Москвич 412 '71

Забавления, снимки, видео, поздрави, хвалби, новини за сайта, отдел чистота и др.
Ne6tosmisleno
Потребител
Потребител
Кара:: 412 '71

Re: Москвич 412 '71

Мнение от Ne6tosmisleno »

received_334700151817207.jpeg
Мисля, че е ясно, че не съм ги купил аз...Просто съм слушал.

Изображение

Интересен факт - дота на гумите и на джантите - точно 50 години разлика :)
Ne6tosmisleno
Потребител
Потребител

Здравейте, колеги,

Доста празници и други задачи, но все пак имаше не малък напредък по колата. Това се дължи най-вече на колегата Стафан, който отдели един цял ден, в който работи по колата въпреки, че бях прекрасен домакин и даже не направихме и почивка за ядене и вода. На 29-ти почнахме от към 10/11 до 9 вечерта, докато не я изкарахме на малко возене, чак после се сетихме, че не сме излизали от тоя гараж 10/11 часа.

Не мога да отрека, Стефан каза, че ще я изкара да се повози и наистина го направи, макар до 10 минути преди да я изкара да не го вярвах изобщо:

На кратко какво сътворихме, защото няма твърде много снимков материал, поради бързането и мърсотията:
1. Стефан нагласи карба както трябва, че да върви, намаза му гарнитурата, която изобщо не бях сложил и подкара оригиналната помпа на колата да качва бензин, като резултат мотора вече пали самостоятелно и работи относително стабилно.
2. Оправи след мен двете горни помпи на съединителя и спирачките, сложи клапанче за спирачките сега това вече е завършено.
Работихме по спирачките на предно ляво колело и долна помпа на съединителя едновременно, киснахме и така натам.
3. Предно ляво колело накрая имаше нови цилинерчета, маркучи и накладки, като цяло всичко ново. Едно работещо колело.
4. Съединителното бутало не можахме да го сменим с новото, защото се оказа или различно или преправяно в сравение с това на колата. Не беше захванато със зегерка, а беше по-дълго и влизащо по-дълбоко с по-къса шпилка и монтирано с един ринг, през който се застопорява към корпуса с два болта. В крайна сметка взехме вътрешната зегерка от новата помпа и рециклирахме старата, която не беше в много добро състояние, но го направихме с идеята колкото да има съединител за момента. Ще търся зегерка и по-дълга шпилка за новото бутало. Като цяло дойде съединител накрая.
5. обезвъздушихме спирачките до колкото може, сменихме едно водно съединение, защото толкова имах ставащи и наляхме малко вода да разцъква, аз после долях антифриз, но като мина 6 литра почна да тече от някъде от пасажерската стена, не съм гледал.
6. Видяхме защо е сложен спирачния маркуч при сервото, реално тръбата не може да хване в резбата на сервото дето идва от помпата и за това са сложили тоя маркуч, защото той лови. За момента сменихме маркуча само, пък ще видя натам, може цяло серво да сменя, да съм сигурен.
7. на другия ден смених всичко и по предно дясно колело и монтирах и втората нова гума. Обезвъздуших и ми се струва, че отзад също заработи системата, явно буталата заработиха, няма видими течове, ако се обезвъздуши май ще има спирачки навсякъде вече. Все пак ще сменя всичко и отзад следващия път. За момента спирачките изглеждат работещи, като не знам сервото в какво състояние е.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук всичко изглеждаше по-свежо, но въпреки това демонтажа стана много по-трудно, имаше всякакви запекли неща. Може би не бързах и работех по-спокойно, но смених всичката грес на главината и измих добре, определено повече ми хареса как сатан, макар и Стефан най-вероятно да е прав и като се смеси новата грес и другото да отпусне, но мисля да го преправя това пак.
8. Отворих едната сонда на резервоара и останах приятно изненадан от това което видях. После сипах 2/3 литра бензин и всичко се разтвори и лъсна. Беше почти празен, явно е източен преди да се остави и нямаше капачка като го намерих отзад, което явно е помогнало на бензина да се изпари без да стане гнус. Мисля, че резервоара е на 100% ставащ. Другия път 2 маркуча, измиване и мисля да се ползва. След като налях бензин, всичко дето се вижда като смрад на тия снимки лъсна. Мисля, че направо се разтвори.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето как е с бензин:
Изображение

Накачвам и снимките сега, но са оскъдни.

