Карбуратор за 408

andi1
Потребител
Потребител

Карбуратор за 408

Мнение от andi1 »

В момента съм с К126П, на мотор 408, но разхода ми е висок, градско 15/100 бензин. Но и върви доста добре де, имайки предвид 50 коня мотор. Дайте съвети с какъв карбуратор може да се замени и е правено, за да е по-ефективен този мотор, защото ми се струва, че такъв разход е заради богата смес и не може да бъде изгорена ефективно.
Аватар
m_g
Потребител
Потребител
Кара:: Волга М21, Варшава и други

Re: Карбуратор за 408

Мнение от m_g »

Започни от това да почистиш и регулираш стария карбуратор, ако е възмжно.
Ако не е - на 408 може да се присади всякакъв двукамерен карбуратор. Обикновено слагат от Лада или от Шкода 120. Може и ДААЗ от 2140 - той е като ладов, ама със лостова система като за Москвич.
Предвид, че едва ли колата ти е за трошене по къра, намери си коректния К-126П нов, смени каквото му се е прецакало от стоенето - например иглата и си гледай кефа.
Аз така закъсах на 29.12. - гледам, строшил ми се е капака на карбуратора на Волгата заради хлабава тенджера. Обиколка по магазините из София, нов и на 30.12 вече беше на пътя. Новото си е ново, сега работи много по-добре. И говорим за К-124 без буква, който си е точно за ГАЗ М21. 100% има откъде да се намери чисто нов 126П.
ALEX
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от ALEX »

Иска игра с жигльорите. Не знам от къде идват тия проблеми, но на няколко Москвичи и Лади ми се е налагало да сменям жигльорите за да заработят като хората. Руснаците споменават различни доработки, разгледай клипове и пробвай.
andi1
Потребител
Потребител

Мнение от andi1 »

Жигльорите ги погледнах, фабричните са, смених маншета на ускорителната помпа, навих болта за реглаж на сместа, както казват руснаците-винт токсичности, беше развит доста. Наеих го на 2 оборота, смених му о пръстена, че неговия беше зле. Ще го пробвам тези дни да видя има ли ефект.
Публикувай отговор