Безконтактна система за запалване на Москвич

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Безконтактна система за запалване на Москвич

Мнение от d_stoi4ev »

комплекта съдържа делко - БСЗ с датчик 19.3706 МА , комутатор 131.3734 и бобина  Б116-02.
Причината поради която се реших да направя замяната с оригиналното запалване на 2140 с комплекта описан по-горе е  че на моето делко аксиалния луфт беше много и имах неустойчива работа на двигателя при поддържане на едни обороти без значение диапазона - ниски, средни или високи.
Това което ми направи впечатление след смяната е че мотора работи по-уравновесено без "претрисане" и прекъсване при установяване на определени обороти. Нямах забележки никакви до момента в който запалих колата "сутринта" - студен двигател.
Паленето бе безпроблемно и все още е, проблем представлява когато се подаде газ и оборотите стигнат до към 1000 т.е. преходния режим  от празен ход към средни - тогава двигателя прекъсва все едно се изключва от контактния ключ. Когато се отпусне педала на газта двигателя отново преминава в устойчиви обороти на празен ход. Ако се натисне педала на газта рязко да преодолее преходния режим по-рязко тогава пак го има това прекъсване и загасване но на по-вече от 1000 оборота. Драмата продължава докато двигателя загрее след 60С , тогава няма подобен проблем. Ако колата след като загрее и се загаси и по-късно се запали отново дори и да е стигнала 40С проблема го няма. Горивото на което го прави е без значение бензин или газ.
Ако някой колега е имал подобен проблем или има такова запалване и може да ми даде насоки по които да работя за решаването на проблема ще съм много благодарен.

Благодаря предварително.

човека с пикап
Потребител
Потребител

Re: Безконтактна система за запалване на Москвич

Мнение от човека с пикап »

Интуицията ми подсказва да пробваш с друга бобина , от работеща кола . Навярно от самара е същата :) .
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !
azlk20101981
Член на клуба
Член на клуба
Кара:: 2140

Мнение от azlk20101981 »

Колега това делко е за чист 412 ако ти си с дефорсиран точно такива са симптомите от разликата в регулаторите вакумен и центробежен. Пробвай с откачен вакум .
Веднъж купиш ли си за втори път москвич, то вече е състояние на духа
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

Здравейте,
пробвах да махна вакуумния регулатор - нямаше разлика пак така прекъсваше на другата сутрин.
Но след като върнах тръбичката на вакуума в делкото - дали съм имал пропуск в снадката не знам, но на другата сутрин проблема го нямаше.
Може нещо около вакуумния регулатор да се е случвало както бе писал колегата в по-горния пост,  за сега съм ОК вече втори ден.  <sh> благодаря
Аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от KOKLEV »

Здравей !
Моето е същото само че МВ за дефорсиран !
Много съм доволен ...но съм правил корекция и на вакумния и на центробежния регулатор, за да стане добре.
Нищо че сега степента на сгъстяване е около 8:1.....както и да е де...
Според мен в никакъв случай не може да прекъсва мотора от вакуумния регулатор...някъде другаде ти е проблема.
Тези бобини много трудно дефектират....но са с ниско съпротивление, демек по висока консумация А...Виж клемореда на контактния ключ, да не би там да ти прекъсва контакт..Ако направи така пак, дай му един директен +  от акумулатора на бобината и комутатора ... и виж как е.
Друго, комутатора е много чувствителен на пулсации...В смисъл на мен ми прекъсваше мотора като минавам от къси на дълги и обратното. Проблема беше хлабава маса от мотора към купето, онова въже където е хванато за едната шпилка на всмукателния колектор. Почистих стегнах и няма проблем.
Успех !
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

<tu> Благодаря, ако се прояви пак проблема ще прегледам електрическите връзки.

<alko>
Публикувай отговор