Клубен Москвич 2335 Пикап

Снимки и информация за нашите автомобили.
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Клубен Москвич 2335 Пикап

Мнение от MiG-23 »

На мен се падна честта да претворя една отколешна мечта в тема и да ви запозная с едно ново начинание на Клуб Москвич.

И така ... благодарение да много анонимни дарители на събора, както и на много не особено анонимни активни членове (по-късно мога да обнародвам списъка макар че аз лично не държа), също и на GOGO SOUND от Пловдив  който за поредна година остана в сянка с помощта си за събора ..... абе с две думи имаме си клубен Москвич 2335.

Представлява това:
[img width=640 height=480]http://media.snimka.bg/s1/6221/038685669.jpg[/img]
[img width=360 height=480]http://media.snimka.bg/s1/6221/038685668.jpg[/img]

Набор 1994 година е мисля.

Като цяло е доста комплектен и най-важното е със стъклопластовия покрив и врата отзад. 1,5 москвичов двигател - газ/бензин

По-късно и още снимки и евентуално пътеписа с Москвича по трасето Варна-Габрово.
Москвича ще остане с варненска регистрация, като един един виден колега от там се погрижи да го регистрира на негово име. Местодомуването на тази самоходна конструкция ще е в Габрово - има място където да се държи и съоръжения за ремонт. Основна функция на возилото - да разкарва багажа, озвучаване шатри, генератор и т.н. по събори и сбирки.

Годишната и переодична издръжка на автомобила ще се осъществява на доброволен принцип и всеки може да помогне в кутията за дарения на следващия събор или просто да се свърже с мен.

Какво предстои:
- правим списък какви части са нужни за пооправяне и възстановяване. На първо време са необходими две оригинални предни седалки и колани (с преправяни е), оригинални тасове, и доста други неща. Евентуално вътре барче за радиото (разбрах че има такова само на 2141), вътрешна дръжка за отваряне на дясна врата и т.н. Евентуално по-читави фарове. Призовавам който има желание да дари нещо от списъка или нещо друго му е на сърце да пише в темата
- автомобила ще бъде брандиран с логото на клуба.... като посъберем средства защото и това струва пари
- пълно техническо обслужване в АРП Стефановци (да се чете Габрово) - и за там са необходими средства и ще става поетапно
- някой ден дай боже и нова боя

Тук има още някоя снимка.... http://neddimbg.snimka.bg/automobiles/m ... 9.38685668

Сега да пишат другите замесени в мероприятието с повече информация както и всички които искат да помагат.

Голям клуб - голяма сила !  :)
Москвич 2140 УЗАМ 3317 1.7
Аватар
Asen Martinov
Член на клуба
Член на клуба

Re: Клубен Москвич 2335 Пикап

Мнение от Asen Martinov »

Честито Колеги :)
Потекоха ми сълзи от радост,защото с тази крачка,а и с всеки Събор на ново място,клуба ни расте,приятелствата се множат и все повече хора научават за съществуването на Клуб Москвич България и ни се радват искренно и от сърце,а някои от тях се присъединяват,намирайки някой запазен екземпляр от любимата марка и така се съхраняват и обгрижват все повече ППС-та :)
Специални поздрави на всички,които са отговорни за покупката на този красавец и нека с него гордо показваме на хората,че ни има и че ще продължаваме напред и нагоре в развитието на Клуба ;)
Асен Мартинов.Почитател на марката Москвич
medun412
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от medun412 »

Да живей Москвичизъма. С годините КМБ се превърна в нещо повече от шайка пиянки по поляните. Помните ли клубния генератор. Началото на нещо общо. Нещо за всички. Нещо което да остане. Сега вече има цял клубен Москвич. За служебни цели дет се казва.
Надявам се всеки който може да дари по някоя излишна част. Нещо повтарящо се. Един ден този пикап ще е реклама за клуба ни. Нека заедно го направим еталон. Ко трябва на съборите ще го правим, няма да е сефте ремонти на събор. Айде да се напънем заедно, че един Москвич купуването му е лесната част. Поздрави.
ЭТО НЕ ВАЗ, ЭТО АЗЛК........
Методи Кръстанов
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от Методи Кръстанов »

