Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Тракане от двигателя

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Регистриран: пон окт 05, 2015 11:16 am

Тракане от двигателя

Мнение от fentazi »

Здр-те колеги от скоро чувам тракане  в двигателя . 412 е мотора. Когато карам с 40  50  не се чува но отида ли около 70 и нагоре и като го задържа на равномерна скорост трака и неспира в момента в който му върна газта и всичко утихва и съответно като го ускорявам пак не се чува . Миналата година имах проблем с маслената помпа но я оправих и сега си качва маслото на постоянна скорост е между 1.5 и 2 бара ако взема да ускорявам се покачва . Съмнява ме за основни или биелни лагери или защо пък не и двата. но преди да взема да го разглобявам нека и някой друг си каже мнението че може и друго да е.

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Re: Тракане от двигателя

Мнение от penata.kn »

Да не те отчайвам, но мотора е за на двора, и аз се инатих 45000 км. какви ли добавки не слагах, не че не знаех че е за лагери, ама липса на време, ще трябва да се подготвиш, за ремонт, двигателя ти го подсказва, освен лагерите имаи на предвид че ще трябва и маслената помпа да направиш, иначе ефекта не е голям със амяната на лагери сегменти и другите неща, имаи го напредвид.
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Потребителски аватар
fentazi
Потребител
Потребител
Регистриран: пон окт 05, 2015 11:16 am

Мнение от fentazi »

[quote="penata.kn"]
Да не те отчайвам, но мотора е за на двора, и аз се инатих 45000 км. какви ли добавки не слагах, не че не знаех че е за лагери, ама липса на време, ще трябва да се подготвиш, за ремонт, двигателя ти го подсказва, освен лагерите имаи на предвид че ще трябва и маслената помпа да направиш, иначе ефекта не е голям със амяната на лагери сегменти и другите неща, имаи го напредвид.
[/quote]
Прав си колега само дето аз помпата си я оправих ама този от който го взех не я беше пипал . Сега на студен двигател качва на 6 бара а като загрее е на 1.5 - 2 бара при нормално каране

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

Е ти пъкне ми избиваи зъбите, при нормален двигател ИЖа трябва да държи от порядъка на 2.2-2.5, говоря за М-412 чистия 80 к.с. мотор, за дефорцето не знам, но за чистия знам че под 1.8, мотора ти говори, шепне че е за ревизия. Надявам се че си се справил.  <alko> <tu>
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

teon
Потребител
Потребител
Регистриран: вт апр 21, 2015 1:33 pm

Мнение от teon »

[quote="fentazi"]
  и съответно като го ускорявам пак не се чува.
...ako е лагер трябва да се чува и при ускорение, даже на място при подаване на газ...

Отговори