Добре дошли в обновения форум на клуб Москвич. Моля ако имате някакви проблеми да се свържете с нас на e-mail: yankovpavel@gmail.com . Ако форума не приема вашата парола и сте сигурни че я въвеждате правилно, използвайте функцията "забравена парола", за да получите нова.

Национален събор 2020 - идеи и предложения

Събори, срещи, информация и снимки свързани с тях.
БОЕВ
Член на клуба!
Член на клуба!
Регистриран: нед май 17, 2009 11:31 am

Re: Национален събор 2020 - идеи и предложения

Мнение от БОЕВ »

Прочетох коментарите ,въпросите и отговорите по темата. Без да звучи обидно ,а и защото имам право на мнение, ще го изразя. 8-) Първо-бих желал да изразя огромна благодарност на организаторите, защото без тях нещата са ясни. :) Второ-прочетох, че скоро ще има дискусии относно времето на провеждане на събора. Такива не видях. :shock: Трето-виждам,че събора вече е решено, ще се проведе през септември. :roll: Явно съм пропуснал дискусиите, или пък не съм видял анкетата за гласуването.... :( Догодина ще бъда по-наблюдателен! Поздрави на всички!!! :)

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор
Регистриран: чет юни 16, 2005 10:29 pm

Мнение от MiG-23 »

Ааааа г-н шефе началник Боев ... предвид организаторските ти способности които не подлагам на съмнение по-добре от мен знаеш че задачата Събор е един голям пъзел. Не го ли подредиш правилно картинката не се получава. А иначе от няколко събора насам знаеш че форума по тая тема е отражение на държавата - да се разбира че демокрацията е в пълен упадък.
Та за да е ясно на широката общественост да се върнем на пъзела - какво ни трябва за да има събор:
- организатори
- подходящо място
- подходящо време от годината
а и най-важното... цялата концепция да се хареса на хората за да дойдат.

NB Тук си сипвам бира!

Организатори – както винаги едни и същи. Чуха се много принципни идеи, но до там. Обикновено се стига до град и хотел над масовите възможности на масовия посетител на нашия събор. Съжалявам ама докато моя глас се брои за някакъв що годе чуваем в клуба тая няма да стане. Не желая нито един човек заразен с тая болест да не може да присъства или да се чувства неудобно по финансови причини – принцип!!!
А ето че дойдохме и до второто важно – мястото. Търси се подходящо място.... поне стотина места за спане и около 20 лв на легло. Знаете и другите условия – само за нас, паркинг, шатри и все потеря. Нито едно обсъдено предложение до тук не включваше такова нещо. А и мястото да е ново за да е интересно. И като няма такова предложение ние какво правим?... правим си каквото си знаем – на база десетина години съборно дело намираме точно такова подходящо място. Да кажем че в момента мястото е открито – гора, асфалтов паркинг за 200 коли, около 120 места за спане запазени само за нас. Остана въпроса кога....
Стигнахме и до подходящото време от годината – така или иначе във времето се стигна събора да върви след 24ти май (как пък не свършиха тия аборигенти за возене и ходене). Преди това е гадно студено вали сняг и трябва антифриз в колите. Това че юни обикновено се изпичаме като раци по градските площади никой не го брои но нейсе.
NB Тук оригам от бирата! Бодвам си мезе....
Та да си продължа мисълта Тъпанчева... нормално събора беше плануван някъде из Юни, но.... някой случайно да живее в информационно затъмнение? Ами да синтезирам – освен карантинни мерки които днес са така утре така, пък след седмица знаят само кухите глави на някой хора има и още нещо.... към поне 100 000 нови безработни и безчет хора които си опукаха първо платената и после неплатената отпуска. Съзнавам че казуса не е познат на малкото членове на тоя клуб които са на държавна издръжка (работа), ама си поиграх та поразпитах тоя и ония из на Зукърбърг произведението и положението се оказа трагично Хора... в момента почти всеки е на зор с парите... след месец не го виждам да е по-добре въобще.... Жените с деца не работят два месеца вече. Отделно проблема с отпуските. Тук таме има някой останал с по-малко отпуска която жена му варди като орлица в името на семейната почивка която определено не включва нашето мероприятие. Събора е разход, а ситуацията не е весела. Какъв е варианта да се съберем шепа хора? А запазеното и частично предплатено спане? КОЙ ще оправя? Има ли смисъл от събор със шепа хора? А принципа горе?
Има и нещо друго – в момента мааалко е трудно и с местното (месно ми е мезето) самоуправление – самата мисъл за 200 човека на площад при все забрани които ще важат и поне до средата на Юни е ужасяваща за тях. Дали някой би подписал разрешение за такова събиране на някой център? Едва ли.... Събор със социална дистанция и парцали по лицата? Никой път! Защо събора не е Юли? Тук прочетох доста климатични доводи – ами жега е. Знам по колко се събирахме последно като правихме Летен събор... николко. И някак си логично нещата отиват на Септември – ако не ни завтори простотията ... пардон карантината. Дали септември е мокро гадно студено и т.н...... ами не знам дали е.. сезона обикновено го закриваме накрая на септември на палатки в гората и имаме само двама трима мъртви – предимно от пиене и със сигурност не от студ и влага. А и да ме извинявате ама моя Москвич поне веднъж годишно трябва да види дъжд.
Концепцията – мястото го изкоментирахме, шатрите също, поход до някъде е ясен – изложение на главна централна ултра важна пешеходна улица също. Наоколо да има и други хотели за подбрана прослойка клубари с по-високи изисквания също.