Брей, браво :) Много хубава идея. И е доста запазен, пикапи в подобно състояние са рядкост. Предполагам Боев е дейно участвал в намирането. Сакън нямам една част за алеко като купе. Но пък за двг. имам всичко ако трябва нещо. Още един път адмираций!
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

[quote="Методи Кръстанов"]
Брей, браво :) Много хубава идея. И е доста запазен, пикапи в подобно състояние са рядкост. Предполагам Боев е дейно участвал в намирането. Сакън нямам една част за алеко като купе. Но пък за двг. имам всичко ако трябва нещо. Още един път адмираций!
[/quote]
Методи стягай се ... време е за 10-15 Алекота... таман да ги изучиш. И аз днес разбрах че тоя пикап е "фейсоф" :D
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Идеята е добра.Абе е.али са си пушеците тез нашите началници...
Машината изглежда хубава.Става да спя вътре по съборите...
azlk20101981
Член на клуба
Член на клуба
Кара:: 2140

Мнение от azlk20101981 »

Браво ДРУЖИНА!!!!!! Нямам думи просто но май ми се намират вътрешни дръжки баш от 2335 . Проверявам и докладвам най-скоро.
Веднъж купиш ли си за втори път москвич, то вече е състояние на духа
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Търсят се два броя такива:
https://www.avtoall.ru/fonar_zadniiy_pr ... ar-003636/

Много приличат да са от УАЗка ама не са - на УАЗа са по-широки
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Скоро не е писано по темата за пикапа ама работата продължава. На главния габровси работар явно постоянно са му мръсни ръцете щото и ред не е написал още в темата ама предвид свършената работа за сега му е простено. Днес инцидентно разбрах за един донор и го нападнахме с Кольо Хипито на момента:
http://neddimbg.snimka.bg/automobiles/m ... 712915.big

Резултата:
http://neddimbg.snimka.bg/automobiles/m ... 712914.big

На километража на донора е към 6000 км, с оригиналните гуми е и съдейки по състоянието на някой възли и агрегати ще да е някъде там....

Набавени са: Две предни седалки в идеално състояние, кори за вратите, предни колани, моторче на парното, два идеални ама идеални фара DDR Ruhla, пластмасите около радиатора и тези  от предната броня, сенници, средата на волана и т.н. В съседство имаше един полски Фиат който се раздели с продупчения си за газ карбуратор Weber (Вебер ама полски, полски ама Вебер). Седалките вече пътуват за Габрово....

П.С. Обещал съм списък с дарителите да публикувам и не съм забравил...
Аватар
chiMol
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от chiMol »

Честито за пикапчето - Страхотно е. Ще мина да оставя 4 тасчета при Мирката тия дни за да ги превози към Габрово когато ходи в тази посока 8).
21011(78)&21412(90)
https://easycryptobot.com
Аватар
pacho
Администратор
Администратор
Кара:: 2335 (Служебен)
Обратна връзка:

Мнение от pacho »

Най после и аз да напиша няколко реда за пикапа.

На 15 юли (след свадба до зори) хванах влака за Варна, пътуването беше повече от интересно. С висене по гари, ентузиазирани разговори със служители на БДЖ ( другаря началник влак Андреев ), и малко сън защото имаше нужда. На ЖП гара Варна бях посрещнат от г-н Боев и г-н Писаров, единият да трябваше да ми предаде техниката а другият на почивка. Директно да видим москвича и след бърз оглед отидихме на обяд, аз все още бях спокоен ( може би сватбата е виновна за това ). Стана време да си ходя и аз за първи път седнах зад волана на това чудо на техниката, ужас! Не върви, не завива, не пали, не държи празен ход, не се вижда назад нищо, не е тихо, не е удобно "е поне спирачки има" викам си. Отиваме до бензиностанция за да заредя газ и след малко испускане на въпросното гориво от една тръба бутилката се напълни. Боев ме изведе почти до "магистралата" и аз поех по своя път към Габрово. Пътя мина доста скучно в тракане, лопане и жега (клапите на парното изтърват) и за точно трите часа път в главата ми вече имаше бърз списък с неща за ремонт. Следващите 4 седмици почти всеки ден нещо правех по москвича, и колкото повече ровех толкова повече неща излизаха за оправяне.

