Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Проблем

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Регистриран: пон окт 05, 2015 11:16 am

Проблем

Мнение от fentazi »

Здравейте колеги имам малък проблем е до колко малък ще видим.
Събота ходих тук до едно близко село и на връщане няколко пъти при ускоряване на около 2000 2500 оборота направи яко заглъхване докато не върна газта и пак да подам .Прибрах се аз и тръгнах с едно момче за праскови да му натоварим малко и както си карах с 50 60 заглъхна и направо огасна . Гледах уж всичко наред а не пали дадох го на закъснение и с 300 зора запали при което се прибрах. След това решихме за риба да ходим паля всичко нормално но след няколко километра в една нива покрай дупката пак огасна.С 300 зора пак го запалихме и стигнахме до мястото за риболов разпънахме на москвича му откачих клемата .Вчера на обяд си запали без никакви проблеми прибрах се никакви признаци за прекъсване или нещо от сорта до тази сутрин . Завъртях нищо викам си сега пак какво стана дръпнах смукача припатка прикашля припали и огасна викам си ще го бутнем може се е задавил нещо .Добре живеем на баир малко че има на къде да бутаме .Бутнах аз ръгнах 2 3-та няма изхълца два три пъти и до там.Интересно ми стана че му думна тока на два три пъти от делкото а до сега не ме е прал и се чудя сега дистрибутурната капачка ли е думнала кондензатора ли ще е а на скоро му сменях кабели ,свещи , чукче ,кондензатора и капачката че и делкото смених че моето голям луфт имаше и ми изпадна едно много по здраво.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Re: Проблем

Мнение от ALEX »

На газ или на бензин ги прави тия неща ? Според мен заглъхването може да е било от гориво ама сега като си разбутал и делкото... е станала една. Преглеждай нещата едно по едно. Оправи му най напред делкото и му направи нормална центровка на белег. След като провериш всичко по тока, почваш по горивата... Така незнам някой дали може да даде конкретен съвет...

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

Че от тока от тока е защото го прави и на двете ама таман да го вида и се опрая ама неска умря на цяло . Ще видя свещите в какво състояние са и дали им ходи ток и да елиминирам едно по едно че знам ли и някой бушон мои да згъва хлабава връзка може да има

Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: нед мар 22, 2009 2:24 am

Мнение от Методи Кръстанов »

Нищо друго освен кондензатор...........

Боби 67
Потребител
Потребител
Регистриран: нед мар 20, 2016 7:57 pm

Мнение от Боби 67 »

И аз залагам на кондензатор.Симптомите са такива. На една от Жигулите ми смених два чисто нови и само проблеми. Накрая сложих един стар на 30 год. и се оправи.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Сложете си по едно транзисторно запалване... спестява много главоболия. Някой смятам, че са се убедили лично  <hammer>

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

Колеги проблема е намерен смених кондензатора почнах от там защото нямаше кой да врътне да видя ток дали има.И положението същото седнах аз отворих си една бира и си го гледам по едно време доиде един познат и му викам я врътни да видя какво става нема никой грам ток. Взех си аз кондензатора стария който си беше на колата сложих го на другото делко боднах го на мястото му и викам на моя човек я дай да видим сега има ли варти аз държа кабела на първи цилиндър да видя ще метне ли а той пущенака му запали от рас на 3 цилиндъра. Нямах време да го разглобя и да видя какво е станало факт е че със старата дистрибуторна капачка и стария кондензатор си запали от раз.Проблема е някъде в делкото я чукче я друго ще го разглобя да го видя иначе на гърбица като си дойде си отваря не се сетих да сменя само палеца да не той да е дал фира нещо.

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

Ето и съществения проблем или по точно проблеми.
Направо е капалдисало от всякъде  :D :D :D :D :D :D :D :D
Прикачени файлове
IMG_20170816_153706.jpg
IMG_20170816_153652.jpg
IMG_20170816_150748.jpg
IMG_20170816_150741.jpg

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

Скъсал се е не само масовия кабел за ами и този на чукчето към бобината .
Е поне патка кюфка ме прибра ако питате как и аз незнам ама не ме остави на пътя издъхна пред вкъщи.
Днес разгобих 3 - 4 делка и си събрах едно перфектно само чукчето мисля да сменя имам някъде нови и за знам че е наред всичко и едно резервно ще си направя в колата да стой че не се знае знае ли се!!!

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

:D ти си го скапал от масло, от дъж на ветар и когато има буря слагаи му по някоя капка масалце, ако имаш електроно, тури му едно да не се срами марката.  <tu>
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

И ето проблеми пак има зада не отварям нова тема ще покажа какво се случи миналата седмица но така като ходих на моренце и нямах време да видя пораженията в събота се уплаших малко.Карам си аз една друпка право в нея заради един смотльо гледам всичко нормално ама зе да ми олеква волана нещо а пущинака му зе да ходи като пиян из пътя.Гледам не вижкам проблем от доло докато не погледнах през капака и ето го резултата.
Прикачени файлове
IMG_20170826_175342.jpg

Потребителски аватар
412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон юли 16, 2007 2:10 am
Кара:: 2x2140
Контакти:

Мнение от 412 »

Не е било затегнато  както  трябва  ~

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител

Мнение от fentazi »

не че не е било затегнато както трябва ами дупката беше голяма и аз по барзо карах и издумка яко от доло на шарнира кадето е захванат към хебела за това го строши

Отговори