Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Причини за загуба на мощност след основен ремонт

412 Racing
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 25, 2013 2:15 pm

Причини за загуба на мощност след основен ремонт

Мнение от 412 Racing »

Някакви идеи за тази аномалия ? Първите километри нямах проблем в последствие окуця от само себе си. От делкото не е, пипах доста там и се заигравах с центрубежните и вакуумните регулатори(разлика няма), центровката е със стробоскоп направена и с него си проверих центрубежния и вакуумния регулатор, напълно изправни са. Горивото също не е, на бензин и на газ разлика няма. Свещи сменени с нови и карбуратора е сменен, клапаните са регулирани, всичко е зацепено по белези и е по книга и разлика няма.  Бърз отчет на проверките: Горивна,запалителна система напълно изправни и регулирани по книга, главата шлайфана, буталата са чисти и къде може да е причината ? Само компресията не съм мерил, защото не виждам смисъл на 2000км след ремонт, някой някакви други предположения  <?>

Стефчо
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: пон окт 10, 2005 10:13 am

Re: Причини за загуба на мощност след основен ремонт

Мнение от Стефчо »

По-добре я премери. Какви части си ползвал за ремонта. Да няма дефектни сегменти? Щом всичко друго е наред, не виждам друга причина.
Всеки иска да е директор на водопад!   http://gazclub-bg.org

Бошнаков
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон апр 12, 2010 10:40 pm

Мнение от Бошнаков »

Бих споделил как процедират нашите механици, когато опрат до неизяснен проблем от този род. Дългогодишния им опит е оптимизирал процеса до неузнаваемост. Та значи Устройството се разглабя до край и се сглабя обратно, без да се мисли, току виж тръгнало. За по-добър ефект това се прави няколко пъти.
Ретро фен 8-)

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

То хубаво всичко отначало, ама найш ли колко време събирах части и половината мотор си го оставих със заводските части, щото просто ги няма никъде. Ще измеря компресията и ще си покаже мотор,глава,запалване какво е .

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител
Регистриран: вт фев 16, 2016 4:05 pm

Мнение от СЗ Б 1122 »

През 2009 есента в официалния сервиз на Тойота в Стара Загора докараха Селика след основен ремонт, собственост на недотам изявен, но пък дългогодишен автомобилен състезател. Естествено той имал и сервиз и си извършил ремонта, и след много опити за запалване не се справили колегите и я изпратили в официален сервиз за да търсят къде е "заровено кучето" (нали е със система подобна като V-tec и страха от непознатото плаши <talk>). Другите колеги и те хвърлиха няколко часови занимания, теоретизиране между себе си и демонтаж-монтаж на разни неща. Стигна се дотам, че ме попитаха какво да правят (поради ред обстоятелства, които не са по темата за да обяснявам защо и как пък и няма значение). Казах им "Колеги, бърза компресия"! С известно недоверие - речено сторено - 0,0,2,7  (вярно на студено, но пък числата са категорични)!? Състезателя плати 70лв. за диагностика и по живо по здраво обратно с пътната помощ - дома.
Както колегата горе е казал просто премерете компресия дори и на студено, ще отпаднат много въпросителни!

Успех
Ние пресъздаваме марката

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител
Регистриран: пон май 11, 2009 11:11 am

Мнение от dino412 »

[quote="Бошнаков"]
Бих споделил как процедират нашите механици, когато опрат до неизяснен проблем от този род. Дългогодишния им опит е оптимизирал процеса до неузнаваемост. Та значи Устройството се разглабя до край и се сглабя обратно, без да се мисли, току виж тръгнало. За по-добър ефект това се прави няколко пъти.
[/quote]

То така най-добре (за банковата сметка на механика) се решават проблемите. :D :D :D

[quote="412 Racing"]
... Ще измеря компресията и ще си покаже мотор,глава,запалване какво е .
[/quote]

Премери компресията и ако всичко е наред не трябва да е по-ниска от 10.5-11 атм. за дефорсиран мотор и 12-13 атм за форсирания.Мери се на загрят до 80-85 градуса мотор свалени всички свещи и отворени докрай двете дроселови клапи.
Ако има проблем с ниска компресия виж хпабините на клапаните да няма натегнати и да не затварят добре.Ако и от това се не покачи компресията тогава следвай примера на механиците на колегата Бошнаков.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег го скова аматьор.