И така с помоща на пловдивсите клубари за сега равносметката е:
Сменени седалки с оригинални
Сменени кори на вратите
Сменени фарове
Сменени задни стопове
Монтирани светлина за заден ход и за мъгла
Сменени кабели, свещи, капачка и палец
Сменен вакуумен регулатор
Монтирано транзисторно запалване ЗССУ ЕЗМ-Т
Оправено парно
Монтирано радио и говорители
Сменени странизни мигачи
Сменени чистачки и казанче за течност
Подменени всички бушони
Сменен датчик за заден ход
Сменени мембрани на изпарител
Сменен карбуратор (беше оригинално с ДААЗ 2140 тип *ада) със Солекс
Сменени предни гуми
Оправен механизъм и брави на задната врата
Монтирана заключалка на горната задна врата и амортисьор
Монтиран часовник (Мишо много е як)
Монтирани емблеми
Сменена бензинова помпа
Регулирани клапани
Оправени множество срязани и висящи жици
Сменено табло с уредите
Монтирани пластмаси покрай радиатора

и сигурно забравям още неща но станаха толкова много че не ги помня вече всичките.

Някъде по между всичките дейности имаше сериозен тест на машината с пробег от 700 км. и излязоха доста неща за правене, някой са в списъка до други не сме стигнали още.

По сериозните проблеми които останаха са:
Предно окачване
Малко ръжди
Добри гуми с правилната височина
Евентуално нов изпарител
Тампон на мотора
Клубни лепенки
и разни дреболии

Искам да изкажа два пъти огромни благодарности на Иван Боев, той си знае.

Това е за сега, вече започва да заприличва на нещо по нормално и да се кара като такова. Прилагам и няколко снимки и ако някой има част която би била от полза нека се обажда.
Прикачени файлове
IMG_20180822_175811.jpg
IMG_20180822_175807.jpg
IMG_20180822_175802.jpg
IMG_20180817_182901.jpg
IMG_20180812_184135.jpg
IMG_20180812_161348.jpg
IMG_20180811_223536.jpg
IMG_20180811_223402.jpg
IMG_20180808_230423.jpg
IMG_20180808_163419.jpg
IMG_20180807_200224.jpg
IMG_20180807_200215.jpg
IMG_20180807_185406.jpg
IMG_20180807_161650.jpg
IMG_20180806_143731.jpg
Последно промяна от pacho на Чет Авг 23, 2018 8:24 pm, променено общо 1 път.
Москвича трябва да се гали нежно с ЧУК!
Аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Една бърза добавка - Москвича се оказа застрахован в Олимпик и Боев реагира супер бързо и в рамките на няколко часа направи застраховка и я прати по Еконта. На въпросното отдалечено място се прецака и изпарителя и техниката остана на три цилиндъра - БГто диагностицира проблема, Невен приготви веднага един за смяна, а Коцето white_shark го докара на отдалечение 70-80 км от Бургас. Голям клуб голяма сила!
Аватар
pacho
Администратор
Администратор
Кара:: 2335 (Служебен)
Обратна връзка:

Мнение от pacho »

Ето и един клип на задните светлини.

[youtube] [/youtube]
Москвича трябва да се гали нежно с ЧУК!
fiat_125p
Член на клуба
Член на клуба

Мнение от fiat_125p »

Багажа ясно с какво ще се превозва.
Сега трябва да се купи още един клубен автомобил-за членовете на управителния съвет.
Шофьор ще измислим...  8)  :D
Последно промяна от fiat_125p на Пет Сеп 21, 2018 1:59 pm, променено общо 1 път.
Аватар
П*Г* 3451
Глобален модератор
Глобален модератор

Мнение от П*Г* 3451 »

Членовози за тези от изпълкома има :)
Компромиси не правиме никакви, рушвети приемаме всякакви!
Публикувай отговор