Календар 2019

Тениски, знамена, лепенки и др.
Аватар
RRRbg
Член на клуба
Член на клуба

Календар 2019

Мнение от RRRbg »

Здравейте колеги,
дали вече не му дойде времето да започнем с дебатите по темата?
Да спазим традицията и отново да си направим клубно календарче за идната година.
Поздрави
За рулем пизда, это не езда!
Аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Re: Календар 2019

Мнение от МОРСКИЯ »

Аз, пак съм за идеята да бъде показана една хронология на моделите през годините с кратка характеристика на съответния модел под снимката( модел,от кога до кога се произвежда, двигател ). Ще бъде много интересно за много хора, тъй като все още има много, които не знаят кои са моделите и подробности за тях. А и до сега никога не е правен подобен календар.
Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които запазиха мечовете си.
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Мен по ме натяга тая година да е клубния пикап на календара - и без друго има нужда да посъберем малко средства да го довъзстановим...
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

Не е зле и идеята, да се направи и многолистов календар с различна снимка за всеки месец макар и скъп, макар и в по-малко бройки.
Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които запазиха мечовете си.
Аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от П*Г* 3451 »

Не е зле и това "да се направи" да се перефразира в "да направя/вим" да се платят от 1 човек на веднъж и после той да чака да си събере парите нали?
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!
Аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

[quote="П*Г* 3451"]
Не е зле и това "да се направи" да се перефразира в "да направя/вим" да се платят от 1 човек на веднъж и после той да чака да си събере парите нали?
[/quote] Бе никой нищо да не прави най-добре. Да няма сърдити, да не се налага един човек да плаща всички календари и после да чака парите си. Хвърляте темата в кошчето и толкова!
Никой никого не кара на сила да прави нещо, което не иска или което няма възможност да направи. Всичко е доброволно. Ако никой от нас няма възможност да осъществи проекта - ОК няма да го има и толкоз !
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Няма смисъл всяка година да се прави тема за календар...Закачете отгоре една и толкова...
Винаги едни и същи хора пишат и са карат и т.н.-ама стана нова година,ама ша има ли,ама питат ма навсякъде  за календар,ама многолистов,че многолистов да е с хронология на моделите...
5 години назад четох-е това е...стига де..."ПиснА ми на г.зъ".
Аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

fiat_125p        След като ти е "писнало на г.зъ", кажи ти каква идея имаш за календар 2019 г. Тук не става дума за реализацията му, а за концепция? Аз си мисля, че затова се създава тема, за да има дискусия и да се обсъдят вариантите и да се избере един. Та... не можах да разбера защо ти "писна на г.зъ". 
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Ти луд ли си бе,каква дискусия,каква концепция.
Всяка година ти предлагаш тоя исторически многолистов календар,и някой ти казва нещо и са сърдиш.Погледни темите назад 4-5 години да са видиш,не да ма питаш мене какво що...
Има кой да снима,има кой да го направи календара,кой да го прати.Да са живи и здрави хората,които всяка година са заемат с тези задачи.
Не сме опрели до тебе...Пак ти казвам погледни предишните теми да видиш,че са повтаряш и някой като ти каже нещо ревеш кат обран поп.Ся разбра ли?
Е за туй ми писна на г.зъ...На събора щи обясня пак на живо,ако не си разбрал...
Господ им направил мост,те форсирали реката...
Аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от МОРСКИЯ »

[quote="fiat_125p"]
Ти луд ли си бе,каква дискусия,каква концепция.
Всяка година ти предлагаш тоя исторически многолистов календар,и някой ти казва нещо и са сърдиш.Погледни темите назад 4-5 години да са видиш,не да ма питаш мене какво що...
Има кой да снима,има кой да го направи календара,кой да го прати.Да са живи и здрави хората,които всяка година са заемат с тези задачи.
Не сме опрели до тебе...Пак ти казвам погледни предишните теми да видиш,че са повтаряш и някой като ти каже нещо ревеш кат обран поп.Ся разбра ли?
Е за туй ми писна на г.зъ...На събора щи обясня пак на живо,ако не си разбрал...
Господ им направил мост,те форсирали реката...
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Eй че сте бързи в караниците ама за работа никакви ви няма... майтап бе и там ви бива.

