Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Re: Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Мнение от delux100 »

Колега с този изпускащ радиатор не играеш честно, то на 21412 колкото му е калпаво охлаждането и като прави постоянно възглавница няма как да не прегрява.Радиаторът трябва да е топъл в горната си част а в долната да е по хладен и затова датчикът винаги е долу защото и там ако стане горещо значи трябва принудително охлаждане чрез вентилатора.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Съгласен съм с теб-вземам мерки.Действително 21412 е много зле с охлаждането,а лятото е кошмар карането в града.
stefanov
Потребител
Потребител

Мнение от stefanov »

Ако всичко му е наред, охлаждането на Алекото е перфектно, било то в града или в прохода. Опитай се да отстраниш пробема, който имаш и тогава прави изводите. Термостатът, често е проблемен, относно датчика: може да се вземе този 82-85 градуса и да се пробва с него. Скандален е фактът, че карате с тази огромна перка включена непрекъснато.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Теча в радиатора е отстранен.Втори ден няма никакъв проблем,а за датчика и аз се замислиш дали да не го сменя.За лятото ще сложа нов,който да включва по-рано перката. 1990 година го вземах от Мото техника Варна и ви казвам че карането през лятото в града е кошмарно,много загрява и понякога ме плаши чак.Но иначе е желязна машина.Не знам при другите как е,но моята излезе правена не в петък.Ако и ламарината беше малко по-добра-бетон.Но вече годините си вземат своето.
stefanov
Потребител
Потребител

Мнение от stefanov »

Как отстрани теча от радиатора? Пак да се повторя, че с тази перка, ако всичко му е наред на охлаждането (радиаторът не е задънен, термостатът отваря и затваря плътно при правилните температури, датчикът се включва в правилния момент, налял си антифриз не вода и перката работи) посмъртно гарантирам, че не можеш да го прегрееш. Лятото, в най-големите жеги си вися по задръстванията в София и единственото, което прегрява, съм аз.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

сложих някаквисребърни стърготини и оставих колата да работи,за да превърти водата.слагам антифриз 1към 1 с омекотена вода.антифриза е от кауфланд или бриколаж в бели еднилитрови бутилки син, а водата е от автомат за пречистване на вода.ще покарам ще видим.замислил съм да я сменям тази година.ако беше комби нямаше да я сменям,но искам комби и май ще я пенсионирам.
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Мнение от delux100 »

Аз хич не вярвах на тези течни добавки но една Мазда я запушихме така понеже течеше на страшно кофти място и до сега си кара колата така  <hihi> лошото е че може да се запуши радиатора на парното така.
Публикувай отговор