Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Загрява при продължителни високи обороти

Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон яну 14, 2013 7:08 pm

Загрява при продължителни високи обороти

Мнение от МОРСКИЯ »

Приятели, моля за мнения по моя проблем, който се появи след участието ми на класик рали "Златни Пясъци"
Колата си върви без проблем, минах първия етап. На сутринта тръгвам, минавам целия град, няма проблеми, след което се качвам на магистралата и си карам със 80 км/ч както си карам винаги. гледам че минава 80 градуса към 85 ама си казах че е нормално защото всички държат малко по големи градуси на магистралата заради постоянно високите обороти и нажежения асфалт. да съм минал колко не забелязах но следващото ми поглеждане и температурата вече беше 100 и моментално спрях. Поизфъска малко антифриз, изчаках я да поизтине и долях към литър литър и нещо колкото изхвърли. Усъмних се че може да е хлабав ремък (а той наистина беше малко хлабав) и при това че хвърля малко грез от прегресиране на помпата да е омазнен ремъка и да приплъзва. Та ... натегнах ремъка и продължих пътя, но колата държи едни такива високи градуси към 90 градуса при изкачванията се мъчи бавно бавно да отива към 100 при слизанията пада най-много до 85. Интересното е че след като сляза чак от спускането и започна изкачването, усещам че температурата пада леко, или като че ли не реагира веднага на надолнищата. След това слязох от магистралата и пътя минава през Котленски проход до и до град Сливен. Еми ... през целия проход 80 градуса бетон не мръдна, дори при по дълги спускания и пада на 70. Помислих си че всичко се е оправило и на другия ден по обратния път пак държи съвсем нормални 80 ; 70 градуса и то през Котленския проход. И стъпах на магистралата Шумен-Варна и като зе да грее и това е. Ако е леко спускане или почти равно държи 85 -90 а почне ли изкачване отива към 95 и към 100. И това само на магистралата. Когато е дълго време в обороти . Днес свалих водната помпа , перфектна е без котлен камък без течове румолене и т.н. свалих термостата и го изпробвах в тенджера с други два заедно, перфектен е даже отваря най рано. Радиатора съм го промивал преди 2 години с кислол.
Просто не знам  <?> какво може да е. Не ми се вярва да е издухала гарнитура защото не надува мехури в радиатора, антифриза не е омаслен, а и маслото не е пресечено. Освен това минах 500 км. Ако беше гарнитура ..... вече щеше да се проявило явно, тя пътечката се увеличава постепенно.  <?> Просто не знам някой ако има някакви идеи
Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които запазиха мечовете си.

boro s moskvicha
Потребител
Потребител
Регистриран: ср апр 22, 2009 7:36 pm

Re: Загрява при продължителни високи обороти

Мнение от boro s moskvicha »

То и аз го имах този проблем и все още го имам особено лятото.Преди време бях пускал тука тема във форума и правих всичко което си описал,но нищо не помогна.Лятото карам с отворен люк и радиатор на парното и яко жега на джапанките. :D
Последно си мисля,че проблема е от водния радиатор въпреки,че го промивах около десетина пъти за последните две години и видимо водата си преминава.Сега имам един друг радиатор,но преди да го монтирам ще го  отворя да го шомполирам.
Това с радиатора го свързвам с един познат с газ 53.Човека казва че постоянно загрява и изхвърля водата.Михме радиатора,рециклирахме помпата,после сменихме помпата с нова,после сменя термостати,накрая кара без термостата.После беше увил водното съединение с тел понеже се надувало,пак михме радиатора,но нищо не се промени.След време отворихме радиатора и се оказа,че водата е минавала само от една трета от него и след почистването Газа се оправи.  <alko>

d_stoi4ev
Потребител
Потребител
Регистриран: чет фев 03, 2011 3:22 pm

Мнение от d_stoi4ev »

Здравейте,
знам че темата е за Москвич ,но същия проблем го имам с Пежо 206 1.6i колата се кара на бензин.
След смяна на водния радиатор поради протичане на оригиналния - колата прави въпросното загряване за което се споменава по-горе. На магистрала колата при увеличаване на скоростта с 130км/ч температурата прогресивно  стига 100С със 110км/ч - 90С държи. След като ме усъмни колко е читав новия радиатор го сравних с оригиналния и това което се оказа е разлика е почти 1см да тънка пита за "новия" радиатор в сравнение с оригиналния. Та на въпроса с Москвича - отговора може да го получиш когато като стигне  температура 90 и нагоре - поддържай скоростта и отвори радиатора за парното пусни да влиза топъл въздух  в купето и проследи дали след като уравновеси температурите дали пак ще отиде на 90. Ако е водния радиатор проблемен ще имаш разлика в работната температура при отоворен и затворен кран на парното. Ако мотора го мъчи нещо - то разлика няма да има и ще се наложи да търсиш проблема в запалителната система - да не да си с много предварение ...