Няколко въпроса:
*зегерки съединител - тази дето е от вътрешната старана и държи да не излезе буталото и тая отвън дето държи буталото към камбаната от къде и от какво могат да се намерят и по-дълга шпилка?
*Какви маркучи да намеря за бензиновата система? Трябва да сменя два отпред, които са ясни, а отзад от сондата до къде върви този дето влиза в купето? В момента отпред съм сложил един дето е за обратна нафта, но не вярвам да издържи.
*Резервоара с какъв разредител да го изплакна преди да почна да го ползвам, в момента е с бензин налят?
*Сондата и цедката какво да ги правя? Комплект ли се продават или само цедката се сменя, защото цедката изглежда доста зле в момента?
* Не съм съвсем сигурен за момента, но както изглежда ще трябва да сменя всичко по изпускателната система или може би почти всичко поне. Някой може ли да даде схема и насока какво трябва да се купи. До колкото разбрах има 2 гърнета и двуцевка, също така има и гарнитури, може би някакви шпилки и държачи? Хич нямам идея как е, но поне да почна да търся части.

Сега може да се мести напред назад и определено нещата изглеждат по-лесни вече. Следващата стъпка ще е да оправя спирачките и отзад, а след това веднага ще се заловя с козметика - пране, чистене и успоредно с това водна система и някои неща под капака тип алтернатор, перка и така натам.

Отново огромни благодарности на Стефан за всичката помощ, която ми оказва не само сега, но и от самото начало!
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Брей, браво, чудесна работа. Стефчо е голям човек, браво и на него :) Много се радвам че я подкарахте. Нали казах че един ден е достатъчен :) Още един ден работа и ще е готов за път :) Сега относно зегерките - на късмет е да намериш такива, особено голямата. Тя малката реално може да си я извиеш и от тел, не играе роля, служи само колкото да не изпадне буталото, но при нормални ситуации няма как да изпадне и без тази зегерка. Принципно няма голям смисъл да сменяш цялото цилиндърче, освен ако не тече много. Такава "шпилка" също е на късмет, търси втора употреба. Може би си взел за 2140, но те имат разлика с 412. Трябва снимка, че така не се разбира точно какво имаш предвид. Относно бензина - най обикновен маркуч за бензин 8мм. върши работа. 1 метър ще стигне. Този в багажника стига само до там дето влиза в купето където влиза в меден тръбопровод, но скобата се намира под купето. Резервоара мисля само промивка с бензин е достатъчна. Сонди трудно се намират и там е на късмет инак са си комплект с цедка. Препоръчвам просто едно филтърче за бензин да си сложиш. Изпускателната система се състои от двуцевка, средно гърне и крайно гърне. Има ги по магазините и по интернет. Само че има едни нови сега украински дето последно ми предлагаха, ама чеп за зеле не става от тях и не вземай такива. В магазините има и все още крепежи за ауспусите. Има една гарнитура между колектора и двуцевката, две големи скоби за тръбите на средното и задното гърне и 3бр. гайки със шпилки дето свързват колектора и двуцевката. Има и три ремъка на които виси задното гърне, тях ще трябва да си отрежеш от здрава гума, защото не се продават. Главата притегнахте ли ?
Ne6tosmisleno
Потребител
Потребител

Благодаря за укоражителните думи, но колкото и напреднахме, толкова и е далече от това да е готова за път. Надявам се другия път като ида да монтирам още 2 нови гуми и да оправя и спирачките и отзад напълно, но още ще и трябва серво, което не съм намерил.

Тъй като почвам да се замислям дали ми се обезвъздушава 100 пъти, може би ще трябва да се бръкна за фантастичната цена от 180 лв, което е единственото ново, което съм намерил за мемента.

За маркучите питах, защото знам, че има много проблеми с неоригинални маркучи, но те реално може би се отнасят за колите, които имат маркучи в резервоара. Може би точно за тези няма да е никакъв проблем, аз реално отпред сега съм сложил такъв за обратна нафта, но ще го сменя с нещо по-подходящо.

Ще почна да събирам и водни съединения, ще си трябва, резервоара, и задните спирачки се надявам другия път да са готови на 100%, но от там следват и доста други неща. Дори дреболиите като подмяна на всички крушки, хубаво почистване и подкарване на чистачките и пръскалката ще отнемат доста време.

Буталото на съединителя е каквото трябва и с правилната зегерка ще стане, но и ще трябва шпилка, като за новия модел стандартна според мен.

Изпускателната система съм намерил вариант за всичко, включително и за тампоните, но качеството никой няма как да знае и пак не е много евтино, ще го видя и това в движение.

Главата не сме я притягали, но може би трябва.
Публикувай отговор