Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Weber 45DCOE

Някой поставял ли е тези карбуратори

Ако някой има инфо и може да съдейства съвет
0
Няма гласове
Директно могат ли да се поставят или с преходник
0
Няма гласове

Общо гласове: 0

valentin8850
Потребител
Потребител
Регистриран: вт апр 26, 2016 2:25 pm

Weber 45DCOE

Мнение от valentin8850 »

Благодаря предварително

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Re: Weber 45DCOE

Мнение от MiG-23 »

Директно няма как да стане.
Ама то има и толкова много неизвестни:
- първо тия карбуратори нови ли са? В какво състояние са?
- ще трябва колектор за тях? Кой ще го изобрети?
- в кое купе ще влизат на кой мотор?
- ако е на 2140 ще опрат в сервото най-вероятно и от там сервото отива на предната стена на двигателния отсек и от там с прът до педала - има снимки из интернет
- кой ще ги настройва тия карбуратори?
- какво е правен двигателя че да се храни така?

И не на последно място...... нали знаеш че няколко хиляди лева по-късно може и да стане ама идеята е какво очакваш и ... ЗАЩО?
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7

Потребителски аватар
човека с пикап
Потребител
Потребител
Регистриран: ср май 25, 2005 7:42 pm

Мнение от човека с пикап »

На заводски двигател - 40ки , еле па 45тици , ще бъде чисто прахосничество на средства. Пък и карбуратора е отживелица вече. Един хубав , дълъг всмукател , инжекционен примерно , ще даде повече въртящ момент и по-нисък разход , т.е. по-ефективна ще е работата на двигателя. Даже на първо четене , временно , може да се кара само с обикновена газова уредба , със смесител преди дросела... аз така временно карам вече 2години , че и другата кола си я направих така  ;D .

Фордовия колектор е едно не лошо решение , понеже съм го пробвал... трябва да си ограмотя чертежа и да го пусна в Справочника... Друг всмукател с междуцилиндрово разстояние над 100мм е от сааб , 2л , тези от 90те , той е 103мм (москвича е 104мм) . На 104мм е М102 на мерцедес , обаче тоя колектор не го виждам как ще застане комфортно в москвичовия кош.

А за да има нужда от 40ки вебери - широкофазен разпределителен вал , сгъстяване над 10,5:1 , добре измислен и направен изпускателен колектор , замяна на тежките и високи бутала с по-ниски , респективно по-дълга мотовилка... някакви такива елементарни нещица  ::)
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Аз още се чудя как от 1600 рали мотора (85х70) докарват 140 коня...

Потребителски аватар
Filiu
Потребител
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2012 2:49 pm

Мнение от Filiu »

Всичко зависи от пълненето.По-големи клапани, степен на сгъстяване, друг разпределителен вал с други фази.Тези коне се гонят при доста по-високи обороти.Аз не харесвам инжекциони и смятам че москвича трябва да си остане с карбуратор.От друга страна 45-ците са за двигатли на 2.0 литра.За нашите според мен 40 е макса, при това, карбуратори остават последния проблем.
Пабло Ескобар
е моят господар!

Отговори