Потребителски аватар
KOKLEV
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет окт 12, 2006 9:09 pm

Мнение от KOKLEV »

За радиатора:500мл солна киселина разредена в 2 литра вода(киселината се сипва внимателно във водата). Пълни се радиатора с това...стои така 20мин точи се, наливаш "основа" за да неутрализираш. Течна "сода каустик" пак 0.5л в 2 литра вода, пак 20 мин изливаш....Така до като не спрат да излизат боклуци...радиатора става като нов, 3 пъти го правих аз. После го изплакваш хубаво с вода и това е !
Иначе има вариант вакумния регулатор да ти дава много предварение......с 2140 го имах тоя проблем.С пълна газ не загрява, с малко газ няма проблем, с определена газ загрява точно на магистрала...Ограничих малко хода на вакумния и всичко е ОК.
408 не съм експлоатирал, но системата трябва да е под налягане задължително...По ред причини обсъждали сме ги в други теми...
Успех !
Прикачени файлове
Photo0171.jpg
Photo0161.jpg
Photo0159.jpg

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Имах същия проблем на 2140. Мислех, че е от центровка, запушване, това, че върви вода през изпарителя....Накрая ми писна, сложих горно тяло за термостат и термостат от Мицубиши. От тогава не съм видял стрелката да се качва над 85гр , независимо от  това колко баластра дърпа в ремаркето  <hihi>  След оглед се  оказа, че стария термостат не е отварял хубаво - само колкото да топли маркуча и да ме лъже, че работи. Според мен лесно ще хванеш проблема. Извади термостата и виж, ако се оправи - смятам че е ясно, къде е ключа от палатката ;)

Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

Еми ето го резултата след свалянето на радиатора и оглед на слънчева светлина
Прикачени файлове
Снимка0505.jpg
Снимка0504.jpg
Снимка0503.jpg
Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които запазиха мечовете си.

Потребителски аватар
Asen Martinov
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пет окт 05, 2012 7:14 am

Мнение от Asen Martinov »

Поне на снимките изглежда доста запушен :(
Моя изглеждаше по подобен начин,но за съжаление след промивките с химиите текна като лейка и се наложи купуване на нов,защото беше неспасяем :(
Явно предишният собственик е бил фен на червени пипери,бози и тем подобни.След поставянето на новият радиатор,в най голямата жега,при доста натоварено шофиране и проби,повече от 85-90 градуса,не пожела да вдигне каквото и да го правех  :D
Хайде,промивай го и го качвай,че събора наближава ;)
Успех с ремонта и безаварийно  <alko>
Асен Мартинов.Почитател на марката Москвич

Потребителски аватар
delux100
Потребител
Потребител
Регистриран: вт мар 30, 2010 8:10 pm

Мнение от delux100 »

Има един препарат Антикалц изчиства всичката ръжда.Аз първо напълних радиатора с него и после напълних и системата  и оставих да работи. Излиза доста пяна и после трябва много промивки но върши работа.Ето тази фирма го има http://www.marvin-ood.dir.bg/_wm/pbasic/?df=254624 мисля че 15 лв. беше 5 литра но той се разрежда доста така че стига за 2-3 пъти.

Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

В миг на отчяние реших да пиша отново в моята стара тема. Та... както видяхте радиатора беше затлачен доста и отидох при един циганин ( ром ) който специално с това се занимава. Пред мен го разпечата, шомпулира, и запачата отново. После 2017 и 2018г. нямах проблеми, но като че ли я усещах че постепенно с всяка изминала година започва да държи по висока температура и така до края на това лято, когато вече като я вкарам в постоянни високи обороти ( 80 км/ч ) и започва да заграва. Когато карам в града с променливо натоварване и  превключване на 2ра 3та 4та предвка не загрява. Дори наблюденията са ми че през проходи и баири кадето не е в постоянни обороти по не загрява както на магистралата ( 2017г. на Околчица вобще нямах проблеми с греенето) Центровката ми е перфектна - точно на белега. Карал съм и с малко закъснение същата работа, с малко предварение - повече загрява. Така че изключих центровка като причина. Запушен радиатор, виждате че 2017г. съм го чистил. Свалих помпата и термоста с един маркуч силна струя вода надух от към блока докато бликне от колектора после обратното. Не видях да изкара болкуци, чиста вода си излизаше. После ппрез радиатора вкарах отдолу маркуча и надух, после и отдолу, пак никакви боклуци не излязоха. Днес махнах термостата по съвет на Недялко, същата работа. Никаква разлика с и без термостат. Не ми прави балони през радиатора, маслото е чисто, не иизкарва пара през ауспуха. Двигатела като цяло работи като чесовник, пали иделано, върви иделано, никакви изгледи за гаринитура на главата. Днес сравних и показанията с друг датчик - верни са. Дори и като отворя парното няма кой знае каква разлика, даже бих казал че няма. А и да напомня че съм с големия радиатор!
Еми ... това е в общи линии, аз нямам вече никакви идеи.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Без термостат да загрява... или не показва вярно или не върти водата достатъчно... Съвета ми е първо както е без термостат( Той осмака няма малък кръг, освен ако не е пуснато парното или нямаш газово?) Позасили го и ако загрее спри и примери температурата на двигателя и радиатора . За мен е невъзможно това животно да загрее без термостат. Намери лазерен термометър и мери... Кога за последно е чистен корпуса на водната помпа ? Там където прави чупка според мен се затлачва бая. Аз с дремела бая нещо изшлайфах(комбинация от надута ръжда, затъкната с котлен камък и някви др отлагания)

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

:'( морски, от опит знам, на ИЖа, че с Ладова капачка на радиатора грее, най-елеменарното е да погледнеш капачката на радиатора, Москвича работи НА АТМОСВЕРНО НАЛЯГАНЕ, ако капачката прави налягане, провери по този начин.
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Отговори