Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Re: Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Мнение от delux100 »

Вероятно датчика прави номера намира се ниско долу в радиатора пробвай го с мултицета дали постянно не стой включен.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Днес го гледах,вадих клемите една по една и щом извадя едната,вентилатора спира,и след като я сложа пак се включва.Утре ще отида  да го замерят.Можели от веднаж да се повреди или става от прегряване,защото есента малко остана да прегрея двигателя,но се отърва.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Тая гад ме ядосва.Сутринта си правеше магарита.Отидох да го замерят в сервиз.Дотогава го карах с изключена клема от датчик.Когато го дадох на контакт  се беше изключил.Сега всичко е наред .Интересното е че при подаване на контакт,релетат които са при бушоните причаткаха 2-3 пъти при поставянето на клемата.Оттогава си е наред.Мисля да го карам така,защото не ми се точи антифриза.При замерването всичко си е ОК.Ако пак го направи тогава ще се сменя.То сега мога и без вентилатора,щото го карам малко и той не загрява чак толкова.Благодаря за съвета.
chovekyt
Потребител
Потребител

Мнение от chovekyt »

Колега,щом е причаткало релето има възможност самото реле да е залепнало.Пробвай да смениш него другия път,преди да сменяш датчика.Поздрави!
Зад всяка руска кола стои по-един  мъж който твърди,че зад всяка руска кола седи по-една жена.
Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Мнение от shipin »

http://prikachi.com/images/15/8547015u.jpg
Kолеги тези кабели стават ли за 412 ?
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Май са за лада... струва ми се, че ще са къси.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Колеги,имам странен поне за мен проблем.Карам на газ и след 4-5 км.колата започва да вдига температура над нормалното,направо отива почти в червеният сектор.Спирам изгасям двигателя и температурата пада много бързо.Колата е 21412.Вентилатора е включен умишлено постоянно да се въри и пак загрява.Минавам на бензин и колата си поддържа нормална температура.Има ли вероятност проблема да е от газовата уредба.
Аватар
delux100
Потребител
Потребител

Мнение от delux100 »

На мен ми идва като идея че на газ ти е много бедна сместа .
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Преди седмица смених филтъра на газовият клапан.Карах нямаше проблем.От пластмасовия винт на изпарителя ли се регулира сместа
Цецко
Потребител
Потребител

Мнение от Цецко »

А като загрява пипал ли аи радиатора дали е топъл. Звучи ми като на термостат твоя проблем.
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

топъл е
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

топъл е ,но понеже изпуска малко,не си личи точно в този момента да излиза пара,може да пробвам без термостата да видя дали ще загрява.може да се кара без термостат нали
Аватар
Дядо_Ми_Имаше_2140
Потребител
Потребител

Мнение от Дядо_Ми_Имаше_2140 »

[quote="qnoslav"]
топъл е ,но понеже изпуска малко,не си личи точно в този момента да излиза пара,може да пробвам без термостата да видя дали ще загрява.може да се кара без термостат нали
[/quote]

Може, той е само да ти загрява по-бързо зимата. Малкия кръг за двигателя и големия за радиатора ако не се лъжа.  :) :)
Истинските коли са RWD ;)
Аватар
Mosko
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Mosko »

Без термостат не може, ще прегрее. Водата минава от където е най малко съпротивлението демек ще върти само малкия кръг, а не през радиатора. При трипътните термостати какъвито са на 21412/2140 частично се пробива клапата и трябва да се ограничи движението през малкия кръг, така съм карал дефорсето и все пак не е работа с термостат е най добре. Провери си центровката на запалването.
Москвич 2140 ☭
qnoslav
Потребител
Потребител

Мнение от qnoslav »

Споделям резултата.Понеже водният радиатор изпуска леко,преди дни качвах баир и там загрява,понеже карам на трета и оборотите са малко високи/четвърта идва зор/при истиване засмуква въздух и прави въздушна тапа.Долната половина на водния радиатор е студена,понеже не може да превърти водата и вентилатора не се включва и загрява.След обезвъздушаване посредством наливане на вода през тънкия маркуч за връщащата вода в разширителния  съд при работещ двигател.Другия вариант е при напълно студен двигател да се долива течност.Това е както при мен с проблемен воден радиатор.Споделям това за да се избегнат ненужни смени на датчици,термостати или водна помпа.При моя случай,майстора ми излезе читав и не се наложи смяна на части/поне засега/.Първо помислете малко за последователността на проблема и  малко читав майстор и проблема ще се реши.Надявам се да съм полезен с информацията и благодаря за насоката за студения радиатор.
Последно промяна от qnoslav на Пон Апр 11, 2016 10:49 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор