Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
човека с пикап
Потребител
Потребител

Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Мнение от човека с пикап »

Предлагам в тази тема , всеки който има нужда от ремонт, диагностика или настройки и не е способен сам да се справи (умения , база , време), да напише своя проблем тук. На лично съобщение , всеи който би могъл да е в помощ , ще може да представи своята оферта. Използвайки функцията на форума , да се показват всички мнения на дадено потребителско име , е възможно да се преценят способностите на "помагача" .

Структура на мненията:
1. Описание на дадения проблем - какво не е на ред , какво има нужда от ремонт , колкото по-подробно , толкова по-добре.
2. Адрес (град и евентуално кв./ЖК) .

Отговор на мненията да се дава във формата на Лично Съобщение . При некоректни взаимоотношения е желателно да се оведоми тук в тази тема. При успешно завършване на даден проблем е желателно мнението да се редактира , след което ще бъде изтрито , като по този начин ще се избегне натрупване на неактуалните запитвания .
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !
prizraka91
Потребител
Потребител

Re: Взаимопомощ за ремонти , диагностики и настройки

Мнение от prizraka91 »

Здравейте имам проблем с стартера до преди 2 седмици нямаше никакъв проблем но днес се опитах да запала москвича и неми дажа контакт но сложих една жичка от акумулатора и дава контакт но като врътна от ключа не дава контакт. Бихтели ми казали как мога да го оправа ?
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

От акумулатора до стартера ако върви с кабел значи ти е заминал клемореда на ключа.Сменя се като се поразглобят пластмасите,свали се ключа,маха се зегерката и клемореда падаСтрува 4-5лв. и е същия като на Лада ;) Успех!
-Пичове т\'ва няк\'ва гонка ли е?...Гонка е! Ей ся ши му дам аз!
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Същото.Ако при завой наляво намаля шума значи е лагер на дясното колело и обратното.Може и от двете страни да са за смяна ама това ще определиш сам.
ravarsa
Потребител
Потребител

Мнение от ravarsa »

Здравейте наскоро си купих К126Н, но незнам как да го реголирам.Надявам се да помогнете.
Колата се кара само на бензин!
aozk
Потребител
Потребител

Мнение от aozk »

моля за помощ искам да разбера как се сваля долна помпа на съединител на москвич 2140 ще съв много благодарен
karam kopa4 2140 i se gordeq s tova  :* :*
white_shark
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от white_shark »

Ами разхлабваш маркуча докато цилиндърчето е на място.След това има един зегер,който трябва да се разтвори и цилиндърчето излиза напред към мотора.Най-лесно ще ти е да си вземеш едни зегер клещи-разтварящи и ще го махнеш зегера за 2 секунди.Вадиш го след това цилиндърчето,развиваш го от маркуча и си готов.Това е последователността ;)
iivvii
Потребител
Потребител

Мнение от iivvii »

Здравейте!

Имам Москвич 2140 Д със следния проблем. Слагам ключа в контакта,въртя да запаля,но не паля,защото някъде ми дава на късо и разрежда акумулатора. Причина?
Аватар
shipin
Потребител
Потребител

Мнение от shipin »

Здравейте!

Искам акъл от къде точно се получава яко бучене в колата.Смених преди време само задно каре и спря да вие на свободна и като отпуснеш газта,преди седмица се получаваше леко троооопане пак и имах едно излишно и смених и предното,сега в колата е лудница,тропа та не се търпи - на скорост,свободна и т.н.Разбрах,че имало някакъв тампон на скоростната кутия или по-малко вероятно да е лагера.Според мен преди тропаше заради каретата и като ги подмених вече няма на къде да отиват вибрациите след като са обрани и се пренасят в скоростната кутия ?  <wonder>
go71n1q
Потребител
Потребител

Мнение от go71n1q »

и аз имам няколко въпроса :) до колкото знам се струговало нещо и ставало :)
Аватар
Mosko
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Mosko »

Аз съм сменил оригиналния озон с 2101 карб като цяло колата трагна като хората, доста по добре от озона като добавя, че моя озон не ставаше не отваряше 2 клапа трудно пали гасне и тн. 2101-1107010-11 е номера на ладиния карб слаган на москвичите търси си такъв ако сменяш. Карам на газ с долна плочка и добре върви разхода на бенз ми е 8 на газ 9 10. За масления филтър ти трябва фланец от 21412  :)
Москвич 2140 ☭
Публикувай отговор