Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Проблем с палене на 412

hibernate
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 28, 2016 8:42 am

Проблем с палене на 412

Мнение от hibernate »

Здравейте колеги,
Имам проблем с паленето на Москвич 412. Кабелите и свещите са нови, сменял съм дистрибуторна капачка, чукчето на делкото(самото делко май е сменяно преди, но не мога да потвърдя за съжаление). Има моменти в които си пали от раз и си върви, после в един момент си изгасва и няма палене, върти и това е. Бензин има, не е от карбуратора или негова настройка. Възможно ли е да е от делкото и ако да, как се настройва? Чувал съм, че е прецизна настройка. Благодаря предварително за отговора.

Потребителски аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор
Регистриран: съб юли 12, 2008 9:29 pm

Re: Проблем с палене на 412

Мнение от П*Г* 3451 »

Така като чета повече ме съмняваш за контактен ключ или слаб контакт на + към бобина и т.н.
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!

hibernate
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 28, 2016 8:42 am

Мнение от hibernate »

Как мога да ги проверя тези неща колега

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител
Регистриран: нед авг 03, 2014 6:06 pm

Мнение от Pavel1985 »

Виж свещите - самопочистват ли се?

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

Моя ги въртеше такива номера (че даже и на Хипито на сватбата) като беше тръгнал да си заминава акумулатора. Върти си привидно добре ама и не припуква. Подпираш се с ръката да го бутнеш и пали....
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7

Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: нед мар 22, 2009 2:24 am

Мнение от Методи Кръстанов »

Скъсан кабел между плочката и делкото вътре в него, този които е без изолация ми е правил тия номера. Може и да се губи плюс на бобината. Но за целта си трябва мултицет или най малко пробна лампа с която тръгваш по веригите. Вероятно има слаба връзка някъде, притегни всичко и след това с пробната лампа. Когато не иска да пали провери с пробната лампа дали има плюс на бобината първо. Плюса е оранжевия кабел на бобината, освен ако не е побългарен вече.

Отговори