Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Настройка на запалване москвич 412(2140)

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Настройка на запалване москвич 412(2140)

Мнение от 412 Racing »

Някой знае ли на какви обороти колко градуса предварение трябва да дадат центрубежния и вакуумния регулатор, става въпрос за чист 412. И колко градуса предварение се дава, като се кара на пропан бутан. Аз карам на 3 градуса предварение, достатъчни ли са или трябват още.  На тази таблица може ли да се вярва ?
Прикачени файлове
4dde1bef5d02.jpg

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Re: Настройка на запалване москвич 412(2140)

Мнение от ALEX »

Тия предварения и аз не мога да ги оправя... Аз си мисля, че колкото по-сгъстен е един двигател, толкова по-малко трябва да е предварението за да не тропа аванса... От тая таблица обаче, нещата не са точно така. Тия 3 гр. предполагам са 13гр. статичен аванс ?  Според мен давай аванс докато почне да тропа, след това върни малко и така...

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Няма ли някаква крива която горе долу да се следва. Имам и друго питане, като се сложи вакуумния регулатор трябва ли леко да е опъната авансовата плочка, защото при мен е така и на празен ход ми дава някакви градуси предварение и мотора работи под напрежение.

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

~ доколкото знам от Доктора ( auto dok )  чистия двигател М-412 на газ го настрои с 16 градуса аванс, повече било опасно, не знам тогава колко го направи, знам само че вървеше като бесно куче и не пипаше повече от 9.400 , ако го карам до 80 км. 8.000 - 8.400,  ~
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Тези 16 градуса, защо ми се виждат малко много за сгъстена 12-ка ? <?>

Потребителски аватар
човека с пикап
Потребител
Потребител
Регистриран: ср май 25, 2005 7:42 pm

Мнение от човека с пикап »

Защото въпросния "доктор" може да е ограничил центробежния регулатор , да е намалил ъгъла на "кривата" (съставена от 2 прави реално, заради едната хлабава пружина) на "аванса" . Но това е поле в което трудно някой може да ти каже "направи 16 на 1000 , 25 на 2000 , 30 на 3000, 33 на 4000 , 35 на 5000 , 38 на 6000" , и респективно ти да направиш същото , по простата причина , че си трябват опити с настройки на центробежния регулатор и респективно уред , с който да следиш измененията които правиш .

Съвета ми е да сгъстяваш на 12:1 (както беше Францов , друга легендарна личност от архива на форума и клуба ) , да ограничиш центробежния регулатор да има ход само 10 градуса, примерно, може и да падне числото още , да натегнеш пружините , така че тия 10 градуса да вървят плавно до 4000 , нагоре константа , да сложиш статичен 18-20 градуса (за справка в момента аз съм с 23 градуса на 1000 , което на практика ми е статичния аванс) и да тестваш спирачната ефективност при 160км/ч на къса дистанция :) .

П.П. Понякога ми се иска да си имам атмосферен москвич и да "оценявам малките неща"  <hihi> .
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Уреди имам: Стробоскоп,оборотомер и евентуално вакуум метър.
За мен няма смисъл от повече сгъстяване, чистите бутала с леко шлайфана глава са напълно достатъчни, като казвам леко имам предвид десети, а не по 1мм и отгоре. Сигурно вече 2 години и повече сменям карбуратори,делка, центрубежни,вакуумни регулатори, разпъвах пружинки, шайби подлагах и какво ли не, но вече ми омръзна само да експериментирам, искам да си го направя както си е изчислен с малко добавка или модификация и да си карам.
Значи няма точна заводска крива за чист 412 на толкова оборота, толкова градуса. И отново остава стария метод, опит грешка до де стане.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

Кривата я има в големия албум за Москвич 412  (не 2140) . Разрови се из нета... Освен това съм почти сигурен, че тук някъде във форума Пачо беше качвал таблици с авансите. Друг е въпроса тия теоретични криви за 412 на някакъв си бензин са оптимални за сгъстен 412 на газ...

А аз да попитам, чисто теоретично пак... максималния аванс ли е най-добър за един мотор, т.е. постоянно да е малко преди детонации и чукане във всеки един момент ?

Потребителски аватар
човека с пикап
Потребител
Потребител
Регистриран: ср май 25, 2005 7:42 pm

Мнение от човека с пикап »

Не , защото може да имаш много устойчиво гориво , като пропан-бутана и ниска степен на сгъстяване , като фабричната  (коя нормална масова кола кара с 9:1?) и да се прескочи момента с най-голяма площ на индикаторната диаграма (диаграма на налягането във функция от положението на коляновия вал) . Разбира се , това ще доведе и до загряване на всичко "живо" в досег с огнения фронт (имаш експанзивно разширение на газовете , а буталото отива към ГМП и енергията отива за "греене" на челото на буталото и камерата на главата) , което след не много време ще доведе и до детонационно горене. Но не то е първото :) .

Рейсинг , карай на бензин, двигателя не е предвиден за АГУ  <blush>

П.П. Ако имаше един двигателен стенд за снемане на мощностни характеристики... Но то пък все едно има два еднакви москвича , че да се открие "панацеята"  <hihi>
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

<?> деиствително тогава сваля делкото и го преправя, или стопира,чука нещо по него, незнам, това което каза Цецо, верно имаше проблем с едната пружинка, ( часовникарска - мамка и ) знам че сменихме въздушен филтър, свещи , кабели, ново масло, незнам какво още прави с него, дадеми и листовете от диагностиката, немога да ги намера къде съм ги забутал, знам че ги прибрах при някакви документи, с цел да се настроива винаги по този начин двигателя, знам че така тоя ИЖ не беше вървел досега, мислех че ще се счупи нещо, устиска, мамкаму там на листята имаше всичко смес, аванси, газовия анализ, абе летва съм си, що да се прави.  <hammer>
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

Отговори