Подред:

МОРСКИ - нямаш си на идея и на мен колко ми се иска многолистов календар. Както ми се искат да се случват и много други неща по-бързо в тоя клуб ама уви.
Ето как виждам нещата практически а вие ги изкоментирайте без да се дърлите
- хората които в годините се занимаваха с правенето и разпространяването на артикули на клуба са няколко - ти, Радо, Вачеса, Пачо, Медун (да ме прощава някой ако съм го забравил). За други мераклии не се сещам.
- многолистов календар би струвал в пъти повече пари от досегашния и то в не малко пъти повече
- някой трябва да подбере 12 снимки по свое усмотрение (забравяме възможността за избор от публиката защото темата ще стане безкрайна). След това да се свърже с някой печатен център да обсъди колко би струвал предпечата и после спрямо поръчаните бройки и единичната цена
- като има тези данни да ги качи тук във форума и евентуално във фейсбук групата, да събере поръчките (поръчките а не авансово парите щото тая няма как да стане), да ги отпечата и разпространи след това
Искам да те уверя че почти всички стари членове, профсъюзи, ядра и изпълкоми ще се включат в това начинание и ще си поръчат такива календари без да ги интересува цената и вида им. Но какво остава за останалите... а и фейсбук тълпата... Аз лично нямам отговор.

Календара стартира като инструмент за популяризация на клуба. Сума народ заръчвахме по 40-50 календара. Аз лично нито един никога не съм си закачил - всичките ги раздавам. Видя Москвич на пътя спра го дам му. На цените до сега е лесно, ама я си представи календар от 10-15 лв. Два три ще взема... ще ги раздам ама....

РИСТАКИ - щи дърпам ушите нежно. На следващия събор лично сядам при вас с МОРСКИЯ и докато не се разберете колко са уважавате или не ви свърши пиенето няма си лягате.

Лично на мен ми се ще на календара да е клубния пикап. Обаче.... съзнавам че в момента сме концентрирани в техническото му състояние и на вид няма да бъде на 100% както го искаме така че не настоявам. Скромните финансови възможности на малък кръг хора от клуба стигат само за толкова тази година...

Общо взето имам едно предложение - който се нагърби да направи календара да си дава предложението за дребни корекции и да го правим. Единственото ми условие е да е човек с опит до сега за да няма изненади....
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Морски,аз па съм от 2007 в клуба...изяш са...  ;D
Наистина съм си за съжаление.Москвича ми са разпада,пък няма лев да го оправя... :(
Ако знаех,че толкоз шса засегнеш,нищо нямаше да напиша.То са вижда какво,що...  ;D
На следващия събор,ако искаш щи са извиня.Само мир да има...  ;D
Ааааа,и си земи по лабава шапка,дан та стяга толкоз и дан са ядосваш за такива работи...  ;D
Началник,земаш едно дърво и по гърба и двамата.Морския по леко,че ко го повредиш,дан го изгони жена му...  :D
Последно промяна от fiat_125p на Пет Сеп 28, 2018 11:45 am, променено общо 1 път.
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Ех, доживях и в нашия форум да видя някой да се кара. Няма да казвам че не е нормално и няма да взимам ничия страна, но е много неприятно. Нашия форум не беше такъв, да напоследък почти нищо не се пише, взе да замира, но поне беше възпитан. Той все още е де, но е неприятно да се четат такива неща. Относно календара - аз не съм казвал нищо до сега, тъй като не съм направил нищо за да може да бъде готов. Иначе темата е точно за това - какъв да е, кой и как да го направи и т.н. За щастие винаги има хора които се жертват заради такива готованци като мен и други като мен. Например и аз искам да е много листов с различни  снимки на москвичи и т.н. Но това е много трудно за реализация и много скъпо. Но познавам лично Морския и не мога да кажа една лоша дума за него, напротив само добри.  Fiat_125 p не те познавам и не мога да кажа нищо, но такива изказвания мисля че нямат място в този форум. Не го приемай лично, на всеки ще го кажа. Просто е много неприятно...
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Методи,приемам го лично,дето каза,че не ма познаваш...Досега се едно не сме са виждали никога... :D
Трийте ми мненията,като толкоз са обиждате...Аз пък на никой няма да са сърдя...  :D
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Познаваме ли се ? Никнейма не ми е познат. Ако се познаваме значи не казвам нищо за никой и си връщам думите :) пс. Христаки ти ли си това ? Ша та убия значи. Добре връщам си думите.
Последно промяна от Методи Кръстанов на Пет Сеп 28, 2018 12:47 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор