нищо не са направили с кардана,пак същата вибрация!
Пиша го това,някой ако прави такова нещо ....да не се занимава...
Смених кардана с друг и работата заспа!
Усетили са го на машината и не им се е играло да го направят...Кво ли си викат...-той тоя с този Москвич само кардана му вибрира...няма да го усети..(типично по нашенски)!Да ама не!Няма нищо общо с другия кардан!
Явно тоя кардан(вибриращия) като е разглобяван някога,не е белязан да се сглоби по същия начин от (баща ми)и за това е така...ама знам ли...

Друго което може да подведе някой четящ темата!
-"Игнорирал съм всички луфтове на лостовата систeма:Там при ск.лост съм направил втулки от фосфорен брoнз вместо  пластмасовите"
Грешка е!За това са сложили пластмасови!Тези от цветния метал които направих...добре,ама като излезе и минимален луфт...при потегляне,като леко завибрира  лоста се чува един гаден шум(метал в метал) да го наречем шума....Не си е работа!Да се знае...
Ще ги правя от полиуретан,мисля че ще се получи...
Поздрави!
Последно промяна от KOKLEV на Вто Ное 18, 2014 10:22 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор