Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Причини за загуба на мощност след основен ремонт

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Re: Причини за загуба на мощност след основен ремонт

Мнение от 412 Racing »

Моя е същия СТБ-1. Като натиснеш копчето и прави ден и се вижда всичко обаче така центровката винаги ми бяга, затова я правя на празен ход без да го натискам, а така много слабо осветява и трябва да е тъмно, за да се види нещо.

d_stoi4ev
Потребител
Потребител
Регистриран: чет фев 03, 2011 3:22 pm

Мнение от d_stoi4ev »

..малко размиваме темата че пишем тук за проблема с цапането на свещите на колегата Дино... ,но ще споделя и аз моето мнение според мен Дино, ако свещите се цапат само на втори и трети цилиндър - ами пробвай да им смениш мястото, да видиш другите които сложиш ( примерно от първи и четвърти цилиндър ) и те ли ще се оцапат при първото палене ?
Ако се цапат и те, а на първи и четвърти свещите от втори и трети които са били не са се зацапали значи ще търсиш проблема като почнеш от лула и стигнеш до делкото. А ако пък пак са се запали първи и четвърти цилиндър този път значи свещите ти на студен старт дават дефект.
Може от 100 неща да цапа свещи не само тока да им е проблем , а и мотора на тези два цилиндъра може гори масло от клапаните и когато е студен понеже не може да изгори бързо маслото което е попаднало от стеблата на клапаните и да цапа свещите.
Ако е кондензатор - той или работи или не работи, няма как само на студен старт да цапа две свещи, а другите умишлено да не ги...
и после като загрее да няма проблем с цапането  и всички свещи да са ОК.
П.С. винаги в дреболии се оказват повечето проблеми и там където сме сигурни да се оказват слабите места..

Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: нед мар 22, 2009 2:24 am

Мнение от Методи Кръстанов »

[quote="d_stoi4ev"]
..малко размиваме темата че пишем тук за проблема с цапането на свещите на колегата Дино... ,но ще споделя и аз моето мнение според мен Дино, ако свещите се цапат само на втори и трети цилиндър - ами пробвай да им смениш мястото, да видиш другите които сложиш ( примерно от първи и четвърти цилиндър ) и те ли ще се оцапат при първото палене ?
Ако се цапат и те, а на първи и четвърти свещите от втори и трети които са били не са се зацапали значи ще търсиш проблема като почнеш от лула и стигнеш до делкото. А ако пък пак са се запали първи и четвърти цилиндър този път значи свещите ти на студен старт дават дефект.
Може от 100 неща да цапа свещи не само тока да им е проблем , а и мотора на тези два цилиндъра може гори масло от клапаните и когато е студен понеже не може да изгори бързо маслото което е попаднало от стеблата на клапаните и да цапа свещите.
Ако е кондензатор - той или работи или не работи, няма как само на студен старт да цапа две свещи, а другите умишлено да не ги...
и после като загрее да няма проблем с цапането  и всички свещи да са ОК.
П.С. винаги в дреболии се оказват повечето проблеми и там където сме сигурни да се оказват слабите места..
[/quote]

За кондензатора си в много голяма грешка където казваш, че или работи или не. Кондензатора си променя капацитета с годините докато изсъхне напълно, като до тогава работи с променен капацитет. Абе електролитните кондензатори са най омразния ми елемент във всяка техника и не само на мен. От тях идват най честите повреди в която и да е техника.

Атанасе, остави ги старите майстори какво говорят, в 90% от случаите само на думи са ''майстори''. С транзисторно искрата е по силна от оригинала. При теб явно има проблем. Искрата я гледай на самата свещ, а не на стробоскоб.

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Как се проверява искрата на свещта , като си с електронно запалване ? Ако дам на контакт, махна на първия цилиндър свещта и я допра до блока, после завъртя коляновия вал до момента в който се разтвори чукчето, за да видя искрата която ще се появи на електрода ще изгоря електронното <?> В упътването категорично е забранено по този метод да се търси точния момент на запалване поради простата причина, че ще се скапе изделието.
Последна промяна от Гост на ср фев 15, 2017 10:05 pm, променено общо 1 път.

d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

Методи, кондензатора си променя капацитета на студено и топло - така е  стареее, но няма как да зацапва само две- единствени свещи от възможни четири. Или инфото за зацапването не е пълно, но с да цапа само две свещи на втори  и трети цилиндър, а другите да са ОК няма как да стане - той е еднакво дефектен за всички свещи.
Преди близо година когато имах проблем с кондензатора - колата си цапаше наред свещите които си иска, и не само на студено или само на топло - цапаше по всяко време всичките и дефектирането на кондензатора беше от един път и категорично + влияние оказваше не само на свещите, веднага правеше нагар на чукчето и наковалнята.

d_stoi4ev
Потребител
Потребител

Мнение от d_stoi4ev »

Автомобилната електроника има особености.Кондензатора служи за предотвратяване да дъговия разряд между чукчето и наковалнята в момента на разкъсване на веригата.От опит е установено,че оптималната стойност е между 0,17 и 0,34 микрофарада.Ако го няма кондензатора ще има дъгов разряд,веригата няма да се прекъсне изведнъж и като резултат напрежението на самоиндукция ще е много по ниско,а и износването на чукчето и наковалнята ще се увеличи.Отделно че колата няма да запали.

Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: нед мар 22, 2009 2:24 am

Мнение от Методи Кръстанов »

Много точно го каза за работата на кондензатора. В случая на Дино аз поне си го обяснявам така - капацитета му  променен и все пак работи но с влошени параметри. Поради това искрата е намалена, но я има все пак. Поради някаква причина във втори и трети цилиндър идва по обогатена смес и на студено просто гаси искрата. Причината не знаем каква е, може би поради близостта с карбуратора, някакво завихряне, може би поради нещо друго, утечка в свещите и т.н. Когато се захванах с първия ми москвич, заради този малък кондензатор ми побеляха /бях на 15г./ двата косъма на брадата които тъкмо ми бяха покарали :) Но изправен ли е и другите неща са горе долу в добро състояние, не може да зацапаш свещите ако ще да ги поливаш със бензин.

Атанас искра на свещ се пробва без да отвиваш нищо. Просто вземаш от тезгяха която свещ ти попадне и я закачаш за кабел и допираш към шасито /минуса/. След това просто палиш двигателя, а ако не пали въртиш на стартер. А това да изгори електронното по този начин е невъзможно. А може и без свещ - просто допираш един от кабелите към шаси на разстояние колкото електродите на свеща. Това е най лесния начин. Не можеш да изгориш нищо.

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител
Регистриран: вт фев 16, 2016 4:05 pm

Мнение от СЗ Б 1122 »

Подкрепям напълно! Ето и органолептични методи за проверка от Широките Руски души  <nod> лично аз много съм се смял... все едно гледах някой социален руски филм от соца:

"Было проверено три трамблера и установлен новый. Провода на пробой были проверенны опытным путем, т.е на заведенном моторе хватались за них руками, все нормально.
Тут вспомнился случай в гаражах, у дедушки (не моего) есть копейка, на которой за 20 с лишним лет он наматал около 15 тысяч км. Так в один прекрасный вечер она перестала заводится, и вокруг машины собрался консилиум. Искра есть, бензин поступает, не понятно. Пока проходящий мимо сосед по гаражу с комплектацией Валуева не пришел на помощь. Он взял высоковольтный провод, оголил наконечник, и говорит заводи. Все в шоке, ты че? Давай, говорит. Ну ладно поробовали. Он постоял с минуту и выдает: нормальная искра бьет до сюда (показываю чуть выше локтя), а твоя только до сюда показываю в районе кисти - меняй конденсатор.
После его замены машина завелась"

:D :D :D

P.S.
Темата е и за бедна смес и огън от карба на средни обороти : http://forum.allgaz.ru/showthread.php?t=38145
Ние пресъздаваме марката

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон май 11, 2009 11:11 am

Мнение от dino412 »

[quote="СЗ Б 1122"]
Подкрепям напълно! Ето и органолептични методи за проверка от Широките Руски души  <nod> лично аз много съм се смял... все едно гледах някой социален руски филм от соца:

"Было проверено три трамблера и установлен новый. Провода на пробой были проверенны опытным путем, т.е на заведенном моторе хватались за них руками, все нормально.
Тут вспомнился случай в гаражах, у дедушки (не моего) есть копейка, на которой за 20 с лишним лет он наматал около 15 тысяч км. Так в один прекрасный вечер она перестала заводится, и вокруг машины собрался консилиум. Искра есть, бензин поступает, не понятно. Пока проходящий мимо сосед по гаражу с комплектацией Валуева не пришел на помощь. Он взял высоковольтный провод, оголил наконечник, и говорит заводи. Все в шоке, ты че? Давай, говорит. Ну ладно поробовали. Он постоял с минуту и выдает: нормальная искра бьет до сюда (показываю чуть выше локтя), а твоя только до сюда показываю в районе кисти - меняй конденсатор.
После его замены машина завелась"

