Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Причини за загуба на мощност след основен ремонт

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Re: Причини за загуба на мощност след основен ремонт

Мнение от 412 Racing »

След като си я направил тази процедура ще те попитам следното. 4.22 е с 38 зъба на короната, а 3.89 е с 35 нали ? Като се сменя диференциала само прасето ли се сменя или и полуоските, защото до колкото знам са с различен шлиц(ситен и едър). Вярно ли е, че оборотите спадат със 500 и вдига ли се максималната скорост, сменя ли се и редуктора на скоростната кутия, за да отчита правилно километража ?

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон май 11, 2009 11:11 am

Мнение от dino412 »

При Мен процедурата беше следната:
2140-ската беше със смачкано вече(от падналия върху нея гараж) купе и Я обърнахме настрани.Свалих кардана(защото от него се почва) след това скоростната кутия и целия заден мост комплект с ресьори амортисьори и жила на ръчна спирачка.На самия мост на картера на диферинцияла има щампа с предавателното число та от там го знам.Аз не Съм разглобявал нищо.Само отвих болтовете на тампоните на ресьорите и амортисьорите които ги свързват с купето и по същия начин го монтирах към мойто купе.Смених всичко комплект скоростна кутия кардан и заден мост с диферинциял.Така че всичко си е от 2140-ската включително и предното окачване.
За това съжалявам но немога да отговоря 100% вярно на въпросите Ти.
За максималната скорост също е трудно да кажа защото още със стария диферинциял километража се малееше и все нестигаше.

Ама тогава колата беше млада и Аз бях млад на 20-25г та не Ми правеше впечатление сега колата остаря та гледам да не я натискам толкова ама още си вършим някой щуротий.
Прикачени файлове
DSC0256.jpg
Последна промяна от dino412 на нед фев 26, 2017 11:41 pm, променено общо 1 път.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.

penata.kn
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: ср апр 06, 2005 11:49 am

Мнение от penata.kn »

~ 500 оборота казваш, незнам, знам само че ИЖето с 4.22, на 3000 оборота - 80км. / с 3.89 на 2700 оборота - 80 км.  ~
Знанието, незнанието, две много скъпо струващи неща.

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Мнение от 412 Racing »

Возил съм се, а и съм карал дефорсе 86-та. С изключително бедна смес( беше адски задушен на пропан) 80 километра му бяха 2500 оборота, но всяка кола си е различна и индивидуална. А сега кажете, мистерията за шлица и редуктора на километража верни ли са ? Да знам как да я подхващам.
Dino412 тука на снимката имаше ли оборотомер да кажеш какви са оборотите при тази скорост, предполагам около 5700об/мин ?
Последна промяна от Гост на пон фев 27, 2017 9:09 pm, променено общо 1 път.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: чет авг 04, 2005 12:18 am

Мнение от ALEX »

[quote="penata.kn"]
~ 500 оборота казваш, незнам, знам само че ИЖето с 4.22, на 3000 оборота - 80км. / с 3.89 на 2700 оборота - 80 км.  ~
[/quote]

По-точно 2765 оборота - останалото са грешки на измервателните уреди и неточности при отчитането им  <blush>

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

[quote="412 Racing"]
...
Dino412 тука на снимката имаше ли оборотомер да кажеш какви са оборотите при тази скорост, предполагам около 5700об/мин ?
[/quote]

Оборотомер има само в 2141 Алеко.В 412-ка няма и не Съм и мислил да слагам.Но навярно оборотите са доста над 6000 защото километража свърши доста преди колата да спре да ускорява.По Руските форуми Съм чел че тия мотори спират да се развъртат над 6900-7200 об/мин поради зависване на клапаните на заводската глава.Над 7200 об/мин се развърта с друг разпределителен вал титаниеви тарелки и други по-яки пружини на клапаните.

Потребителски аватар
човека с пикап
Потребител
Потребител
Регистриран: ср май 25, 2005 7:42 pm

Мнение от човека с пикап »

Сахо , забрави да споменеш и размера гуми  :) .

Абе , сега почти всеки има телефон с GPS , да го пуска и да сверява показанията на скоростомера...

Иначе максималната скорост зависи от максималната мощност на двигателя и на какви обороти е тя... От мои експерименти - 160 си е таван (в началото на 2010та , преди да се "надуя" пак) , не ти 4-та , не ти 5-та , не ти 3,9:1  <hihi> .

Ето и една задачка: Намерете онлайн калкулатор , смятащ загубите от търкаляне и въздушно съпротивление , да се ползва москвичовия Cx , който май е някъде около 0,45 и да видим за 200км/ч колко киловата трябват  :D
правя москвич , не защото е лесно , а защото е трудно !

ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

има тема по руските форуми... излизаше около 70к.с. за 140км/ч . С попътен вятър, благоприятстващ наклон мисля, че може да вдигне още.. сиг до към 160. И аз съм вдигал повече, но в такъв момент не ми до телефони и гпс за да кажа до колко е вярно ;)

Потребителски аватар
moskvich_408
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон юни 09, 2014 6:05 pm

Мнение от moskvich_408 »

Като става дума за скорост  <idiot>
[youtube][/youtube]
Бензин, а не кръв.... карбуратор, а не сърце....машина, а не човек.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Да не забравяме, че това клипче е руско... а там имат карантии за по-големи моторчета от 1,5 . Като го гледам тоя ентусиаст, нищо чудно само блока на мотора да е москвичов  :D

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

В блока на УМЗ-то може да се напъхат карантий до 2.3лт обем.В Русия има валове на 75, 80 и 85мм ход, бутала 85 и 88мм.Отделно при добър стругар и фрезист, може да се пъхнат 92мм ризи и бутала от Волга, Газ-24.Друг е въпроса, че има и оригинални заводски Москвич-ови мотори 1.7, 1.8, 2.0лт карбураторни.Като също има и 1.8 и 2.0лт инжекторни.
А 408 мотор лично Съм виждал на времето разстърган на 1.6+лт и на 8,5/1 степен на сгъстяване.Осмака с него биеше Ладите на поразия.
Последна промяна от dino412 на пон мар 06, 2017 10:18 am, променено общо 1 път.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Нещо по-конкретно за тоя "осмак" ?

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

До колкото Си спомням беше разстърган блока на 79мм или 80мм с бутала от Лада и рязана глава.Хванах само края на събирането на мотора а човека който го събираше не беше от най-приказливите.А и времената не бяха за много-много приказки..........комунизъм......но пък се правеха чудеса за без пари.Може да разпитам за връзка с човека.И ако е още жив и здрав(защото тогава преди може би 30+години Той беше около 50 годишен мъж) да го поразпитам за тоя мотор. 
Последна промяна от dino412 на нед мар 12, 2017 7:59 pm, променено общо 1 път.

ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

За мен  би представлявало интерес да разбера нещо повече  :) Иначе най-вероятно е това... с бутала 79 и нещо за лада. Руснаците казват, че е малко проблемен този вариант, заради тънката стена на ризите(набитите)  и разстоянието между два по два цилиндри. Статия от време оно твърди, че Москвич 407 - сгъстен и с 4 карбуратора докарва... към 75к.с и 109 Нм от 1360 кубика... при близо 1500 (с 79мм бутала) може да излезе нещо инетересно...  <alko>

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

До колкото Си спомням проблема на тоя двигател беше не в блока, а в архайчната мазителна система и триупорния колянов вал.При повече тормоз подвличаха лагери.А на края май и скъса вала.За мощтност никой незнае колко е бил(нямаше свободен достъп до дино стенд) но Лада 1600 просто бледнееше пред него.

Отговори