Напукано табло на 2140

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
Аватар
nikolovsky
Потребител
Потребител

Напукано табло на 2140

Мнение от nikolovsky »

Здравеите почитатели на любимата марка.Имам едно гайле от бая време и то е че много ми се напука таблото на таксето.Хем все на сянка е седял(дет са вика мене ме пече слънцето ама гледам колата да е на сянка) и се получиха в течение на няколко години 3-4 пукнатини едната от които точно срещу шофера а другите са около ламариненото капаче отгоре.Мъчих се с черен силикон ама пак се личи.Опитвах с тиксо черно ма то кара 1 седмица и се отлепи.Луд свет видях.Дайте акъл,че вече се чуда какво да го права.Мислих да го смена целото табло,ама и втора употреба като ги гледах по вторичните ми те са по зле и от мойто.Па ново не знам има ли,нема ли?И най важното цената бива ли,че на тая немотия едва успявам да го поддържам редовен и чат-пат му сипвам некой десетак:))))
ПОЗДРАВИ......
П.П. Ако темата не е за тук предварително се извинявам и моля компетентните органи да я преместят където и е мястото.
За родину!
Jory
Потребител
Потребител

Re: Напукано табло на 2140

Мнение от Jory »

Търси си запазено табло.Другия вариант е да го напълниш с кит всичкото и от горе да го облепиш със кожа.Колко ще издържи обаче не мога да ти кажа.Колкото и да ти стои колата на сянка няма начин да не се пукне нещо,понеже той материала от който е изработено таблото и корите е калпав.Дори и да е на сянка,ако температурата е голяма имаш вероятност - мен така ми се сцепи дясната кора на вратата през лятото.Купи си от автомагазина и от ония джунджурии дето се слагат на предните стъкла и не пропускат светлината вътре.Покривай го и със някой губер от горе,или хавлия.
П.п.Къде се продават - мисля,че на Рускинята в София има,така бях чул,и цената му била 40 лева,ама дали цялото табло,дали само уредите,не мога да ти кажа.По - вторични не търси табла.Разпитай някой друг който изкупува коли самостоятелно. :)
Аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

От време на време изпадат читави табла по обявите или на скрапа.Ако оставиш някакви координати за връзка може и някой колега да ти предложи хубаво табло.При Нас често изхвърлят качествени екземпляри.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.
Аватар
nikolovsky
Потребител
Потребител

Мнение от nikolovsky »

[quote dino412]От време на време изпадат читави табла по обявите или на скрапа.Ако оставиш някакви координати за връзка може и някой колега да ти предложи хубаво табло.При Нас често изхвърлят качествени екземпляри.[/quote]
e-mail:nikolovsky88@abv.bg
За родину!
Аватар
nikolovsky
Потребител
Потребител

Мнение от nikolovsky »

За да не отварям нова тема, продължавам тук.
За 6 години смених 3 табла. Вземам ги здрави без пукнатини. Изкарват максимум 2 години и се пукат сякаш изведнъж. А колата се държи изключително на сянка. След поредното напукване реших че трябва да сменя стратегията . Реших да опитам да облека старо табло с изкуствена черна кожа. Снабдих се с такава и започнах работата. Почистих таблото, изрязах с макетния нож около пукнатините, след което китосах с фибро кит, за да се изравни повърхността, после със шкурка Р150 го дооправих. Намазах с лепило Хелметекс и двете повърхности, след което много бавно изпъвам кожата по таблото. Получи се много добър резултат, предвид нулевия ми опит като тапицер.
Прикачени файлове
IMG_20180110_001314.jpg
IMG_20180110_001305.jpg
IMG_20180105_171122.jpg
IMG_20180105_171058.jpg
За родину!
Аватар
vaches
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от vaches »

Браво, много добре се е получило.
d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

направо пускай ценова листа  <tu> много е добър резултата !Браво  <sh>
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Мнение от delux100 »

Супер е ! И опитен москвичист може да не забележи, че е претапицирано  :D
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Преди време пробвах, но не ми се получи около завоя между жабката и касетофона.. Ти от кой край почна да я лепиш и каква кожа използва ? Трябва си нещо доста разтегливо.
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Браво - супер смислена и актуална тема. Дай повече информация, че сума ти народ е на тоя хал  <idiot>
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Аватар
nikolovsky
Потребител
Потребител

Мнение от nikolovsky »

[quote="ALEX"]
Преди време пробвах, но не ми се получи около завоя между жабката и касетофона.. Ти от кой край почна да я лепиш и каква кожа използва ? Трябва си нещо доста разтегливо.
[/quote]
Набарах някаква изкуствена кожа у дома. Едно време е хартисала като са правили входна врата на апартамента на брачеда. Честно казано не е много разтеглива. При лепенето използвах и пистолет за горещ въздух. Започнах да я лепя от волана наляво, и след това надясно към жабката.
За родину!
Аватар
nikolovsky
Потребител
Потребител

Мнение от nikolovsky »

[quote="MiG-23"]
Браво - супер смислена и актуална тема. Дай повече информация, че сума ти народ е на тоя хал  <idiot>
[/quote]
Питайте каквото ви интересува. Общо взето не отнема ного време. Важно е да се изпъва хубаво кожата да не се нагръчква. Маже се постепенно с лепилото. Примерно намазвам 15см изчаквам 1 цигара време и го залепям. За сега Хелметекса държи. Мъчих се да отлепя на едно място но е доста здраво. Не знам само лятото в жегите какво ще стане. Мислех за някакво друго по модерно лепило, но един познат обущар ме посъветва за Хелметекс. Лепилото нанасям с четка за боядисване на боя. Общо взето друго не се сещам. Питайте за нещо ако не е ясно.
За родину!
Публикувай отговор