Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Водачи клапани

andi1
Потребител
Потребител
Регистриран: нед май 27, 2012 8:38 pm

Водачи клапани

Мнение от andi1 »

Могат ли да се изработят водачи на клапаните и от какъв материал ще бъдат най дълговечни? Знам че могат да се купят, но ме интересува да се изработят, евентуално от бронз или месинг, за да им монтирам гумички по мое желание.

boro s moskvicha
Потребител
Потребител
Регистриран: ср апр 22, 2009 7:36 pm

Re: Водачи клапани

Мнение от boro s moskvicha »

Мъкнеш кратуната при щлайфиста и в една турба-клапаните,прижините и тарелките и гумичките който искаш да ползваш или който са ти препоръчали предния път и от каква кола може да се ползва и човека си знае работата.

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Осмицата по принцип заводски има ли гумички на клапаните?

boro s moskvicha
Потребител
Потребител

Да заводски 408,412 имат "о" пръстен горе в тарелката.

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Как се държи тоя о пръстен, няма ли да шаеа д клапана, ако просто е нахлузен на капана?

ben
Потребител
Потребител
Регистриран: вт мар 11, 2008 6:47 pm

Мнение от ben »

http://www.amavto.com/object.php?id=792

Махни им пружините, че падат и си свиркай.
Москвича е проектиран така, че и без тях не пие маслото от там.

@andi1 Оригиналните О пръстени не спират маслото. То е буфер между тарелката и шийката на клапана. Предпазва ги от триене и се намира в тарелката.
Прикачени файлове
P_20181213_231712.jpg
Болт забит с чук държи по-здраво от пирон завит с отвертка!!!

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Т.е. тези гумички се слагат обърнати с тясната страна надолу към главата, или се нахлузват с широката част върху водача, като на западен автомобил. Щото горе при тарелката незнам какво масло ще събере..

ben
Потребител
Потребител
Регистриран: вт мар 11, 2008 6:47 pm

Мнение от ben »

[quote="andi1"]
Т.е. тези гумички се слагат обърнати с тясната страна надолу към главата, или се нахлузват с широката част върху водача, като на западен автомобил. Щото горе при тарелката незнам какво масло ще събере..
[/quote]
Тия от линка се нахлузват на водача точно като на кола. Не пише, че стават и за осмак, ама аз на моя сложих такива.
Последна промяна от ben на пет дек 14, 2018 6:48 pm, променено общо 1 път.
Болт забит с чук държи по-здраво от пирон завит с отвертка!!!

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон май 11, 2009 11:11 am

Мнение от dino412 »

Незнам що се вкарвате в страшни филми? Последното място в двигател на Москвич от което ще прогори масло са водачи на клапани.Освем ако не са толкова износени че да минава кибритена клечка образно казано.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Водачите с луфт, дори и малък, са предпоставка не само за преминаване на масло по клапана, от там образуване на нагар и налепи по него, но и влошено затваряне и уплътняване на клапана и намалена компресия. Има значение здравия водач.
Хубаво е да се подменят.

boro s moskvicha
Потребител
Потребител

На колко хиляди километра са ти водачите,че трябва да се подменят?Я
Прикачени файлове
24.1 (12).png

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

68 000км.

БОЕВ
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: нед май 17, 2009 11:31 am

Мнение от БОЕВ »

Ще изкажа своето мнение, базирано на личен опит. Когато нещо работи ,не се пипа!!! Щом мотора е на 68000, просто направи препасване на клапаните и нищо повече. Аз преди няколко години, реших да сменя главата с нова, като на старата и нямаше нищо, просто си имах новата под ръка. Сложена така както е от магазина, издържа само 10 000 километра...Затова -профилактика на старата и нищо повече!!!!
Най-важните неща в живота ,не са неща......

andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Братята руснаци са открили модел водачи за клапани, които могат да се монтират.
https://www.drive2.ru/l/552072485961466697/
Монтират се заводски на Фиат Брава/Браво 1.9 чост дизел от 1995 до мисля 2001г.
Модификациите са няколко в зависимост от външният им диаметър. Аз взех Freccia G2279, които външно са 15,08мм. Оригиналните водачи ги избих страшно трудно, първо опитах със дорник, както го правят руснаците. Не стана. Толкова са стегнати, че шпилката се късаше въпреки че ползвах усилена. Избих ги с чука със зверски бой. Но при набиване на първият той се счупи. Трябваше да са с по малък външен диаметър, но пък се оказа, че всеки отвор в главата е с различен размер. Налагаше се да ги шлайфам. Взех един дълъг болт 8мм, прекарах го през водача, затегнах го леко с една гайка и цялото това нещо го забодох в патронника на бормашината. Взех едно парче шкурка 320 и започнах да го стържа. По няколко секунди и после мерене. За 1, 5 часа набих всички водачи достатъчно стегнато, мисля. Ще кача и снимки, но от телефона няма опция във форума. Странно защо.

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител
Регистриран: вт фев 16, 2016 4:05 pm

Мнение от СЗ Б 1122 »

Водачите са изработени от металокерамика. Терминът по-скоро характеризира процеса на изработка, а не самия материал. Порьозни са като чугун, но с други свойства. Процесът по смяната съм го правил 3 пъти и всеки път е различно (гадно) общо взето с предизвикателствата на колегата andi1, когото поздравявам за споделения опит! Дорник имам и ако на някой му трябва мога да услужа, макар че куриер напред и назад, като че ли е по-добре да се изработи!

Отговори