Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Отлепена риза москвич 2140

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Отлепена риза москвич 2140

Мнение от 412 Racing »

Здравейте, зимата направих основен ремонт на москвича, тъй като ми беше първи ремонт не се размина без инциденти. Събрах мотора, налях масло и антифриз и учудващо за мен запали от първия път без шумове,тропания и тн. Оставих го да поработи малко да стигне работна температура, но както работеше тихо и изведнъж започна да цирика, като на западна кола ролката. Въпреки това го оставих да работи и да стигне 80 градуса на празен ход. След това го загасих и почнах да търся причини за цирикането, но не открих. Гледам масло има, запалих и както работи колата погледнах уреда за маслото показваше над 6 атм, че качва и аз напълно спокоен си тръгнах към вкъщи На другия ден рекох пак да го запаля да видя какво ще стане, запали, но пак така цирикаше, покарах го малко, прегря хвърля води,цирика и така около 20 км. След доста мъки установих, че не качва масло, тоест помпата не можеше да засмуче маслото от картера защото бях разглобявал всичко и после трябвало външно да се засмуче от картера масло, за да може да почне да качва, но кой да знае. От там си обезвъздуших охл. система, качих масло, смених уреда и показваше 4 и половина атм на студено и като загрее 80 градуса падаше на 2 атм. Първите 900-1000км имаше доста ряз колата, но в последствие окуця(бях пускал и тема) мислех си, че е от тоци и бедна смес, но съм се заблудил.  И така 6000км се мъча с делка,карбуратори,клапани и по никакъв начин не мога да я накарам тая кола да живне ( все едно е на 1 000 000 км и има 3атм компресия на цилиндър). Писна ми и днес свалих главата. Видимо няма надирания по ризите и някакви повреди по буталата, освен доста натрупан черен нагар. Нали съм оставил на ГМТ , като свалям главата и рекох да завъртя коляновия вал, за да погледна и другите две ризи и какво да видя ризата на четвърти цилиндър се движи заедно с буталото, като завъртя коляновия вал се движи нагоре, като върна вала и се прибере и легне в блока се върти свободно, Та питането ми е, тъй като чука като е студен( като загрее намалява) и държи сравнително ниско налягане на маслото, няма почти никаква мощност,гори доста,започна доста трудно да пали имали бъдеще за тоя мотор или да се ориентирам към друг ?
Последна промяна от Гост на пет юни 16, 2017 6:24 pm, променено общо 1 път.

boro s moskvicha
Потребител
Потребител
Регистриран: ср апр 22, 2009 7:36 pm

Re: Отлепена риза москвич 2140

Мнение от boro s moskvicha »

Сега като си свалил главата и я обърни и налей малко бензин в камерите.Същото направи и с цилиндрите при различно положение на буталата.Виж за колко време бензина ще се просмуче надолу.Така ще разбереш дали са добре клапаните и дали са добре сегментите спрямо ризите............  <alko>

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Мнение от 412 Racing »

А ризата на 4-ти цилиндър дето се върти свободно ? Има ли шанс пак да прилепне към блока плътно като се стегне главата и да не пуска антифриз в маслото.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Аз бих извадил ризата, почистил старателно, намазал много леко с хубав силикон и върнал ризата обратно. Правил съм го тоя номер... но си е малко играчка докато вкараш после сегментите в ризата. Трябвало е да премериш компресията преди да го отвориш за да знаеш къде да търсиш проблема. Според мен вместо друг мотор , виж някой чичка за 1 шише ракия да ти помогне и понаучи на ДВГ. Няма кво толкова да му има стига да не е надрал вала като е бил без масло и РБС да не са задрали .

Отговори