Дочу се гръм... пардон слух.... ама там където сме го замислили било видиш ли близо до единия край на държавата. Дълбоко уважавани наши членове са свикнали на дълги преходи и там им било като заден двор. Пастърмата я бива, бирата е студена и някак си успавам да преглътна двете години на Наречен на 20 км от Пловдив и N на брой събора в задния двор на Габрово, но уважавам изключително много всички клубари (и най-вече тия които пишат във форума и идват по събори) така че излизам с предложение. На който му е късо добре ми е дошъл на гости в Пловдив. Даже и из града ще го разведа и на другия ден газ към съборното място. Хем разходка хем да видите колко е евтино, но пък престижно да почерпите в Пловдивска кръчма. За неженените предлагаме и други развлечения от двата пола...

С тоз реферат се мъча да обяснявам кое защо и как за да няма сърдити. (Кой го измисли тоз календар с тия 4 сини 412/408Ики..... ще му скина ушите ... още съм бесен.) Мястото мисля че ще ви хареса, програмата също – важното е да останем живи и здрави и финансово стабилни за да има усмивки и много хора. Мисля че до две седмици след събора ще има и закриване на сезона на яз. Копринка за тия които не са се възползвали от предложението ми за адвенчър туризъм с елементи на душевен и не само оргазъм в Пловдив ще е идеален повод да попътуват повечко и да ни уважат и там.

Сега с дълбоко прискърбие ви съобщавам че ми свърши бирата, мезето дойде късо ... а и още нямам 100% потвърждение относно плана за събора, но го очаквам всеки момент. Щом дойде ще бъде публикуван тук и разискван в определените вече рамки. Между другото графа Поход малко ми куца из ония район и ще съм благодарен на предложения. Но изтрайте още малко. Айде със здраве!

Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Член на клуба
Член на клуба
Регистриран: пон яну 14, 2013 7:08 pm

Мнение от МОРСКИЯ »

Въпроса вече е напълно изяснен! Аз искам да предложа ако се наложи нещо да помагаме тук по организационната част казвайте. Може да разчитате на нас. Все пак близко сме. 👍

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

МОРСКИЯ написа:
нед май 17, 2020 9:02 pm
Въпроса вече е напълно изяснен! Аз искам да предложа ако се наложи нещо да помагаме тук по организационната част казвайте. Може да разчитате на нас. Все пак близко сме. 👍
Подготвя се някакво ходене за оглед на мястото и да видим кое къде ще е, а и малко наоколо да измислим похода. Ще ти звънна доста по от рано и ако ви се идва можем да направим по някой бира някъде там :)

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

И така - събора като дати ще бъде на 18-20.09 - гр. Шумен. Заделяйте си дните от сега. Легла за спане има 100тина в непосредствена близост до лагера, а и Шумен е голям град. Подробностите ще следват постепенно.

Потребителски аватар
човека с пикап
Потребител
Потребител
Регистриран: ср май 25, 2005 7:42 pm

Мнение от човека с пикап »

Бах маа му, ще трябва да наблегна на "надеждността" :D . Това означава да не се мотам...

Живи и здрави - там съм, нищо че по всяка вероятност може би ще има състезание (от тия моите си) , ама тоя път НЕ!

П.П. Алии, сега забелязах , че преди дни потребителския ми акаунт е имал рожден ден - цели 15г. :D … депресирах се леко :D

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Точно тебе чаках да ми цъфнеш с алтернативните състезания.... :twisted: :evil:

chovekyt
Потребител
Потребител
Регистриран: ср сеп 05, 2007 10:52 pm

Мнение от chovekyt »

Здравейте! Може ли малко по подробна информация за локацията на събора? От Шумен съм,ако има нужда от някакво съдействие по организация или каквото и да било, насреща съм.
GSM: 0988945176
Михаил.

Потребителски аватар
MiG-23
Администратор
Администратор

Мнение от MiG-23 »

Здравей - радвам се че имаме хора и там :) Готвим посещение на място и като се засилим да идваме ще ит звъннем предварително да обсъдим нещата и с теб. Поздрав!

Отговори