:D :D :D

P.S.
Темата е и за бедна смес и огън от карба на средни обороти : http://forum.allgaz.ru/showthread.php?t=38145
[/quote]

Това e Русия приятели.Тая страна и тоя народ са непобедими, защото са изумителни и непредсказуеми.

Действително разводнихме темата на колегата с Моя проблем, за което се извинямам на него и администрацията на форума.
Ще помоля, ако трябва някой модератор да раздели в отделна тема Моя проблем.

А сега по съществото на Моя проблем.
Току що идвам от гаража.Наложи Ми се да ползвам колата.
Та ситуацията е следната.Навън температурата е +8 градуса, подкачих бензин (защото не е палена от 15 дена) дръпнах смукача, завъртях стартера, запали от раз и оооо чудо...... заработи на всички читири цилиндъра.
Има мощ и сила за страх и не зацапа свещите.Загрях Я хубаво и направих експеримент.На първа скорост с лекота направи 62км/ч по GPS, втора и трета не Съм пробвал, защото все пак Съм в града.
Възможно ли е при ниски температури, когато и карбуратора на студено не прави финна смес и кондезатора да не работи добре, а при по-топло време да работи по-коректно?
Защото проблемите почват от температури по-ниски от+3, +5 градуса и надолу.
В понеделник ще търся по магазините и кондензатор.Дано намеря читав, че след две нови бобини на боклука, нещо Ме лови страх с тия нови части.
Последна промяна от dino412 на съб фев 18, 2017 8:42 pm, променено общо 1 път.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител
Регистриран: вт фев 16, 2016 4:05 pm

Мнение от СЗ Б 1122 »

Напълно е възможно, "електрониката" се влияе от температура (все пак е полупроводник със старомодна конструкция), но и от влажността... тази година мъгли почти няма в по-високото не зная как е при вас, но имам една дървена врата, която раздува кажи речи за цялата зима. Тази зима не разду изобщо?! Явно и идва по сухо.
Ако кондензатора се е повлиял поради околната влажност просто си е заработил нормално.

Успех
Ние пресъздаваме марката

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

Днес дойде времето да сменя кондензатора.Незнам това чудо как работи но предполагам трябва да има хубава маса.Под стария кондензатор имаше доста окис и зацапано от прах и масло.Та това Ме навежда на мисълта и за слаба връзка с масата.Утре ще го тествам малко извън града да видя има ли разлика.

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

dino412 Мотора от първите форсета ли е с горен термостат и карбуратор к126н и как ги направи тези 60 км на първа, като моя след ремонта хем го събрах с чисти бутала на 4-та едва ги дига ?
Последна промяна от Гост на чет фев 23, 2017 11:01 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

Колата е тая от аватара.1973г 412-ка карбуратор К-126Н и горен термостат.Гуми 195/60-15 и диферинциал 3.9/1.

[quote="412 Racing"]
dino412 Мотора от първите форсета ли е с горен термостат и карбуратор к126н и как ги направи тези 60 км на първа, като моя след ремонта хем го събрах с чисти бутала на 4-та едва ги дига ?
[/quote]

Да не Си убъркал при слагането на мотора ~ ~.........наместо Москвич-овия да Си сложил от некой скутер или Балкан-че. :D :D  <alko> <alko>
Последна промяна от dino412 на съб фев 25, 2017 7:44 pm, променено общо 1 път.

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

А, да си дойдим на думата. Ти си с дългия 3,89 диф, а моя заводски е 4,22. Нали уж последните дефорсета са с 3,89, а от осмака и първите 412 до дефорсаците до 82-ра са с 4,22.  <wonder>

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

E да.......Но Аз подмених цялата трансмисия(скорости кардан заден мост с диферинциал) плюс предното и задното окачване с такива от 2140 от 1988г на 23 500км.Намерих ги на скрапа за 90лв + 2.5литра бира и шест кебапчета от кола върху която беше се срутил гаража и смачкал много гадно купето а още беше с оригиналните СССР гуми.

Отговори