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

На писане добре, обаче цял ден се моля на доста хора(майстори) да ми дадат манометър или да ида да ми я замерят, еми отказват ми. Поради простата причина,че мотора е след основен ремонт и показанията били лъжливи. Освен да измислям някакъв начин да си я меря сам и това е. Някакви идеи за самоделен манометър ?

п.п
Клапаните са на 0,20 и си почукват леко, не са пренатегнати и си затварят както трябва. Ще опитам и номера с маслото ако се покачат показанията на манометъра е ясно, ако няма разлика пак ясно. Въпроса е защо след 3-4 дневен престой си пали веднага без замисляне и то на -18, ако е компресия или счупен сегмент не трябва ли да си покаже  <?>
Последна промяна от Гост на ср фев 08, 2017 6:41 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител

Мнение от СЗ Б 1122 »

По самоделен не може и да бъде, макар да стана доста професионален.

1. Арда Кърджали до 40атм.
2. Гайка за лята джанта 12х1.5мм (в случая Тойота щото такива ми се намираха).
3. Бърза връзка за въздух (женска).
4. Спирачен маркуч от западнярка от най-долен произход.
5. Стара свещ (за варианта бензин) къса.
6. Игличка от вентил (М5).
7. Уплътнител за резби.
8. Бърза връзка за въздух мъжка (според женската)
9. Шлосерско-стругарска работа и инструменти особено за варианта дизел (в случая само през подгревните свещи и не е по темата :)).

Накарах Арда да ми сертифицират самия манометър в Метрологията в Сф срещу (заплащане разбира се  :()
Прикачени файлове
IMG_20170209_082719077.jpg
IMG_20170209_082708413.jpg
IMG_20170209_082642454.jpg
IMG_20170209_082632903.jpg
Ние пресъздаваме марката

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Манометър от пистолет за помпене на гуми и спирачен маркуч захванат за него е по лесния вариант. Проблема вече е отстранен и колата се движи както трябва.

Потребителски аватар
Bravo six
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон юли 21, 2008 8:28 pm

Мнение от Bravo six »

И какво и беше?

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Тоци + бедна смес + различна хлабина на клапаните = понижаване на мощността.

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

А ни лъжеж, че карбуратор, ток и клапани били 6+ а.....? :D :D :D Малък разбойник ти...... <hammer> <hammer> на малко да разглобим хубавото моторче. <hihi> <hihi> <hihi>
<alko>

Потребителски аватар
СЗ Б 1122
Потребител
Потребител

Мнение от СЗ Б 1122 »

Направо си е за черпене  <alko>... по-добре... нека по-малко ядове да ни спхождат!!

Безаварийно и кротко с обкатката <nod>!
Ние пресъздаваме марката

412 Racing
Потребител
Потребител

Мнение от 412 Racing »

Извинявам се за заблудата, но и аз бях заблуден. Центровката,свещите, вакуумния и центробежния регулатор бяха барани и изправни, но кабелите нали уж бяха тесла силиконови и си викам не е от тях. Е да, ама не. Светеха като новогодишна заря. Смених ги със американски черни силиконови дават ги за опел. Викам си така и така съм тръгнал дай и палеца да сменя, че не беше баран от време оно. Сложих такъв по широк и със съпротивление. Клапаните уж гледах да им правя еднаква хлабина,, но не се е получило. Опитах един дападжийски номер, слагаш 0.20 пластина и притягаш до тогава до момента в който 0.15 влиза нормално, а 0,20 не може да мине. Обедняването на сместа си го обяснявам от не пълното изгаряне което се е получавало в следствие на забавена и слаба искра която НЕ е ходила до свещите, тъй като се е разсейвала по блока или купето. След цялата тази работа и паленето стана по леко и вървежа си дойде и мотора заработи по меко.

Потребителски аватар
dino412
Потребител
Потребител

Мнение от dino412 »

Не се извинявай.Падам си малко бъзикач и търкач.С две думи старец разбойник.
Я по-добре сподели от какъв Опел са тия кабели, кой модел и година на пройзводство, че и Аз Съм вкаран в един страшен филм.Само, че при Мен когато е студено, при първоначално палене цапа свещи, най-вече втори и трети цилиндър.Свалям, чистя ги на едно трансформаторче и после работи като часовник.Стигам до извода че проблема е в токовете.Но понеже с тях Съм скаран по рождение и не си говорим, всичко Ми е като черна тъмница.Та за това реших да подменям едно по едно и дано на края намеря пакостника. 

Отговори