Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

проблем с Карбуратор

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител
Регистриран: нед авг 03, 2014 6:06 pm

Re: проблем с Карбуратор

Мнение от Pavel1985 »

;D ;D ;D ;D хахаха " Сложих на приятел на 2138 преди сами чистеше чукчета"-Твоя приятел и той като мен -същия  ::).

п.с. - Бобината си остава същата нали не се сменя? само връзвам ел.запалването?

MoherA
Потребител
Потребител
Регистриран: чет авг 09, 2007 2:11 pm

Мнение от MoherA »

Да същата остава, нищо не се сменя.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Ясно, благодаря ти! а иначе свещаците бута ли ги тях? да им увеличиш разстоянието? :-[

MoherA
Потребител
Потребител
Регистриран: чет авг 09, 2007 2:11 pm

Мнение от MoherA »

Свещи слагам навсякъде бриск силвър за газ и разстоянието си оставям заводското.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

И аз съм с газаджииски свещи,разстоянието е 0.6-0.7, за електроно запавалне го дават с по голямо 1.0 1.1 би трябвало още по добре да работи. Утре ще сложа моето и ще пробвам различните вариации и ще пиша какъв е резултата.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Сложих ел. запалването и определено усетих голяма разлика, но преблема с паленето на студен двигател остана- по токовете както казах всичко ново! Мерих компресията  само на трети цилиндър беше 7.00 на другите по 9.00, знам че има някакъв толеранс те няма как да са еднакви, ама тази ралзика ме кара да си мисля че проблема е може би - клапани или сегменти, как мислите колеги? :-[
Последна промяна от Pavel1985 на пет яну 26, 2018 6:38 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон яну 14, 2013 7:08 pm

Мнение от МОРСКИЯ »

Значи колега, това не е дизелов двигател. И с понижена компресия да е, пак трябва да пали безпроблемно. Виждал съм и по-лоши случаи и са палили от четвърт. Според мен трябва да търсиш проблема в горивната уредба или в центровката, няма значение че всичко е ново. Това не значи че хлабини и центровки са направени както трябва. Според мен, по скоро проблема ще излезе от горивната уредба. Много малко хора разбират от настройка на карбуратори, колите се карат на газ, това рано или късно води до проблеми с карбуратора.
Реда за проверка е следния: 1. Проверка и центровка на запалването и ако всичко е наред 2. Горивната уредба (карбуратор). Компресията не я гледай (освен ако не е дизел)
Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които запазиха мечовете си.

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

само да напомня че, луфта на свещите М-412 заводски е : 0,8мм. - 0,95мм, на бензин, с електроно, имам спомен че трябва да е под 0,8мм. / или образно казано 0,7-0,6 зависимост от съпротивлението на кабелите, предварението на делното с те такива работи които не чаткам.  ;D
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Тези които са ми за газ - заводсткото им е 0,7 а за бензина 0,8 , принципно трябва с електроното да ти е по голямо разстоянието, макар производителя да препоръчва да не се коригират- знам че някой колеги си ги правят на 1мм и 1,1мм след  добавяне на електронно и казват че са много доволни. Иначе по моя въпрос имах натегнати клапани- 6 на брой. В книгата пише че се регулират с пластина -0,15 на студен мотор, аз обаче не можах да намеря в нас такава и ги правих с 0,20 на топъл мотор и резултата беше добър - значително се подобри работата и паленето е доста по лесно, днес ще му измеря и компресията след реглажа!

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

След реглажа - компресията е по 10 на всеки цилиндър -качила се е  и вече си пали само докъто види ключа и без да и давам газ, двигателя също работи по хубаво и го няма първоначалното тресене-кафето си може да оставиш на него ::). КОлега няма значение, че не е дизел, то като няма компресия -както в моя случай - клапаните не са затваряли докрай и тя е смучела постоянно и затова не е можела да запали, отделно и много лесно нагарят клапаните така - слава богу че не се е случило при мен! :) 8)
Последна промяна от Pavel1985 на пон яну 29, 2018 10:26 pm, променено общо 1 път.

Alehandro
Потребител
Потребител
Регистриран: съб фев 25, 2006 10:36 pm

Мнение от Alehandro »

Колеги,я дайте малко инфо за това как си правите електронно пак с контакти,комутатор слагате ли и къде точно го вързвате? а някой правил ли е запалителната уредба с безконтактно,и ако да инфо моля!

Отговори