Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

проблем с Карбуратор

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител
Регистриран: нед авг 03, 2014 6:06 pm

проблем с Карбуратор

Мнение от Pavel1985 »

Здравейте компанията, помагайте  ;P.

Имам проблем с карбуратора на моя 21412 -карба ми е  ДААЗ 21041-107010 -като опъна смукача и колата огасва - разбирайте и че със смукач не може да пали - нито върви. Отворих го , продухах жиглюрчета и всичко останало- смених платната на -ускореителната помпа,смукача и икономайзера - без резултат - пробвах и със спрей за почистване - без резултат - иначе като си загре колата мърка като котенце на празен ход държи 800 оборота. Но като нямам смукча много ми е трудно паленето сутрин-почти невъзможно, и не само че го няма смукача ми като го опъна -и тя огасва - дави ли я? бензина ли е много какво става не мога да разбера? <?> <?> <?>

Потребителски аватар
Asen Martinov
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пет окт 05, 2012 7:14 am

Re: проблем с Карбуратор

Мнение от Asen Martinov »

Здравей колега.
Понякога платното на вакума на смукача от ново е с дефект и смуче от него,там където е запресовано в средата,а понякога и през външните стени като са пренатегнати болтовете,се изкривява отливката и също смуче въздух!Ако е от това,можеш на стъкло с шкурка да шлайфнеш малко отливката докато цялата повърхност стане лъскава.
Успех с пемонта и дано по скоро откриеш проблема.
Поздрави  <alko>
Асен Мартинов.Почитател на марката Москвич

Потребителски аватар
pacho
Администратор
Администратор
Регистриран: пет юни 13, 2008 10:43 am
Кара:: 2335 (Служебен)
Контакти:

Мнение от pacho »

Малките жигльори които трябва да работят там са не сваляеми, набити са в отливката. Препоръчвам ти да почистиш целия карбуратор. Най добре с ултразвук, може и с киснене в бензин или специализиран препарат. Също провери дали при задействане на смукач се открехва дросела на 1ва камера.
Москвича трябва да се гали нежно с ЧУК!

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Разглобих карба и го накиснах за 1 нощ в ацетон -без промяна. Даже забелязах че сега с новите платна- като е студена на бензин няма палене, а преди палеше след яко въртене
Последна промяна от Pavel1985 на чет яну 18, 2018 5:48 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Поредна центровка с ново чукче(старо-руско) и се оправи, инересното или по скоро целия въртел стана защото старото чукче нямаше никъв нагар...

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

от карбове не разбирам много, но от къде си сигурен че е от него, а не е примерно от центровката, чукчето и наковалнята, и делкото.
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

[quote="Pavel1985"]
Поредна центровка с ново чукче(старо-руско) и се оправи, инересното или по скоро целия въртел стана защото старото чукче нямаше никъв нагар...
[/quote]

То може да няма нагар защото е така калпаво направено че да има сума ти утечки през него и после чакай свястна работа :)
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

от карбове не разбирам много, но от къде си сигурен че е от него, а не е примерно от центровката, чукчето и наковалнята, и делкото.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Защото ми палеше на газ и като загрееше държеше хубави ниски обороти 800-850 и затова емлиминирах възможноста да са токове освен това бобината, делкото с чукчето вътре,свещите и кабелите са чисто нови на 1 месец и си викам няма как да са токове, а то кво излезе....  :-\ :-\ :-X :-X

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Мега-тотален боклук са тия чукчета-новите, чисто ново чукче и като го слагам още и го виждам че не ляга добре на плочката, накрая ще издъна едно безконтактно делко, поне да знам че го слагам и няма да пипам повече там.... :-\

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от penata.kn »

Да, в правилната посока мислиш, но и безконтактно пак си иска обслужване, - профилактика, да му капнеш по някоя капчица масалце и те такива работи, по отношение на работа на двигателя, има разлика, в положителна посока.

MoherA
Потребител
Потребител
Регистриран: чет авг 09, 2007 2:11 pm

Мнение от MoherA »

Вземи си за 20 лева едно най- обикновено електронно запалване да ти разтовари чукчето от големия ток и ще забравиш за този възел. От както го сложих на Уазката ми за две години не съм свалял капачката дори да погледна какво става там, а двигателя работи прекрасно.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Е, баш за 20лв няма да е. А и тя и бобината ще е друга инея ще трябва да сменя, но при всички случай е оферта и ще е по добре и мисля така ида направя :-[

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!

Мнение от penata.kn »

Павле 1985, прави разлика между БЕЗКОНТАКТНО и ЕЛЕКТРОНО, електроното е пак с чукче и наковалня, безконтактното е друга "бира"с безконтактното скачаш в дълбокото, има разлика и в делката, дали е за "М-412" или 2140.

Потребителски аватар
Pavel1985
Потребител
Потребител

Мнение от Pavel1985 »

Правя я много добре разликата, знам че има чукче , нали това е идеята на електроното запалване да разтоварят чукчето и наковалнята от тока на бобината и да ги направят вечни! Недостатъка е че не увеличават енергията на искрата забележимо и дори при палене, когато пада напрежението на акумулатора искрата намалява драстично! Нали така колега? А ако си толкова наясно даже бих те помолил да обесниш подробно за да можем хората да си направим!  Благодаря ти предварително.
Поздрави

MoherA
Потребител
Потребител
Регистриран: чет авг 09, 2007 2:11 pm

Мнение от MoherA »

Единствено ще ти кажа, че разликата с електронно и без е осезаема. Много по- добре работи с него. Уаза се кара за ежедневен автомобил и пали директно на пропан бутан от четвърт. Незнам колко е силна искрата, но миналата зима на -21 поливам с малко топла вода изпарителя, въртя и пали на газ. Бензин нямам, делко не барам. Сложих на приятел на 2138 преди само чистеше чукчета, сега върти, пали и кара. Според мен си заслужава. :)
Последна промяна от MoherA на пет яну 19, 2018 8:27 pm, променено общо 1 път.

Отговори