Обади се,като стигнеш!

Всякакви технически въпроси и теми. Ако няма под-раздел подходящ за вашата тема използвайте главния.
Alehandro
Потребител
Потребител

Обади се,като стигнеш!

Мнение от Alehandro »

Всички знаем,че трябва да караме внимателно,е трабва да сме разумни и да спязваме правнилата.Затова реших да ви публикувам част от книгата"Пътеводител на разумния шофъор".
КАРАЙ ПО-БАВНО...
Чакай,чакай,знам,че е казвано пного пъти и всички кампании за безопасно шофиране го повтарят до досада.В крайна сметка обаче именно скоростта е това0което прави шофирането опасна дейност.Извън колатание,хората седвижим с много по-малка скорост-около 6км/ч.Нашата мощност е една човешка сила...и толкова!Сетивата ни са проектирани за тази скорост,реакциите ни са съобразени с нея.Когато караме бърз автомобил,ние всъсщност надскачаме себе си като възможностти.За мен бе интересно да науча от доклад на Европейската комисия,че ако шофъорите намалят средната скорост с която карат,дори с 3км/ч,могат да спасят м/у 5 и 6 хиляди човешки живота на година.А това е много!
Аватар
vaches
Член на клуба!
Член на клуба!

Re: Обади се,като стигнеш!

Мнение от vaches »

Напълно подкрепям всички подобни кампании! Най-вече младите и неопитни водачи на МПС (и аз съм от тях) трябва да разберат, че пътищата не са писти!
митак
Потребител
Потребител

Мнение от митак »

не съм шофьор но като гледам какво става по пътищата,се чудя дали да ставам такъв.В последно време те се превърнаха в бойно поле.Не вярвам,че подобни кампании ще подобрят положението,но все пак ги подкрепям.Ако шофьорите не си помогнат сами и не се осъзнаят няма да стигнем до никъде.
Един човешки живот вече струва няколко минути.
Най обичам боба,леба и да е*а!
pi4_s_moskvak
Потребител
Потребител

Мнение от pi4_s_moskvak »

според мене нищо не променят такива кампании-за момент докато слушаш или четеш такива съвети има някаква промяна.ама след като се качиш на колата отново нещата са си същите.просто няма достатачно запомнящо се нещо в кампаниите което да не забравиш.Ако има някакви снимки ужасяващи или видео може би повече време хората ще се сещат за тия неща със скоростта.Аз си признавам че четох книжката-и...нито един път като съм се качил в колата не съм се сетил за съветите от нея...нямаше нищо ново,нищо фрапиращо което да ти се набие в главата.
човека с пикап
Потребител
Потребител

Прави сте.

Мнение от човека с пикап »

Неможем да променим мисленето на други го , ако той сам не си го промени , няма кой да го направи .

Темата е важна с това , че тя ни кара да се замислим , защо моето поведение е еди какво си на пътя . И към какво трябва да се стремим , а именно безопасност на пътя и сигурност за всички участници в движението . Донякъде това са утопични идеи , тъй като както казах в първия ред , няма как да променим останалите. Но нека ние да бъдем тези които дават правилния пример на пътя!

Замислете се как карате!
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !
Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Стефчо »

По Българските пътища се води истинска война.Агресия,омраза,абсолютно никакъв толеранс към останалите.Повечето хора така и не ъспяват да разберът,че това не е състезание.
Съобразявайте се с пътните условия-тов не са просто думи!
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org
TIER
Потребител
Потребител

Мнение от TIER »

Всичко е въпрос на късмет , но колкото по-бързо се движиш ,късмета намалява пропорционално.Ето как можеш да си отидеш и без да се движиш бързо :
а ето и какво става когато караш с 160 с висока и нестабилна кола каквито са повечето москвичи! http://www.breaktaker.com/displayimage.php?pos=-1508
Скороста спасява, не убива :) http://www.vbox7.com/play:cc013e98
Ostin Powers
Потребител
Потребител

-Re: Обади се,като стигнеш!

Мнение от Ostin Powers »

pi4_s_moskvak
Потребител
Потребител

-Re: Обади се,като стигнеш!

Мнение от pi4_s_moskvak »

да то това последното е пряко свързано с внимателното каране...
penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от penata.kn »

Абе що не земеш да .................... като ми извадиш статистиката и в нея са над 50 на 100 проишествиятя с Москвичи тосава ще ми казваш как и какво да правя на пътя, аре сиктер, като ме видат с Москвич и си мислят че карат хиликоптери, като спрат да ни подценяват ОБАДИ се, преди време плеснах едно подобно лаино и кво си мислиш караше , Орел комби много бърз нема що 3 секундипред мене.
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.
Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от Стефчо »

Dark_Elf >:
-------------------------------------------------------
Все апк сме с Москвичи
> (нищо, че са със здрави ламарини), които не са от
> най-бързите коли.

Няма нужда да караш самолет за да си опасен на пътя,а Москвича е достатъчно бърз автомобил за да нанесе непоправими поражения.Подобни кампании трябва да се разпространяват навсякъде,за да достигнат до максимален брой хора и постепенно мисленето на шофьорите да се промени.
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org
penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от penata.kn »

Е - па , они са си вземали белижка като гледам, дрън,дрън, абе требе да са повече тия като мен с 49 номер обувки и ти гарантирам че ако некои прегрешил попадне на текъв, ще си спомня често като греши що може да му се случи. Аиде с здраве.
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.
Mori
Потребител
Потребител

Мнение от Mori »

За съжаление повечето хората които карат бързо и неразумно, никакви капмании и книжки не ги впечатляват. Те си мислят че това за тях не важи, щото са по-добри от другите или пък че са родени под щастлива звезда или пък че от една катастрофа не се умира - в край на краищата погледнете филмите - там народа здраво се блъска и лети и винаги оцелява. За съжаление единствения начин да им стане ясно до какво можеда доведе неразумното шофиране е тежка катастрофа с последствия за тяхното здраве...
Би било добре ако можеше да ги качат на един тренажор и да ги блъснат само с 30км/ч в една стена за да разберат за какво иде дума.
Аз съм бил свидетел на няколко тежки катастрофи при една от която загина близък...до ден днешен помня онази странна миризма на изгоряло и кръв...мани..
При един от случаите се наложи да разпъваме колата със стоманено въже, вързано за една газ-ка, за да успеем да извадим шофьора.
Та и сега си се чудя като гледам на един познат жена му, дето е доста кофти шофъор, обаче кат стъпи на пътя и настъпва на 130, като според мен тя и с 60 може да се пребие, щото няма никави адекватни реакции. Какво да ви кажа...направо съм отчаян от глупостта на хората и затова си карам леко и внимателно и се пазя от всичко, та поне да имам малко повече време за реакция ако някой убиец ми се случи насреща......
Alehandro
Потребител
Потребител

Мнение от Alehandro »

Каквото и да правим нищо няма да се ограничи.Освен производителите на коли да слагат ограничения до 120 .И всяка година да се проверяват дали са махнати ограничителите.На който му е махнат да му се земе книжката за 10 години.Не че не обичам високите скорости,но те не са за нашите пътища.
Публикувай отговор