Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Сваляне на двигател.

407
Потребител
Потребител
Регистриран: съб юли 08, 2017 6:28 pm

Сваляне на двигател.

Мнение от 407 »

Въпросът ми е, как да извадя двигателя от коша? Кое се разкача, благодаря предварително!  <alko>

Потребителски аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор
Регистриран: съб юли 12, 2008 9:29 pm

Re: Сваляне на двигател.

Мнение от П*Г* 3451 »

Нещо като модел да кажеш?
Иначе нормалното разкачаш генерацията, скоростната кутия, стартера, всички видове маркучи и кабели, двата тампона и мотора излиза.
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!

407
Потребител
Потребител
Регистриран: съб юли 08, 2017 6:28 pm

Мнение от 407 »

Извинявай, забравил съм да споделя модела. 407 е

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

Така като гледам.... почвай от АБто :) Първо отгоре.... точиш водата, разкачаш маркучите, кабелите към стартера, кабела от бобината, тягата на газта към карбуратора, жилото на смукача, кабела с масата на двигателя към купето. После отдолу - четирите болта на кардана към дифа и вадиш целия кардан, тягите на скоростите към кутията, жилото на километража, после болтовете на кутията към камбаната. Тях сигурно няма да можеш да ги достигнеш без да развиеш болтовете на гредата под скоростите към купето. Развиеш ли тях обаче кутията със все мотор увисва назад и надолу и ако не си разкачил всичкото това което съм ти написал отгоре стават поразии. От там насетне доразвиваш болтовете на кутията и със все гледа я сваляш на земята. Мотора остава да се крепи на два тампона... развиваш и тях и хайде навън. До тук описаното важи за всеки задноприводен Москвич. Не знам при 407/403 не пречи ли и предния капак за упражнението..... Даже ако се замисля извади и радиатора за да не го удариш като тръгне тоя мотор на някъде....
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

Добавка от Asen Martinov

"Беше пропуснал да кажеш на пича с 407 то,че трябва да източи маслото и от кутията,че като извади кардана,малиииии и също да сложи една дъскичка между мотора и защитната стена,за да не скъса,може би вече разложените тампони на двигателя "

:D
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7

Отговори